Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Priklausomų nuo alkoholio šeimų vaikų gyvenimo kokybės analizė

Priklausomų nuo alkoholio šeimų vaikų gyvenimo kokybės analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Darbe demonstruojamos profesinės kompetencijos. Santrauka. Svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Šeimos įtaka vaiko socializacijai. Priklausomos nuo alkoholio šeimos kaip socialinė problema. Alkoholis, priklausomybė nuo jo. Tėvų alkoholizmo įtaka vaiko sveikatai. Vaiko emocinė būsena alkoholikų šeimoje. Tėvų alkoholizmo poveikis vaiko socialiniai brandai. Vaiko prisitaikymo prie aplinkos būdai. Suaugę alkoholikų vaikai. Paramos galimybės alkoholikų vaikams. Tyrimo metodika. Tyrimo duomenų analizė. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Temos aktualumas ir problematiškumas. Visame pasaulyje asocialiaus elgesio ir rizikos grupės šeimos yra viena iš skaudžiausių ir sunkiausiai sprendžiamų visuomenės problemų. Vykstant įvairioms ekonominėms permainoms, tokios šeimos dažnai tampa įvairių neigiamų reiškinių priežastimi. Šiuo metu vis greičiau į gyvenimą skverbiasi alkoholizmas. Jis gali pražudyti žmogaus dvasią ir užkirsti visus kelius į tobulėjimą. Visuomenė palengva tampa ydinga ir serganti dvasine liga.
Vieno šeimos nario priklausomybė alkoholiui veikia visus jos narius ir šiuo atveju šeima yra vadinama priklausoma nuo alkoholio šeima. Pažeidžiamiausi yra tokioje šeimoje augantys vaikai. (N. Kubilienė, 2004, p. 51)
L.Bulotaitė (2004) teigia, kad tėvų alkoholizmo įtakos vaikų sveikatai klausimai plačiai tyrinėjami visame pasaulyje. Pripažįstama, kad tarp alkoholizmo ir vaikų fizinės ir psichinės sveikatos yra tiesioginė priklausomybė. Iki šiol diskutuojama, kaip tėvų alkoholizmas veikia vaikų sveikatą. Vieni autoriai tėvų alkoholizmą traktuoja kaip biologinį veiksnį, kiti didžiausią reikšmę skiria mikrosocialinei aplinkai alkoholizmu sergančio asmens šeimoje. Pastaruoju metu, nagrinėjant alkoholikų vaikų nervų ir psichikos sutrikimų genezės klausimus, tėvų alkoholizmui skiriamas tiek biologinio, tiek socialinio ir psichologinio veiksnio vaidmuo. Tėvų alkoholizmo įtaka vaikams, be abejo, priklauso nuo vaikų amžiaus, lyties, nuo to, kuris iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, kokie vaiko santykiai su negeriančiu tėvu ir pan.
Temos naujumas. Literatūroje gana plačiai analizuojama alkoholizmo problema šiandieninėje visuomenėje, tačiau informacijos apie alkoholikų tėvų vaikus ir pasekmes jiems surasti nėra lengva, dažniausiai pateikiami bendrieji bruožai (neigiama įtaka, fiziniai bei psichiniai pakitimai). Tema pasirinkta siekiant atidžiau pažvelgti į šią, ypač skaudžią, problemą.
Praktinė reikšmė. Tyrimo metu surinkta informacija ir jos analizės rezultatai bus pateikti tai daryti leidusios įstaigos darbuotojams bei administracijai, pateikiant tėvų alkoholizmo vaikams pasekmių korekcijos būdus.
Darbo tikslas. Ištirti kokią įtaką vaikų gyvenimo kokybei daro priklausomos nuo alkoholio šeimos.
Darbo objektas. Priklausomų nuo alkoholio šeimų vaikų gyvenimo kokybė.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti literatūrą apie vaikų socializacijos problemas priklausomose nuo alkoholio šeimose.
2. Išanalizuoti alkoholinės prikalausomybės šeimų vaikų gyvenimo sąlygas ir problemas.
3. Nustatyti šių vaikų prisiimamus vaidmenis.
Darbo metodika:
1. Literatūros šaltinių apžvalga.
2. Dokumentų analizė (tiriamųjų bylos).
3. Intervių.
4. Tyrimo rezultatų apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22
Dydis57.69 KB
AutoriusArturas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Janutė Černeckienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priklausomu nuo alkoholio seimu vaiku gyvenimo kokybes analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Janutė Černeckienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą