Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Savanorystė (2)

Savanorystė (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Kas yra savanorystė. Kaip socialinis darbuotojas supranta savanorystę. Išvados.

Ištrauka

Savanorystė Lietuvoje gana jaunas reiškinys. Kai tuo tarpu kitose šalyse, įstaigos neįsivaizduoja savo darbo be savanorių pagalbos. Savanoriškos pagalbos dažniausiai reikia nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), nes jos neturi lėšų samdyti etatinių darbuotojų. Todėl labai svarbu panaudoti žmogiškuosius išteklius – savanorius. Lietuvoje šiuo metu įregistruota virš 12000 įvairių ne pelno organizacijų. Vakarų šalyse savanoriauja daugiau nei pusę gyvenojų ir kas labiausiai stebina, daugiau savanorių yra žmonės turintys darbą, nei bedarbiai. Taip pat dauguma savanorių yra moterys ir išsilavinę žmonės. Lietuviai nesidarbuoja savanoriškai dėl neigiamo visuomenės požiūrio į savanorystę ir dėl to, kad jiems nebuvo pasiūlytas savanoriškas darbas, t.y. jie tiesiog nebuvo pakviesti savanoriškai pagelbėti organizacijoms vykdant jų uždavinius. Savanorių centras tikisi pakeisti kai kurias neigiamas visuomenės nuostatas ir nepasitikėjimą savanoriška veikla.
Savanoriai ir savanorių veikla yra organizcijos gyvybės kraujas.(1;2 psl.)


Savanorystė - tai galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių bei politinių įsitikinimų, amžiaus ir sveikatos, panaudoti savo sugebėjimus ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, įgyti naujų žinių bei įgūdžių, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.
Nevyriausybinės organizacijos kviečia savanorius atlikti tokias užduotis, kurios nenumatytos etatiniams darbuotojams. Žinoma, savanoriai atsineša į organizaciją naujas idėjas, skleidžia informaciją apie organizaciją visuomenėje, tuo padarydami ją labiau žinoma ir vertinama. Be to, pagrindinis mokamus darbuotojus motyvuojantis faktorius yra pinigai, gaunami už atliktą darbą. Savirealizacija ir individualių poreikių patenkinimas dažniausiai atlieka antraeilį vaidmenį. Pinigai kaip motyvuojantis faktorius yra silpnesnis, nei savirealizacija. Ir tai, be abejo, turi įtakos atliekamo darbo kokybei. Be to, samdomi darbuotojai dažniausiai yra panašaus amžiaus ir turi panašų profesinį pasiruošimą. Tai laikui bėgant kuria organizacijos viduje monotoniją ir sąstingį. Savanoriai suteikia organizacijai įvairovę, nes jų kaita paprastai yra didesnė nei samdomų darbuotojų - jie dirba tik keletą valandų per savaitę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis7.29 KB
Autoriusemma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word SAVANORYSTE [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą