Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Darbo biržos įtaka žmogaus gerovei

Darbo biržos įtaka žmogaus gerovei

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Dalykas: Socialinė gerovė. Namų darbas nr. 1: Darbo biržos įtaka žmogaus gerovei. Įvadas. Bedarbystės problemą Lietuvoje ir mano mieste. Kaip bedarbystės problema buvo sprendžiama anksčiau ir dabar. Kokių priemonių ir veiksmų imamasi, kad išvengtume bedarbystės. Kai kurios užimtumo politikos priemonės. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos šalies pareiga rūpintis savo tauta, jos likimu. Be ekonomiškai tvirtos ir stabilios tautos, negali būti tvirta pati valstybė. O ką ji daro, kad žmogus jaustųsi savo tėvynėje ir visuomenėje saugus, socialiai aprūpintas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, meilės ir pagarbos artimui.
Lietuva jau gerą dešimtmetį išgyvena ne itin lengvus metus.Gyventojų užimtumas – viena iš didžiausių ekonomikos problemų Lietuvoje. Ji itin aktuali tapo pradėjus dirbti rinkos ekonomikos sąlygomis: pasikeitė šalies ūkio struktūra, imta orentuotis į Vakarų šalis ir kt. Dėl to pakito gamybos technologijos, valdymo struktūros, kartu sumažėjo darbo vietų, iškilo gyventojų užimtumo klausimai. Bet koks valstybės nepriteklius atsiliepia žmogaus gerovei. Darbo netektis, bedarbystė, manyčiau, yra pati didžiausia žmogui ne tik socialinė, bet ir psichologinė problema. Netekus darbo, žmogus netenka emocinės pusiausvyros: jis tampa emociškai nestabilus, nesaugus dėl savęs, dėl savo artimųjų. Darbas yra žmogui pajamų šaltinis, daugeliui – gyvenimo būdas, savęs realizacija. Darbo netektis ne vieną žmogų priveda prie tokių poelgių, kurių metu, žmogus neretai tampa vagimi, chuliganu, netgi gali pakelti ranką prieš save. Baltijos šalys, tame tarpe ir Lietuva pirmauja Europoje savižudybių skaičiumi. Savižudybė, nedarbas, ar gi tai ne problema, priverčianti krūptelėti, susimąstyti ir imtis pagaliau veiksmų, kad visa tai jei nepanaikinti, tai nors sumažinti statistinius skaičius, kurie iš tiesų yra gąsdinantys.
Visas socialines, kartu ir bedarbystės problemas sprendžia tam tikras sektorius, sudarytas iš :
1. Socialinės darbo ir apsaugos ministerijos
2. Lietuvos darbo biržos
3. Teritorinių darbo biržų.
Šio mano darbo tikslas paanalizuoti :
I. Bedarbystės problemą Lietuvoje ir mano mieste.
II. Kaip bedarbystės problema buvo sprendžiama anksčiau ir dabar.
III. Kokių priemonių ir veiksmų imamasi, kad išvengtume bedarbytės.( kokie DB tikslai, metodai ir priemonės, kurių dėka, žmogus atėjęs į DB išeina jei ne su žinia, kad gavo darbą, tai nors su viltimi jį ateityje turėti, su begale pasiūlymų ir idėjų, su stabilesne emocine būsena, pakalbėjus apie savo problemą su kvalifikuotu psichologu ).
VI. Kai kurios užimtumo politikos priemonės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-14
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.6 KB
AutoriusVILMA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinio darbo institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word darbo birzos itaka zmogaus gerovei [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 16 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą