Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Paauglių reprodukcinė sveikata

Paauglių reprodukcinė sveikata

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Visuomenės požiūris į jaunų žmonių lytinės sveikatos stiprinimo poreikius. Ar apsaugo sveikatą lytinis švietimas? Jaunų žmonių reprodukcinės sveikatos programų besivystančiose šalyse tyrimai. Jaunimas – tai mūsų ateitis ir turime investuoti į jų sveikatą bei raidą. Jaunų žmonių apklausa, kurią organizavo Jungtinių tautų Populiacijos fondas ir Tarptautinė planuotos tėvystės federacija: Draugai. Tėvai ir suaugusieji. Lytiškumo pasireiškimas. Meilė. Santuoka. Kontracepcija. Nėštumas ir tėvystė. Lytiškai plintančios ligos/ AIDS. Abortas. Tarnybos. Mokymas ir švietimas. Pašnekesiai apie seksą. Statistiniai duomenys, atspindintys paauglių reprodukcinę sveikatą. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais.

Ištrauka

Lytinė ir reprodukcinė sveikata – tai gebėjimas daugintis, gimdyti vaikus, o taip pat elgsena bei asmeninės nuostatos, kurios užtikrina, kad lytiniai santykiai būtų sveiki fiziškai bei emociškai.
Žinios. Svarbu žinoti apie savo ir priešingos lyties reprodukcinę sistemą bei jos funkcijas.
Jauni asmenys, kurie turi žinių apie tai, gali priimti tinkamus sprendimus, susijusius su lytine sveikata bei elgesiu.
Jausmai ir asmeninės nuostatos. Kalbant apie LPI, ŽIV ir AIDS, kontracepciją, abortą, nėštumą ir gimdymą, atsiskleidžia įvairios emocijos bei asmeninės nuostatos.
Lytiniai santykiai yra visiems asmenims būdinga elgesio forma. Lytiniai santykiai gali suteikti didžiausią pasitenkinimą, patiriant fi ziologinį bei emocinį orgazmą.
Lytinių organų fiziologija ir anatomija. Čia kalbama apie žmogaus sveikatos dalį – organizmą bei jo funkcijas. Jaunuoliai ir jaunuolės, kurie pažįsta savo kūną, turi reikalingos informacijos apie LPI ir kontracepciją, gali išmokti saugoti savo lytinę ir reprodukcinę sveikatą, o taip pat apsisaugoti nuo LPI bei nepageidaujamo nėštumo. Ši informacija vertinga net jaunuoliams, dar nepradėjusiems lytinio gyvenimo – tai gera investicija į jų ateitį.
Kauno medicinos universiteto Šeimos medicinos klinika, įgyvendindama Jungtinių Tautų Gyventojų fondo remiamą projektą "Umbrella project for Lithuania 2005" vykdė visuomenės požiūrio į jaunų žmonių lytinės ir reprodukcinės sveikatos priežiūros poreikius tyrimą. Ši studija siekė įvertinti gyventojų požiūrį į lytiškumo ugdymą mokyklose bei lytinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugas paaugliams.
Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurioje dalyvavo 1054, 16 – 74 m. amžiaus Lietuvos gyventojai atliko Rinkos analizės ir tyrimų grupė RAIT.
Respondentų nuomone lytiškumo ugdymas mokyklose yra veiksminga priemonė, padedanti mažinti nėštumų ir lytiniu keliu plintančių infekcijų skaičių paauglystėje. Trys ketvirtadaliai (76,6 %) apklaustųjų manė, jog geriausiai šio tikslo pavyktų pasiekti, jei mokyklose būtų akcentuojama susilaikymo nuo lytinių santykių svarba, 89,7 % tiriamųjų pabrėžė supažindinimo su kontraceptinėmis priemonėmis bei lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis svarbą.
Šiuo metu mokyklose vykdomą jaunų žmonių lytiškumo ugdymą palankiai vertino 30,6 %. respondentų, 25,4 % tiriamųjų turėjo priešingą nuomonę (vertino blogai ir labai blogai). Didžiųjų miestų gyventojai (daugiau nei 190 000 gyventojų) šiuo metu vykdomą lytiškumo ugdymą mokyklose vertino palankiau nei mažesnių miestų ir miestelių gyventojai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-27
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis82.45 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paaugliu reprodukcine sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą