Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Paslaugų tipai užimtumo problemoms spręsti

Paslaugų tipai užimtumo problemoms spręsti

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Įstaigos ir organizacijos sprendžiančios užimtumo problemas. Lietuvos darbo birža. Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba. Europos Sąjungos užimtumo skatinimas. Paslaugos ir programos užimtumui didinti. Ilgalaikio užimtumo nebuvimas. Jaunimo užimtumas. Vyresnio amžiaus žmonių užimtumas. Neįgaliųjų ir iš įkalinimo įstaigų grįžusių asmenų užimtumas. Kaimo užimtumas. Užimtumo problemų sprendimas Jonavos rajone. Išvados. Santrauka užsienio kalba.

Ištrauka

Didelis gyventojų užimtumo lygis – viena svarbiausių valstybės socialinės ekonominės raidos sąlygų, žmonių pragyvenimo ir socialinės apsaugos garantas.
Pereinamuoju į rinkos ekonomiką laikotarpiu vyko spartūs ekonomikos struktūros pokyčiai, kurie savo ruožtu veikė užimtumo tendencijas. Ekonomikos nuosmukis, ūkio restruktūrizacija, privatizacijos procesas iššaukė naujo reiškinio – nedarbo atsiradimą. Rinkos ekonomikos sąlygomis susiformavo aukštas ir struktūriškai nepalankus nedarbas: jaunimo, pagyvenusių asmenų, ilgalaikis nedarbas bei regioniniai nedarbo skirtumai.
Tuo pat metu atsirado pakankamai didelė darbo jėgos dalis, kuri yra nepajėgi prisitaikyti prie rinkos pokyčių, t.y. turimas išsilavinimas, kvalifikacija ir kompetencija neatitinka darbdavių keliamų reikalavimų. Visos šios priežastys ir lėmė tai, kad palaipsniui atsirado žmonių, kurie neturi jokio užsiėmimo, t.y. atsirado šalyje užimtumo problema. Iš to seka šalyje ir kitos didėlės problemos: skurdas, alkoholizmas, padidėjusi kriminogeninė situacija, ir galiausiai emigracija.
Taigi, vis labiau įsigalint šiam negatyviam reiškiniui, t.y. didėjant šalyje nedarbo lygiui ir mažėjant užimtumui, yra kuriamos, įgyvendinamos įvairios darbo politikos priemonės, kuriomis siekiama subalansuoti darbo rinkos pasiūla ir paklausą bei skatinti gyventojų užimtumą.

Temos aktualumas. Šiuo metu užimtumo problema yra vienas iš svarbiausių mūsų valstybės strateginių tikslų. Užimtumas kiekvienoje šalyje buvo ir bus vienas iš svarbiausių problemų. Tiktai užimti ir darbą turintys žmonės gali būti pilnaverčiais savo šalies piliečiais. Taigi ir Lietuva nėra išimtis, čia užimtumas taip pat sudaro nemažą problemą, todėl mūsų šalyje užimtumo politika yra grindžiama teisine baze, kurią sudaro įstatymai, reguliuojantys paramą bedarbiams, profesinį mokymą ir apmokymą, t.y. siekiama įvairiomis priemonėmis spręsti užimtumo problemą. Tokiu būdu šalies Vyriausybė akcentavo užimtumo, kaip vieno iš savo strateginių prioritetų skatinimą ir kas kelerius metus tvirtina nacionalinę užimtumo didinimo programą.

Darbo tikslas. Šio darbo tikslas yra išanalizuoti kokios institucijos šalyje sprendžia užimtumo problemas ir kokius paslaugų tipus bei programas siūlo labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms, bei kaip yra sprendžiama užimtumo problema Jonavos rajone.
Darbo uždaviniai. Siekiant anksčiau minėto pagrindinio darbo tikslo buvo iškelti šie uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kokios institucijos šalyje yra atsakingos už užimtumo problemų sprendimą.
2. Išanalizuoti paslaugų tipus ir programas užimtumui didinti.
3. Išanalizuoti užimtumo problemą bei jos sprendimo būdus Jonavos rajone.

Tyrimo šaltiniai. Dokumentų analizė bei mokslinė literatūra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-08-07
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis54.8 KB
Autoriusraimonda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKaziliūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paslaugu tipai uzimtumo problemoms spresti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kaziliūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą