Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Narkomanijos problemos mokyklose

Narkomanijos problemos mokyklose

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Narkotinių medžiagų vartojimas tarp moksleivių. Priežastys, dėl kurių pastaraisiais metais Lietuvoje išplito narkotikai. Problemos sprendimo būdai. Pagrindinai narkotikų prevencijos mokykloje principai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinis gyvenimo tempas, pagilino prarają tarp tėvų ir vaikų. Tėvai vis mažiau turi laiko savo vaikams. Mokytojai, kurių profesija atrodytų sąlygoja glaudų bendradarbiavimą su vaikais ir jaunimu, vis daugiau rūpinasi "mokslo kišimu į galvą" ir pažymių "spaudimu".
Vaikai, kokio amžiaus jie bebūtų, kaip ir visi žmonės, nori būti suprasti ir vertinami. Psichologai teigia, kad iššaukiantis vaikų elgesys, grubus kalbėjimas reiškia: "Žmonės, ar kas nors mane girdi? Ar kas nors pastebi, kad man skaudą širdį?... Atrodo, niekas...". Šiandien vis dažniau ir garsiau kalbama, kad jaunimo priklausomybė nuo alkoholio ir narkotikų yra vienatvės išraiška. Tokiu būdu mūsų vaikai bando išsivaduoti iš dvasinio vienišumo. Taip jie tikisi įgyti pasitikėjimą, išmokti bendrauti ir draugauti. Išgertas bokalas alaus padeda užmegzti pažintį, palengvina bendravimą Surūkyta cigaretė padeda jaustis grupės dalimi.
Statistiniai duomenys liudija, kad per pastaruosius 5 metus narkomanų skaičius Lietuvoje išaugo beveik 10 kartų. Deja, panaši tendencija stebima ir mokyklose. Pedagogikos institutas dalyvauja Europos mokyklų projekte tiriant rūkymo, alkoholio ir narkotikų paplitimą tarp moksleivių. 1995m. tyrimų duomenimis, 3.2proc. 15-16 metų moksleivių šalyje jau bandė nelegalių narkotikų. 1999m.. šis skaičius išaugo iki 15,5proc. (21proc, berniukų ir 9,6proc. mergaičių). Tyrimai parodė, kad net 96,5proc. šio amžiaus moksleivių jau yra vartoję alkoholį, o 73,6proc. bent kartą buvo girti (A.G.Davidavičienė, 1999m.).
Taigi, vargu ar rasime nors vieną moksleivį, kuris nebūtų girdėjęs apie narkotikus. Beveik kiekvienas jau turi jau turi savo nuomonę šiuo klausimu, paremtą draugų pasakoj imas, matytais filmais, skaitytomis knygomis ir pan. O kai kurie, kaip liudija jau minėtų tyrimų duomenys, jau turi ir asmeninę patirtį - yra gėrę alkoholį, rūkę "žolės", bandę ecstasy ar kitų narkotikų.
Tyrimai rodo, kad moksleiviai apie narkotikus žino daugiau, nei suaugusieji - mokytojai ir tėvai. Moksleiviai domisi šiuo klausimu, žino daug narkotinių medžiagų pavadinimų, turi pažįstamų, vartojančių narkotikus, būna kompanijose, kuriose jie vartojami. Pastaruoju metu narkotikai tapo viena populiariausių moksleivių pokalbių ir diskusijų tema. Deja, jaunimui trūksta tikslios, tikros informacijos. Žinodami apie kai kurias žalingas narkotikų vartojimo pasekmes, jie nesupranta, kas yra fizinė ar psichologinė priklausomybė, abstinencija. Dauguma moksleivių nemano alkoholį ar nikotiną esant narkotikais. Yra paplitę daug mitų, pvz., "jei vartosi ne kasdien, narkomanu netapsi", "keli kartai tikrai nepakenks", "žolė visai nekenkia", ir panašiai.
Ar mokytojams pakanka informacijos apie narkotikus, prevencinį darbą? 1998m. apklausus 2 388 šalies mokymo įstaigų pedagogus, dirbančius 211 mokyklų, paaiškėjo, kad narkotinių medžiagų prevencija ugdymo įstaigose yra ribota. Plačiai propaguojama nerūkymo diena organizuoja tik 25proc. mokyklų. 38,6proc. apklaustų mokytojų būtų dalyvavę tobulinimosi kursuose, kuriuose nagrinėtos sveikatos ugdymo temos. Tik 29,6proc. iš jų teigė, kad šiuose kursuose buvo nagrinėtos narkotikų prevencijos temos. Alkoholio, tabako ir kitų narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos programas vykdo tik 16 proc. mokyklų. Mokytojams trūksta informacijos, kada ir kaip kalbėti su moksleiviais šia tema, kokią informaciją pateikti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.57 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkomanijos problemos mokyklose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą