Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Smurtas prieš vaikus šeimoje, kaip socialinė problema ir jos sprendimo galimybės

Smurtas prieš vaikus šeimoje, kaip socialinė problema ir jos sprendimo galimybės

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Bendra charakteristika. Seksualinės prievartos prieš vaikus samprata. Fizinės prievartos prieš vaikus samprata. Emocinės prievartos prieš vaikus samprata. Vaikų seksualinės, fizinės, emocinės prievartos (smurto) priežastys. Smurto prieš vaikus sprendimo galimybės. Nacionalinė smurto prieš vaikus draudimo programa. Smurto prieš vaikus sprendimo būdai. Praktinė dalis. Anketa paaugliams. Statistinio tyrimo duomenų analizė. Anketa tėvams. Statistinio tyrimo duomenų analizė. Anketa pedagogams. Statistinio tyrimo duomenų analizė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Smurtas prieš vaikus egzistavo amžiais. Jo suvokimas ir vertinimas skyrėsi priklausomai nuo laikmečio, kultūros bei socialinio – ekonominio lygmens. Pastaruoju metu visuomenėje vis dažniau viešumon iškyla įvairūs prievartos prieš vaikus atvejai.
Šiandien Lietuvoje praktiškai kiekvienas žmogus nuolat patiria nervinę įtampą, stresą bei spaudimą. Banko paskolos, augančios palūkanos, nuolat didėjantys mokesčiai, brangstantis kuras, baimė prarasti darbą. Tai tik keletas dalykų, kurie veikia mūsų sąmonę ir jausmus. Žmogui tampa vis sunkiau susitvardyti ir kontroliuoti save. Kai susikaupę jausmai, tokie kaip: baimė, pyktis ir neviltis išliejami namuose, dažniausiai nukenčia niekuo nenusikaltę šeimos nariai.
Ilgą laiką smurto prieš vaikus problema buvo visiškai ignoruojama. Daugelis žmonių tiesiog netikėjo, kad suaugusieji gali skriausti mažuosius. Nors šiuolaikinėje visuomenėje vaikų prievarta yra smerkiama, vis dar yra dalis žmonių, kurie į šiuos dalykus žiūri ir reaguoja kiek kitaip. Nepaisant visko, Lietuvoje smurtas prieš vaikus yra dažnas reiškinys daugelyje šeimų.
Ilgą laiką šeima funkcionavo savo izoliuotoje socialinėje aplinkoje kaip visiškai uždaras, autonomiškas vienetas. Pasikeitusi politinė situacija Lietuvos Respublikoje sąlygojo ir požiūrio į šeimą, vaiko statusą ir smurto šeimoje pokyčius. Lietuva pasekė kitų valstybių ir tautų pavyzdžiu, ir su liūdesiu konstatavo žiaurią tiesą: "Vaikų prievarta yra paplitęs reiškinys". Vyriausybė paskelbė, kad vaikai turi teisę būti ginami nuo prievartos ir smurto. Pradėtos vykdyti konkrečios prevencinės smurto programos, kad vaikai būtų apginti.
Hipotezė: Smurtas prieš vaikus šeimoje yra paplitęs reiškinys, bet vaikai turi teisę būti ginami nuo smurto ir prievartos.
Darbo tikslas: Ištirti smurtą prieš vaikus, kaip socialinę problemą ir pateikti jos sprendimo galimybes.
Objektas: Smurtas prieš vaikus, kaip socialinė problema ir jos sprendimo galimybės.
Uždaviniai:
1. Išnagrinėti mokslinę literatūrą ir išryškinti pagrindines smurto problemas ir pateikti
galimus jos sprendimo būdus;
2. Atlikti tėvų anketinę apklausą;
3. Atlikti paauglių anketinę apklausą;
4. Atlikti pedagogų anketinę apklausą;
5. Parengti išvadas ir pasiūlymus tėvams bei pedagogams.
Tyrimo metodai:
1. Anketinė apklausa;
2. Statistinė tyrimo duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-19
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis276.66 KB
AutoriusLija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasZosė Šalkauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas pries vaikus seimoje kaip socialine problema ir jos sprendimo galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Zosė Šalkauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą