Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Paauglių požiūris į nepilnamečių nusikalstamumo priežastis

Paauglių požiūris į nepilnamečių nusikalstamumo priežastis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Nepilnamečių nusikalstamumas kaip problema. Teorinė nusikaltimų analizė. Nusikaltimo bei delinkventinio elgesio samprata. Teorijos, aiškinančios nusikaltimų atsiradimo priežastis. Nepilnamečių nusikalstamumo priežastys. Teisės pažeidėjų asmenybės problema. Šeima ir nepilnamečių nusikalstamumas. Bendraamžiai ir nepilnamečių nusikalstamumas. Mokykla ir nepilnamečių nusikalstamumas. Ankstyvoji nusikaltimų prevencija. Tyrimas. Tyrimo rezultatų pristatymas ir aptarimas. Išvados. Rekomendacijos. Summary. Priedai (2).

Ištrauka

Tyrimo problema ir jos aktualumas. Nepilnamečių nusikalstamumas ir jo prevencija yra labai sudėtinga, aktuali problema. Tai viena iš specifinių problemų, su kuria susiduria kiekviena valstybė, nepriklausomai nuo jos dydžio, ekonominės ar socialinės gerovės. Nusikalstamumas - blogis, kurio padarinius patiria labai didelė visuomenės dalis. Dėl nusikaltimų žmonės netenka gyvybės, sveikatos, garbės, turto, pasitikėjimo asmens ir visuomenės saugumu, socialiniu teisingumu.
Nepilnamečių nusikalstamumas kelia didelį susirūpinimą valstybinėms valdžios, valdymo, teisėsaugos institucijoms bei visai visuomenei. Paaugliai - visuomenės, tautos ateitis ir nuo jos priklauso žmonijos gerbūvis. Nemažėjantis nepilnamečių nusikalstamumas, nevaržoma žiniasklaidos įtaka bręstančiai asmenybei, turi labai didelės įtakos jaunosios kartos moralės principams, nuoširdumui, galiausiai ir pačiam požiūriui į kito žmogaus laisvę, gyvybę ir turtą. Nepilnametis, kaip asmenybė formuojasi nuosekliai, nuo vaikystės iki pilnametystės. Jis labai imlus įvairioms įtakoms, greičiau, nei suaugęs žmogus, priima "nusikalstamas vertybines nuostatas", lengviau įsijungia į nusikalstamą veiklą.
Nusikalstamumas – socialinis reiškinys, kurio nepavyksta išvengti nei vienai valstybei. Tačiau jo būklė ir prevencijos metodai atskirose šalyse yra skirtingi. Tai priklauso nuo įvairiausių socialinių, ekonominių, teisinių, religinių ir kitokių priežasčių. Lietuvoje nusikalstamumas auga, keičiasi ir jo kokybė – jis "sunkėja". Kaip viena iš nepalankių tendencijų pastebimas ir nusikaltimų, padarytų nepilnamečių arba jiems dalyvaujant, skaičiaus didėjimas.
Pasak V.Matonio(1996), jaunimas ypač jautrus bet kokioms naujovėms ir pasikeitimams ir yra bene aktyviausia visuomenės dalis. Jaunimas kaltinamas pasyvumu, kad tai ne jų aktyvumo stoka, o tai, kad tas aktyvumas mažiau pastebimas. Ne paslaptis, kad dalis jaunimo įsitraukia ir į neformalią veiklą. Reikia rūpintis jaunimu jų laisvalaikiu, mat jaunų žmonių klystkeliai neretai būna lemtingi ne tik jiems, bet ir tiems kas su jais susijęs.
Nepilnamečių nusikalstamumas yra specifinė bendro nusikalstamumo dalis. Nusikalstamumo statistika ir kriminologijos teorija liudija, kad kas trečias recidyvistas pirmą nusikaltimą yra padaręs dar paauglystėje, kuo jaunesnis yra žmogus, pirmą kartą padaręs nusikaltimą, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jis vėl nusikals. Jaunimas – tai visuomenės ateitis, o nepilnamečiai nusikaltėliai – nusikaltimo " rezervas". A. Dapšys (1993) teigia, kad nepilnamečių nusikalstamumas – tai savotiška bendro nusikalstamumo pradžia, jo potencialus rezervas ir kartu prognozės modelis ateičiai, taigi kuo ankstesniame amžiuje bus užkirstas kelias nepilnamečių nusikaltimams, tuo didesnė bus galimybė sumažinti nusikalstamumą ateityje.
Šiandiena mažai kas abejoja tuo, kad smurtas tarp žmonių yra amžinas. Jis lydi žmoniją viso jos egzistavimo metu. Lietuvoje šiuo metu stebima smurtinio nusikalstamumo didėjimo tendencija. Taip pat pažymėtina, kad nepilnamečių smurtinio nusikalstamumo didėjimo tempai lenkia bendrojo
smurtinio nusikalstamumo didėjimo tempus. Kadangi nepilnamečių nusikalstamumas yra sudėtinga ir skaudi socialinė problema, yra labai svarbu kuo ankstesniame amžiuje užkirsti kelią tolimesniam nusikalstamumo plitimui. Yra žymiai lengviau užkirsti kelią problemai, nei vėliau kovoti su jos keliamais padariniais ir tikėtis, kad nusikalstamumas mažės, jei bus taikomos bausmės ar ribojama asmens laisvė. Taip pat reikia turėti omenyje nusikalstamumo perimamumo iš kartos į kartą problemą. Buvę nepilnamečiai teisės pažeidėjai neretai sukuria nedarnias šeimas, kurių vaikai perima tėvų tradicijas, gyvenimo būdą.
Šis darbas yra svarbus tuo, kad nustačius nusikaltimų priežastis, nuodugniau pažvelgus į socialinės aplinkos įtaką besiformuojančiai asmenybei, galima būtų efektyviau taikyti prevencines priemones. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis781.14 KB
AutoriusMartynas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu poziuris i nepilnameciu nusikalstamumo priezastis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-10-02 IP: 89.117.254.2
    ymsport sako

    Būna ir geriau. Yra informacijos, pravers.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą