Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Skyrybos ir jų pasekmės vaikų emocinei raidai

Skyrybos ir jų pasekmės vaikų emocinei raidai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Socialinio darbo tęstinių studijų kursinis darbas. Operacinės apibrėžtys. Svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Šeimos gyvensenos vertybės. Šeima kaip vertybė. Šeimos konfliktai. Skyrybos ir jų poveikis vaiko emocinei raidai. Skyrybų pasekmės vaikams įvairaus amžiaus tarpsniais. Skyrybų socialiniai, psichologiniai, edukaciniai aspektai. Skyrybų išgyvenimo stadijos. Nutolusio priešstresinio periodo skyrybų stadija. Betarpiškas priešstresinis periodas. Betarpiško postresinio periodo skyrybų stadija. Nutolęs postresinis periodas. Vaiko emocinės reakcijos į tėvų skyrybas. Neigimas. Nerimas, vienišumas, tėvų pasirinkimo dilema. Praradimo baimė. Liūdesys, nusivylimas, depresija. Pyktis. Svajonės apie šeimos susijungimą, kaltės jausmas. Vaiko, patyrusio tėvų skyrybas, socialinės adaptacijos mokykloje ypatumai. Vaiko uždarumas kaip bendravimo su klasės draugais ir mokytojais trukdis. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Plintant skyryboms, kaip socialiniam reiškiniui, ši tema buvo ir lieka labai aktuali. Nesutarimai į šeimą ateina pamažu. Vis gilėja konfliktai, blėsta jausmai. Skyrybos - ilgalaikis procesas. Tuo tarpu kiti suinteresuoti asmenys - vaikai dažniausiai neturi jokios įtakos proceso eigai bei trukmei. Lietuvos ir užsienio mokslininkų tyrimai rodo, kad skaudžiausiai šeimos irimas ir tėvų skyrybos paliečia vaikus. Psichologai, tyrinėję neigiamą poveikį vaikų asmenybėms, teigia, kad skyrybos turi ilgalaikes pasekmes vaikams (Matulienė G., 1997). Tos pasekmės gali reikštis artimoje ir tolimoje ateityje. Kiekvieno vaiko išorinis reagavimas į tėvų skyrybas yra skirtingas, priklausantis nuo jo amžiaus, charakterio ypatumų, emocinės patirties.
Emocijos yra ta vaiko psichinės veiklos sfera, kuri anksčiau pradeda funkcionuoti ir yra reikšminga tolesnei jo raidai. Emocinės raidos pilnavertiškumas ankstyvajame amžiuje yra reikšmingas bendrąjį vaiko raidos potencialą sąlygojantis veiksnys.
Tai žmogiškos vertybės, nuo kurių akivaizdžiai priklauso šeimos dorovė ir jos tvirtumas: meilė, pareiga atsakomybė, ištikimybė, garbė ir orumas, žmogiškumas ir kt. Todėl labai svarbu, kad šeima visas tas vertybes suvoktų ir išsaugotų. Jos turėtų tapti kiekvieno šeimos nario asmeninėmis savybėmis: meilė sutuoktiniui ir šeimai, pareigingumas jai, atsakomybė už savo elgesį šeimai ir tautai, ištikimybė pasirinktam gyvenimo draugui (-ei) ir kt. Tos savybės yra reikalingos, kad šeimą darbe lydėtų sėkmė, kad galėtų įgyti profesinę patirtį, humanistinę orientaciją, rūpintųsi vieni kitais. Tada nereikėtų imtis priemonių šeimai išsaugoti. Dora šeima yra viena didžiausių vertybių ( girtuoklių, narkomanų, ištvirkėlių šeimos, taip pat vaikus žudančios ir paliekančios nėra moralinė vertybė). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.61 KB
Autoriuschuliganke23
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. V. Rimkus
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skyrybos ir ju pasekmes vaiku emocinei raidai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. V. Rimkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą