Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinis darbas (5)

Socialinis darbas (5)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Socialinio darbo istorija. Socialinė pagalba. Individuali socialinio pagalba. Grupinė pagalba. Visuomeninė socialinė pagalba. Socialinio darbuotojo veiksmai teikiant pagalbą. Socialinio darbuotojo principai. Socialinio darbuotojo profesinis pasiruošimas.

Ištrauka

Socialinis darbas—tai tokia profesija, kurioje naudojamos teorinės žinios ir išsilavinimas. Iš pat pradžių studijuojantys socialinį darbą ir socialiniais darbuotojais norintys tapti žmonės mokomi būti praktikais. Darbas ir atsakomybė, su kuria jie susipažįsta per pradinį mokymą gali bauginti. Pavyzdžiui, dirbti su vaikais ir šeimomis besimokantis socialinis darbuotojas ilgainiui turės būti teisiškai atsakingas už bylų, susijusių su galimu emociniu, fiziniu ar seksualiniu vaikų išnaudojimu, tyrimą; jei reikės, teks apgyvendinti vaikus globėjų namuose, remti tiek tikruosius vaiko tėvus, tiek globėjus; priimti įvaikinimo prašymus, rinkti duomenis ir tvarkyti reikalus; taip pat vykdyti teismo nustatytą nepilnamečių nusikaltėlių priežiūrą.
Kitų socialinių darbuotojų darbas kitoks: tvarkyti lengvai pažeidžiamų grupių, t.y. senų žmonių, mokymosi negalių, psichinės sveikatos, fizinių ar jutimų sutrikimų turinčių asmenų globą bendruomenėje. Kai kurie tokį socialinį darbą dirbantys žmonės, kiek pasimokę papildomai, atsako už paramos teikimą ar jos atsisakymą, prašymų priverstinai priimti į psichiatrijos ligoninę rašymą.
Kita socialinių darbuotojų grupę sudarantys darbuotojai atlieka išskirtinius darbus ir įsipareigojimus, susijusius su nusikaltėliais (paprastai 17 metų ir vyresniais) ir kitais teisiamaisiais. Tačiau ir jie dirba dienos centruose, bendrabučiuose, o kartais imasi bendruomenės plėtros darbų.
Taigi tai išties nelengva ir atsakomybės bei atsidavimo reikalaujanti profesija. Socialiniai darbuotojai turi ne tik suprasti žmonių elgesio priežastis, bet ir aplinkos veiksnius, lemiančius tokį elgesį. Visoks elgesys turi prasmę, o žmonės išreiškia ir realizuoja poreikius per elgesį. Poreikis taip pat skatina jausmus. Rūpestis yra jausmas, kad kažkas negerai. Norint suprasti rūpesčio priežastis ir kodėl tqas rūpestis yra svarbus, reikia nustatyti ir įvertinti atitinkamus jausmus. Socialinio darbo atsakas į tokį elgesį ir atitinkamus jausmus—nustatyti poreikį ir rasti alternatyvių būdų poreikiui išreikšti taip, kad būtų patenkinti visų poreikiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-05
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.99 KB
Autoriusaušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasS. Stanevičiūtė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinis darbas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 5 Klasė/kursas
  • S. Stanevičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą