Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Praktikos analizė: Šiaulių miesto Globos namai

Praktikos analizė: Šiaulių miesto Globos namai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Praktikos vietos pristatymas. Šios įstaigos funkcijos. Šiaulių miesto savivaldybės globos namų valdymo struktūra. Kliento poreikių įvertinimas. Pomėgiai. Savarankiškumas. Veikla. Tarpininkavimas. Įgūdžiai. Parama. Ataskaita – socialinio darbo praktikos dienoraštis. Darbo su atveju aprašymas. Pirminių duomenų rinkimas. Klientės problemos sprendimo strateginis planas. Pildytų dokumentų analizė.

Ištrauka

Šiaulių miesto savivaldybės Globos namai yra Šiauliuose, Trakų g.14.
Globos namų veikla įteisinta 1993 liepos 1 dieną. Globos namuose dirba 20 darbuotojų.
Globos namuose įsteigtos 32 gyvenamos vietos, skirtos apgyvendinti vienišiems ir apleistiems pensinio amžiaus Šiaulių miesto gyventojams. Įstaigos credo - teikti šias globos namų gyventojams paslaugas: būsto, maitinimo, buities, slaugos darbo, bendravimo, konsultavimo. Sąžiningai dirbti su gyventojais ir laikytis pozicijos, " kad gyventoją reikia mylėti kaip save ir nuoširdžiai juo rūpintis".
Jau prieš mūsų erą buvo kuriami teisingumo dokumentai, pilietiniai aktai, kviečiantys piliečius rūpintis neturtingaisiais, puoselėti meilę artimam žmogui.
Viduramžiais vargšais, ligoniais, invalidais rūpinosi vienuolynai, religinės organizacijos. 1640 m. požiūris į pagalbą kito. Tai įtakojo pramoninė revoliucija, atsirado daug elgetų. Visuomenė neigiamai vertino elgetavimą, žiūrėjo, kaip į ligos šaltinį. Atsiranda draudžiantis ir baudžiantis pobūdis. Išmaldas dalino ne vienuoliai, o valdininkai. Pradėta ieškoti rėmų, kas yra vargstantis, kuriems teikti pagalbą, kuriems ne.
16-17 a. vargšų problema orientuota į tvarkos ir disciplinos palaikymą ir šiame laikotarpyje valstybės parama pereina į pirmąjį planą, o religinė į antrąjį planą.
1931 m. Lijone buvo sukurtos vargšų pagalbos sistemos ir 1531 m. pereita tvarkyti vargšų problemas.
1555 m. Londone įkuriami darbo namai, tokie pat namai Olandijoje. Bremene. 1609 m. įkurti namai vargšams, invalidams, ligoniams. Čia jie turėjo dirbti ir duoti ekonominę naudą.
1662 m. buvo išleistas specialus dokumentas "Ediktas", kuris reguliavo namų kūrimąsi. Čia apgyvendindavo valkatas, prostitutes - kas grėsė viešai tvarkai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.9 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Praktikos analize globos namuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą