Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinės atskirties problema Lietuvoje

Socialinės atskirties problema Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Marginalizacija ir socialinė izoliacija. Socialinės problemos Lietuvoje. Skurdas Lietuvoje. Skurdo mažinimas. Užimtumo politika Europos sąjungoje. Socialinė politika ir socialinė apsauga Lietuvoje. Socialinės atskirties grupės. Neįgaliųjų socialinė atskirtis. Pagyvenę žmonės kaip socialinė atskirtis. Išvados.

Ištrauka

Socialinė atskirtis – visuomenės atsisakymas atskirų savo narių, jeigu jų gyvenimo būdas neatitinka visuomenės nuostatų arba jie negali palaikyti įprastos socialinės sąveikos, neturėdami tam reikalingų materialinių išteklių, išsilavinimo ir pan.. Socialinę atskirtį gali sukelti ir socialinės apsaugos sistemos trūkumai, neleidžiantys daliai gyventojų pasinaudoti šios sistemos galimybėmis.( Socialinės apsaugos terminų žodynas, 1999).
Socialinių mokslų atstovai vis dar neranda vieningo socialinės atskirties apibrėžimo. Didysis klausimas yra šis: ar visa tai yra susiję su skurdu, ar ne? Kai kurie socialinę atskirtį bando paaiškinti vienu paprastu sakiniu: " kas yra viduje ir kas išorėje". Iš tiesų tai kol kas geriausias apibrėžimas, kadangi jis palieka erdvės naujoms atskirties teorijoms ir sampratoms, nes iki šiol pasireiškė daugybė jos formų. ( Kuitniauskas M., 2005).
Lietuva atkūrė nepriklausomybę ir sugrįžo į pasaulio bendriją kaip nepriklausoma valstybė 1990metais. Nors mūsų šalis turi senas valstybingumo tradicijas ir nepriklausomos demokratinės raidos patirtį, išsaugoti per penkiasdešimt okupacijos metų nebuvo lengva.
Atkūrusi politinę nepriklausomybę, Lietuva siekia liberalizuoti visuomenę iš esmės pertvarkyti ūkį rinkos ekonomikos kryptimi, vykdydama radikalias socialines ir ekonomines reformas. Šių reformų tikslas – sukurti tokią visuomenę, kurioje galėtų maksimaliai atsiskleisti Lietuvos žmonių galimybės, jiems būtų garantuotos visos teisės ir laisvės, sudarytos sąlygos vaisingai dirbti, šviestis, saugiai jaustis ištikus ligai, negaliai ar sulaukus senatvės. Kitaip tariant, visų reformų tikslas turi būti žmogus.
Deja pirmieji, laisvos Lietuvos, reformos metai nebuvo lengvi. Šalia viltingų dalykų, matome ir skaudžias netektis – gyvenimo trukmės ir realių gyventojų pajamų mažėjimą, didėjantį nedarbą, nepriteklius švietimo, sveikatos ir kitose svarbiose sferose.( Socialinis pranešimas 1995).
Socialinės atskirties raidos tendencija – nuo politinės diferenciacijos į socialinę. Dešimtmetė socialinės atskirties raida yra dvejopa: a) revoliuciniu laikotarpiu ji sunkiai sumenko – dėl pagrindinių ekonominių bei politinių pilietinių teisių įgyvendinimo; b) evoliuciniu antrosios Lietuvos Respublikos raidos tarpsniu ji laipsniškai auga, o jos struktūra sparčiai diferencijuojasi. Kuo toliau tuo labiau atskirties kaitą lemia pasauliniai globalizacijos procesai bei nacionalinė integracijos politika.
Pokomunistiniu socialinio kismo analizės požiūriu ypatingą reikšmę įgyja pilietinės visuomenės sąranga ir mastas, nes ji, pirma, yra pagrindinė revoliucinio pokomunistinio kismo vykdytoja; antra,- bent jau liberalios demokratijos sąlygomis – ji esti ir svarbiausias socialinės atskirties pažabojimo laidas. Todėl, turėdami galvoje revoliucinį socialinės kaitos pobūdį, klausiame: kaip visa apimančios radikalios permainos, galinčios sukelti nesulaikomą, nepageidaujamą socialinių reiškinių ir vertybių krizės protrūkį, atliepė kasdienei jų blaškomo žmogaus būčiai ir jo pilietinei laikysenai, t.y. kokia yra ir kaip klostėsi pilietinės visuomenės ir socialinės kaitos požiūriu.( Socialiniai pokyčiai: Lietuva,1990/1999., 2000, p.36;37).
Šiame darbe bandysiu analizuoti literatūros šaltinius, išsiaiškinti kas ta socialinė atskirtis, kokios grupės priklauso socialiniai atskirčiai, pagrindinės priežastys dėl kurių atsiranda socialinė atskirtis. Taip pat smulkiau paanalizuosiu dvi socialinės atskirties grupes: pirmoji jų – neįgaliųjų socialinė atskirtis; antroji grupė – pagyvenusių žmonių socialinė atskirtis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai24
Dydis38.85 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLektorė A. Šumskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines atskirties problema Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lektorė A. Šumskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą