Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Šeimos, auginančios vaiką, su elgesio problemomis, problemų sprendimo būdai

Šeimos, auginančios vaiką, su elgesio problemomis, problemų sprendimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Tėvų ir vaikų bendravimas, konfliktai. Vaikas ir šeima. Blogo elgesio su vaiku pasekmės. Ribos vaikų auklėjime. "Probleminiai", "sunkūs" vaikai. Vaikas, jo nusikalstamumas ir šeima. Iširę namai, nepilnos šeimos. Nusikalstamumas namuose. Smurtas prieš vaikus. Dirbančios motinos ir nepilnamečių nusikalstamumas. Vaikas, narkotikai ir šeima. Agresyvus vaikas šeimoje. Praktinė dalis. Išvados. Summary.

Ištrauka

Vis daugiau vaikų vadinami "sunkiais", "probleminiais", jų elgesys neatitinka įprastų normų, raida sutrinka. Jų išsiskiriantį elgesį galima laikyti signalu aplinkai arba pagalbos šauksmu. Jie nori atkreipti dėmesį, kad tarp jų vidaus ir aplinkos nėra pusiausvyros. Vaikai, vengiantys vykdyti savo pareigas, darantys teisės pažeidimus, nusikaltimus, nėra toleruojami visuomenės ir neretai jiems rodomas dėmesys nėra palankiai vertinamas. Manau terminas "probleminio elgesio vaikai" yra pakankamai vaizdingas ir aiškiai suprantamas kiekvienam. Probleminio elgesio vaikas yra problema tėvams, globėjams, mokytojams, kitoms valstybės ir vietos savivaldos institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms. Tai yra problema, kurią dažniausiai siekiama atsikratyti, o ne ieškoti efektyvių sprendimo būdų.
Šeima – unikali socialinė institucija. Pradžioje ten gyvena du žmonės. Natūralus ir būtinas reiškinys – naujos gyvybės atsiradimas šeimoje. Naujas žmogus, (individas) tampa tam tikros socialinės grupės nariu. Šis būsimas aktyvus socialinės grupės narys aktyviai ruošiamas įsitvirtinti visuomenėje. Jį ruošia šeima. Šeimos nariai (tėtis ir mama), privalo rūpintis savo vaikais. "Vaikas turi naudotis socialiniu aprūpinimu. Jis turi turėti teisę sveikai augti ir bręsti, todėl ypatinga priežiūra ir apsauga turi būti teikiama ir jam, ir jo motinai (…) Vaikas turi turėti teisę gauti gerą maistą, naudotis gyvenamosiomis patalpomis, pramogomis ir medicininiu aptarnavimu". Būtent tokie principai ir yra išvardinti "Vaiko teisių deklaracijoje" paskelbtoje Generalinės Asamblėjos 1959 m. lapkričio 20 d. Deja, labai dažnai šeima ne tik, kad neišugdo asmenybės, o ją sužlugdo. Tinkamas auklėjimas šeimoje mūsų visuomenei išugdo dorus ir darbščius piliečius, sąmoningai suvokiančius savo priedermes pasaulyje, bet vaikų ir tėvų konfliktai yra dažnas, būtinas ir neišvengiamas reiškinys.
Nuolat girdėti, kad dabartiniai vaikai per daug triukšmingi, per daug aktyvūs, nedėmesingi, kalba įžūliai, elgiasi agresyviai. Ir tai dar ne visos blogybės. Tai kas gi atsitiko vaikams? Kokias išvadas mes, suaugusieji, galime arba, tiksliau, turime daryti iš įprastų normų nepaisančio jų elgesio? Kokio pobūdžio šeimos aplinka labiausiai skatina nepilnamečius įsitraukti į nusikalstamą veiklą? Kaip auklėti tokius vaikus, kaip su jais bendrauti? Ir apskritai, kaip mes suprantame žodį "probleminis" vaikas?

Į šiuos klausimus pabandysime atsakyti mūsų darbe. Plačiau pakalbėsime apie vaikų nusikalstamumą, apie vaikus, vartojančius narkotikus, agresyvius vaikus, taip pat, naudodamiesi literatūra, pasistengsime nustatyti vaiko auklėjimo ribas, teisingiausius auklėjimo stilius.

Mano kursinio darbo tikslas: išsiaiškinti, kaip auklėti vaiką, kad jis netaptų "probleminiu" vaiku ir kaip spręsti problemas, jau iškylusias aulkėjant vaikus.
Kursinio darbo uždaviniai:
• Pateikti skaitytojui "probleminio" vaiko "paveikslą";
• Aptarti vaikų ir tėvų konfliktus;
• Aptarti aulkėjimo stilius ir išskirti teisingiausius;
• Išsiaiškinti vaiko agresyvumo, polinkio nusikalsti ir vartoti narkotikus priežastis;

Rašydami darbą, naudosime įvairių autorių literatūros, panagrinėsime jų mintis, palyginsime. Minčių pasisemsime iš Jan – Uwe Rogge knygos "Vaikams reikia ribų", Aldonos Vaičiulienės, Gedimino Navaičio, Sabine Herm ir kitų autorių knygų, kurių pavadinimus paminėsime pačiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-11
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.78 KB
Autoriusviesia
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. J. Šinkūnienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos auginancios vaika su elgesio problemomis problemu sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. J. Šinkūnienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą