Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinė politika (2)

Socialinė politika (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Socialinės politikos esmė, užduotys, tikslai ir metodika. Socialinė politika Lietuvoje. Socialinės apsaugos raida Lietuvoje. Šiuolaikinė socialinė politika Lietuvoje. Socialinės apsaugos struktūra. Santrauka.

Ištrauka

Nepriklausomybę atgavusi Lietuvos Respublika siekia pažangių permainų visose gyvenimo srityse. Praėjusio dešimtmečio ekonominiai ir socialiniai pokyčiai ne kartą įvardyti kaip rimtos prielaidos šalies piliečių gerovei kelti. Lietuva pereina nuo komandinio ekonomikos valdymo prie rinkos santykiais pagrįstos prekių bei paslaugų įvairovės. Suprantama, šios permainos reikalauja ne tik kokybiškai naujo mąstymo, bet ir atitinkamos teisinės bazės, naujų politinių, socialinių bei ekonominių struktūrų.
Socialinė politika yra labai svarbi, nes tik nuo šios sistemos tobulumo priklauso kiekvieno Lietuvos piliečio gerovė. Socialinės politikos esmė skatinanti žmonių daugumos gerovę, socialinį teisingumą, siekti politinių bei kultūrinių permainų, tobulinti žmonių bei jų bendrijų socialinius bei nacionalinius santykius, kuo geriau tenkinti jų materialinius ir dvasinius poreikius, kad kiekvienas žmogus galėtų jaustis saugiu ir užtikrintu, net sunkiomis gyvenimo sąlygomis.
Todėl aš užsibrėžiau tikslą apžvelkti socialinės politikos aspektus, keliamus tikslus, užduotis ir paanalizuoti Lietuvoje egzistuojančią socialinę politiką. Tam tikslui pasiekti naudojau patikimą literatūrą ir rėmiausi Lietuvos Respublikos įstatymais. Išsamus literatūros sąrašas pateiktas literatūros skyrelyje.
Referatas yra suskirstytas į dvi dalis. Pirmoje kalbama apie pagrindinius socialinės politikos aspektus, užduotis, tikslus, jos naudą ir būtinybę visuomenei. Antroje dalyje yra apžvelgiama socialinė politika Lietuvoje.

Kiekvienos politikos sudedamoji dalis yra socialinė politika. Ši politika įtakoja ir keičia gyventojų socialinę padėtį.
Valstybės socialinė politika – tai teisinių, organizacinių ir ekonominių priemonių visuma, skirta socialiai apginti žmones nuo nepriteklių ir skurdo. Jos tikslas yra įvairiomis gyventojų grupėmis garantuoti tam tikrą pajamų lygį, tam tikras pajamas asmenims, kurie dėl objektyvių priežasčių negali apsirūpinti pragyvenimo lėšomis [1;35].
Socialinė politika apima visas priemones ir veiksmus, nustatytus atliekamus valstybės, kuomet žmogus tampa bedarbiu, serga, turi invalidumą, mirties atveju, pagalba šeimoms. Tai gali būti įvairios pensijos, pašalpos bedarbiams, šeimoms. Kiekviena politika yra nukreipta pagerinti socialinę ir ekonominę situaciją silpniems žmonėms.
Socialinė politika intervencijas daro į socialinės aplinkos ir materialios aplinkos pagerinimą, ekonominį vystymąsi, ekologiją, pajamų gerinimą, darbo klausimus, vaikų apsaugą, moterų lygybę, būsto problemas, švietimą, sveikatą ir kt. Kiekvienos politikos sudedamoji dalis yra socialinė politika. Tam, kad ši politika galėtų įtakoti ir keisti gyventojų socialinę padėtį reikalingi pinigai, dėl to kiekviena valstybė turėtų nuspręsti kam teikia pirmumą – ekonomikos vystymuisi ar socialinei politikai.
Socialinė politika remiasi teisingumu, lygiateisiškumu ir laisve. Tai nuolat besikeičiantis procesas. Socialinės politikos pagrindas yra įstatymai. Svarbiausias socialinės apsaugos tikslas – skatinti asmens gerovę ir išsaugoti visuomeninę santvarką, todėl reformos tose srityse turėtų veikti greitai ir ryžtingai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.74 KB
AutoriusVilma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDanutė Bartaškienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine politika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Danutė Bartaškienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą