Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio pedagogo darbas su vaikais, patyrusiais vyresniųjų seksualinę prievartą

Socialinio pedagogo darbas su vaikais, patyrusiais vyresniųjų seksualinę prievartą

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Seksualinio smurto prieš vaikus problemos situacija Lietuvoje 2004 - 2005m. Vaiko teisių apsaugos tarnybos vaidmuo teikiant pagalbą nukentėjusiam vaikui. Kas yra seksualinis smurtas? Seksualinės prievartos apibrėžimas. Seksualinės prievartos formos. Viskas apie prievartautojus. Normalus ir susirūpinimą keliantis vaikų elgesys. Koks seksualinis elgesys būdingas skirtingo amžiaus vaikams? Kada reikia susirūpinti vaikų seksualiniu elgesiu? Seksualinės skriaudos požymiai. Šeimos, kurioje vyksta skriauda požymiai. Seksualinės skriaudos padariniai. Kodėl vaikai nesako, jog yra seksualiai išnaudojami? Kodėl vaikai galų gale pasisako apie patirtą ir patiriama prievartą? Kai vaikas praneša apie seksualinę prievartą. Kaip elgtis vaiko seksualinio išnaudojimo atveju? Kaip vaikas pasisako apie patirtą prievartą? Vaiko seksualinio išnaudojimo įtarimas. Vaiko seksualinio išnaudojimo atskleidimas. Kaip kalbėti su vaiku, jei jis atskleidė, jog buvo prievartaujamas? Ko nereikia daryti? Patyrusiam prievartą vaikui reikia. Pradinis seksualinės prievartos fakto tyrimas. Individuali pagalba vaikui. Pagalba šeimai. Socialinių pedagogų funkcijos. Tarpininko ir gynėjo funkcija. Jūsų vaidmuo, kaip socialinio pedagogo ar tiesiog žmogaus, padedant vaikui prabilti apie prievartą. Ką aš galiu padaryti, kad vaikas išvengtų seksualinės prievartos. Kur kreiptis, jei vaikas patyrė seksualinę prievartą? Išvados.

Ištrauka

Sunku skaičiais įvertinti skausmą ir pasekmes, kuriuos sukelia suaugusiųjų emocinis, fizinis, seksualinis vaikų žalojimas. Tad kyla klausimas: kas Lietuvoje padės ypatingai socialinės raidos rizikos grupės vaikams susigrąžinti pasitikėjimą bendruomene ir jos nariais? Toks vaikas dažnai nepasitiki artimiausiais žmonėmis, t. y. šeima, kuri ne tik juo nesirūpina, bet žaloja jį sukeldama baimę ir nesaugumo jausmą.
Kiekvienos valstybės įsipareigojimai reikalauja apginti vaikus nuo seksualinės prievartos, nuo to, kas žaloja jų sielas ir protus, t.y. nuo visko, nuo ko jie patys negali apsiginti. Tačiau net ir sukūrus tobuliausią valstybės institucijų tinklą, besirūpinantį vaikų klausimais, valstybės įsipareigojimas imtis tam tikrų veiksmų stabdant seksualinę prievartą prieš vaikus, bus bereikšmis, jeigu tame procese, t.y. rūpinantis vaikais, nedalyvaus visa visuomenė. Pasipriešinti bet kokios blogybės plitimui įmanoma tik skatinant žmones suprasti, jog kiekvienas esame atsakingas už seksualinę prievartą patiriantį vaiką.
Lytinis (seksualinis) smurtas suprantamas keliomis prasmėmis. Tai seksualinis priekabiavimas.
Tai aukos privertimas stebėti lytinį aktą; prievarta liesti kito lytinius organus; pasinaudojant aukos baime, fiziniu bejėgiškumu, psichikos sutrikimais, liesti aukos lytinius organus, auką glamonėti. Tai prievartinis oralinis, analinis, genitalinis kontaktas.
2001 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 877 tūkst. vaikų iki 18 metų amžiaus. 2001 metais užregistruota 254 vaikų globos įstaigos (apskričių kūdikių namai, vaikų globos namai, specialiosios internatinės mokyklos, globos įstaigos vaikams su negalia, nevyriausybinių organizacijų globos namai, parapijiniai ir savivaldybių vaikų globos namai, laikinos vaikų globos namai, specialieji vaikų globos ir auklėjimo namai), kuriose buvo 14 925 vaikų.
Įvairiais duomenimis, 20 – 45 procentai vaikų iki 18 metų amžiaus nukenčia nuo seksualinės prievartos. Bet kokio amžiaus ar prižiūrimas berniukas ar mergaitė gali tapti prievartos auka.
Vaikas gali patekti į globos įstaigą jau patyręs prievartą arba būti išnaudojamas globos įstaigoje.
Jūsų globojamai aukai gali būti padaryta rimta psichinė ar fizinė žala. Prievarta sutrikdo vaiko gyvenimą, gali išprovokuoti kitus nusikaltimus, sukelti kūno bei sielos ligas.
Jūs galite būti neteisingai apkaltinti vaiko seksualiniu išnaudojimu.
Jūs galite tapti žmogumi, kuriuo vaikas pasitiki, ir kuriam drįsta atsiskleisti apie patirtą seksualinį išnaudojimą.
Prievartą patyrusiam vaikui reikia Jūsų pagalbos.
Pagalbos gali prireikti ir Jums, jei įtariate ar žinote, apie įvykdytą ar vykdomą išnaudojimą, arba patys esate patyrę prievartą.
Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, 2001
Šio kursinio darbo tikslas – pagalba vaikui patyrusio suaugusiųjų seksualinę prievartą.
Objektas – suaugusiųjų seksualinę prievartą patyrę vaikai.
Uždaviniai:
1. kaip atpažinti vaiką patyrusį seksualinę prievartą;
2. pastudijuoti, kokias pasekmes vaikas patiria seksualiai išnaudojamas;
3. paanalizuoti, kaip padėti vaikui patyrusiam seksualinę prievartą.
Metodai:
1. literatūros šaltinių analizė.
2. mokslinės literatūros analizė.
Darbo struktūra: įvadas, išvados bei literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-27
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis42.62 KB
AutoriusAudrone
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio pedagogo darbas su vaikais patyrusiais vyresniuju seksualine prievarta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą