Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Šeimos švietimas žalingų įpročių klausimu kaip socialinio darbo forma

Šeimos švietimas žalingų įpročių klausimu kaip socialinio darbo forma

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Žalingi įpročiai mūsų gyvenime. Priežastys dėl kurių pradedama vartoti svaiginančias medžiagas. Žalingų įpročių plitimas tarp Lietuvos jaunimo. Kas užsiima šeimos švietimu. Šeimos švietimas. Socialinio pedagogo darbas šviečiant šeimą žalingų įpročių klausimu. Tėvų vaidmuo moksleivių sveikatos ugdymo programoje. Dažniausiai tėvų daromos klaidos. Socialinio pedagogo ir tėvų bendradarbiavimas. Tėvų integravimas į mokyklos gyvenimą. Vaikų neigiamo požiūrio į svaiginančias. medžiagas formavimo etapai. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais mus žemėje supa nuostabūs dalykai. Mes nebegyvenam kaip pirmykščiai žmonės lūšnose, neverdam sau pietų ir vakarienės ant laužo. Medžioklė mums pasidarė ne pragyvenimo šaltinis, o vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų. Taip, viskas pasikeitė, dabar mes gyvename šiltuose namuose, aukštuose daugiabučiuose su patogiais baldais, elektra, vandeniu, o maistą perkame supermarketuose.
Žmogaus gyvenimas žymiai palengvėjo sukūrus įvairius buitinius prietaisus, transporto priemones, išradus vaistus nuo įvairių negalavimų, elektroniką ir dar daug žmogui naudingų ir reikalingų dalykų. Taigi, kas tada žmonės stumia į narkotikų ir alkoholio pasaulį? Juk būtent šitie dalykai veda žmogų į pražūtį. Turbūt neviskas šiame pasaulyje taip paprasta ir idealu kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Gyvenimo tempas nenumaldomai greitėja ir mums pateikia vis naujų išbandymų. Šiandieninėje visuomenėje beveik už viską reikia mokėti. Dvasinis ryšys tarp žmonių silpnėja, laimi stipresnis, atkaklesnis, gudresnis... Kas nustoja dėl savęs kovoti, praranda gyvenimo tikslą, o nesulaukęs kitų pagalbos dažnai pasineria į narkotikų pasaulį. Juk tame pasaulyje viskas atrodo paprasčiau, nebe taip stipriai kankina sąžinės graužatis, kažkur dingsta atsakomybė prieš šeimos narius, prieš draugus, prieš patį savyje. Viskas atrodo puiku, "šventė" namuose beveik kiekvieną dieną. Tačiau tai tęsiasi tik kol namie yra pinigai, dar neišparduoti baldai, rūbai ir k.t.. Paskui prasideda valkatavimas, vagystės ir kartais net žmogžudystės. Vaikai matydami blogą tėvų pavyzdį dažnai irgi pradeda rūkyti, gerti. Namie vyksta nuolatiniai barniai, tėvai neišklauso ir nežino savo vaikų problemų, nesirūpina jais. Vaikas sprendžia problemas savo galva, arba klausia draugų patarimo.
Priežasčių, dėl kurių susigundoma svaiginančiomis medžiagomis yra begale. Tai kaip gi ištaisyti jau padarytą žalą ir užkirsti kelią pagundai ir neišmanymui?
Pirmi žingsniai jau padaryti: valstybė išleido įstatymus užkertančius kelią narkotikams, apsaugančius vaikus nuo tėvų smurto. Bandoma pasiekti, kad rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo prevencinės priemonės būtų kuo veiksmingesnės. Bet to maža, juk klesti nelegalus verslas, sumanūs apgavikai, kurie moka pripratinti vaikus prie narkotikų. Nauda bus tik tada, kai susivienys visi: darželių auklėtojai, mokytojai, socialiniai pedagogai ir darbuotojai, policijos pareigūnai, kiti specialistai ir žinoma tėvai. Turi būti vykdomas nuolatinis visuomenės švietimas apie svaiginančias medžiagas ir apie didžiulę jų žalą.
Švietimas apie žalingų įpročių poveikį turėtų prasidėti nuo šeimos. Būtent šeimoje vyksta pirminė vaikų socializacija, kurios metu jie perima tėvų kultūrą, bando atkartoti jų veiksmus. Vaikai iš savo tėvų perima šeimos gyvenseną, vertybes. Ne visada tėvų žinios, vertybės, mokėjimas spręsti iškylančias problemas yra teisingas. Kiekvienoje šeimoje vyrauja tam tikras auklėjimo stilius. Kokio elgesio buvo išmokyti patys tėvai, kaip jie mokėjo įveikti jų kelyje atsiradusias kliūtis, taip jie išmokys ir savo vaikus. Todėl reikia šviesti tėvus kaip reikia teisingai elgtis tam tikroje situacijoje, kada ir kokią informaciją apie svaiginančias medžiagas pateikti savo vaikams. Būna ir taip, kad kai kurie tėvai bijo kalbėtis su savo vaikais ir viliasi, kad viskas išsispręs savaime. Iš savo patyrimo jie žino kaip nelengva kalbėtis su vaikais apie jų problemas. Tėvai bijo, kad jiems pritrūks informacijos ir argumentų aiškinant svaiginančių medžiagų poveikį. Juo labiau, kad daugelis tėvų patys rūko arba vartoja alkoholinius gėrimus.
Todėl savo darbe noriu aptarti suaugusiųjų švietimo apie svaiginančių medžiagų poveikį svarbą. Taip pat pabrėžti kaip yra svarbu tėvams suteikti informaciją apie tinkamą bendravimą su savo vaiku. Pažymėti koks yra svarbus ryšys tarp šeimos narių, įveikiant įvairias problemas, nes vis dažniau tėvai ir vaikai atsiskiria vieni nuo kitų. Tėvai vis dažniau būna užsiėmę, kaskart vis mažiau lieka laiko bendravimui, bendram darbui ir poilsiui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-26
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis128.47 KB
AutoriusConqueror
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos svietimas zalingu iprociu klausimu kaip socialinio darbo forma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą