Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio darbuotojo kompetencijos

Socialinio darbuotojo kompetencijos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Socialinio darbuotojo kvalifikacijos. Bendruomeniškumas. Projektas. Išvados, pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekvienas visuomenės narys turi teisę pasirinkti tris svarbiausius gyvenime dalykus ilgai ir sveikai gyventi, įgyti žinių ir apsirūpinti ištekliais, reikiamus normaliam gyvenimo lygiui pasiekti. Modernus gyvenimas, technikos progresas dažnai sukelia konfliktus, sudarydamas ne vienodas sąlygas pavieniams asmenims, įvairioms žmonių grupėms ar bendrijoms atrasti savo vietą gyvenime. Tai sukelia įtampą žmogaus ir jo šeimos gyvenime. Nesuradus būdų kaip tai pašalinti, formuojasi įvairios socialinės problemos; alkoholizmas, bedarbystė, nusikalstamumas, skurdas, nepritekliai ir kt. Šioms problemoms spręsti reikalinga vieninga, koordinuota sistema ir įvairių visuomenės sluoksnių bendras sąmoningas darbas – tai socialinė pagalba, socialinė parama, socialinis darbas. Svarbiausioje žmogaus vystymosi koncepcijoje, kuri priimta Jungtinių tautų kaip žmogaus socialinės raidos koncepcijoje, pabrėžiamos žmogaus pasirinkimo galimybės. Kai žmogaus laisvė yra apribota, jam gali padėti visuomenėje priimtos socialinės apsaugos priemonės .
Literatūroje socialinis darbas apibūdinamas kaip visuomenei teikiamos paslaugos sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos, kultūros ir kt. srityse.
Kaip teigia J.Žalimienė socialines paslaugas galima traktuoti kaip įsipareigojimus teikti pagalbą asmenims, laikantis išlaidų atsipirkimo, įstaigos veiklos efektyvumo ir racionalumo principų. Socialinės paslaugos teikiamos atsižvelgiant į atskirų asmenų, žmonių grupių ar bendruomenės socialinius poreikius.
Socialinį darbą ir socialines paslaugas teikia socialiniai darbuotojai. Socialinis darbuotojas – tai specialistas, kurio darbo paskirtis yra sustiprinti žmogaus prisitaikymo prie aplinkos sugebėjimus, atstatyti ryšius su visuomene, padedant jam integruotis į visuomenę ir skatinant pilnavertiškesnį žmogaus socialinį funkcionavimą.
Mes smulkiau nagrinėsime Trakų rajono savivaldybės Trakų globos ir socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo darbui su vaikais ir šeima kompetencijas.
R. L. Barkeris (1995) Socialinio darbo žodyne kompetencija vadina sugebėjimą atlikti darbą ar kitą įsipareigojimą. Kompetencija socialiniame darbe apima visus susijusius edukacinius ir empirinius reikalavimus: rodytus gebėjimus per įvertinimo ar atestavimo egzaminą, taip pat gebėjimą atlikti darbo užduotis ir, laikantis vertybių bei profesinio etikos kodekso, pasiekti socialinio darbo tikslus.
Kiekviena Lietuvos Respublikos savivaldybė, seniūnija arba įstaiga, dirbanti su vaikais, turi savo reikalavimus socialiniam darbuotojui, dirbančiam su vaikais, jo darbui. Pagrindinė dalis funkcijų sutampa, tačiau daug yra ir specifiško, tinkančio tik konkrečiam darbuotojui, jo ,,darbo vietai". Pvz., skirtingą veiklą vykdys socialinis darbuotojas, dirbantys neįgalių vaikų ugdymo ar dienos centre ir socialinis darbuotojas, dirbantys tam tikroje seniūnijoje (bendruomenėje).
Šiame darbe bus bandoma atskleisti socialinio darbuotojo darbui su vaikais ir šeima, dirbančiojo Trakų seniūnijoje, specifiką, darbo ypatybes.
Nagrinėjant socialinio darbuotojo ,,darbo vietą", negalima pamiršti, kad socialinis darbuotojas dirba komandoje kartu su kitais įstaigos ar kitų sričių specialistais, tėvais, globėjais (rūpintojais) ar kitais teisėtais vaiko atstovais, bendruomenės nariais. Dirbant komandoje, didžiausia socialinio darbuotojo vertybė yra mokėjimas bendrauti. Bendravimas – tai pagrindinis šaltinis, kurio dėka vyksta socialinis darbas. Tik bendraujant, sąveikaujant su kitu žmogumi galima jį išgirsti, suprasti ir padėti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis36.15 KB
AutoriusVlada
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAistė Antanaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio darbuotojo kompetencijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Aistė Antanaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą