Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio pedagogo veikla, dirbant su šeimomis, auginančiomis neįgalų vaiką

Socialinio pedagogo veikla, dirbant su šeimomis, auginančiomis neįgalų vaiką

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Socialinio pedagogo darbas su šeima. Šeimos samprata. Pagrindinės šeimos funkcijos. Socialinio pedagogo veikla, dirbant su šeimomis, auginančiomis neįgalų vaiką. Problemos, su kuriomis susiduria negalios išlikti vaikai ir jų artimieji. Medicininės problemos. Sunkumai buityje. Psichologinės problemos. Efektyvus socialinio ugdymo būdas - reabilitacijos centro veikla. Neįgalaus kaimo vaiko ir jo šeimos socialinės reabilitacijos darbo metodika. Parama neįgalaus vaiko tėvams. Pagalbos tėvams stadijos. Pirmieji metai, kuo jie ypatingi. Profesionalai ir tėvai. Yra išskiriami 3 darbo su tėvais modeliai. Parama šeimai. Išvados.

Ištrauka

Šeimos vaidmuo visuomenėje savo galia neprilygsta jokiai kitai institucijai, nes būtent šeimoje formuojasi ir vystosi žmogaus asmenybė, susipažįstama su socialiniais vaidmenimis, kurie yra būtini normaliai vaiko adaptacijai visuomenėje. Šeima - tai pirmoji ugdymo institucija, kuri labiausiai įtakoja visą tolesnį asmens gyvenimą. Būtent šeimoje suteikiami pirmieji dorovingumo pagrindai, formuojasi pagrindinės elgesio normos, atsiveria žmogaus vidinis pasaulis bei individualios asmens savybės. Beje. šeima įtakoja ne lik asmenybės formavimąsi, bet ir žmogaus savęs vertinimą, pasitikėjimą, o taip pat stimuliuoja jo kūrybinį bei socialinį aktyvumą.
Visais laikais šeimos jautė paramos poreikį auklėjant savo atžalas. Remiantis praeities istorija, kai šeimos būdavo labai gausios, būtiniausi Šeimyninio gyvenimo įgūdžiai bei žinios būdavo perduodami iš kartos į kartą paprasta kasdieniška veikla. Tačiau šiuolaikinėje industrinėje visuomenėje, kai šeimyninis ryšys tarp kartų nebe toks stiprus, pagrindinių žinių apie šeimos formavimą ir vaikų auklėjimą suteikimas tampa viena svarbiausių visuomenės užduotimi. Kuo didesnis kartų atitolimas, tuo labiau tėvams reikalinga kvalifikuota parama auklėjant savo vaikus. Pastaruoju metu vis labiau pritariama nuomonei, jog auklėjant jaunąją kaitą, būtina profesionalių psichologų, socialinių darbuotojų, socialinių pedagogų bei kitų specialistų pagalba tėvams. Pažymėtina tai, jog ką tik minėtų specialistų konsultacijos reikalingos ne tik pažeistoms (asocialioms, nedarnioms ir pan.). bei ir normalioms šeimoms.
Yra gana daug ir įvairių šeimos apibrėžimų. Šeima - tai pirminė visuomenės ląstelė, viena pagrindinių jos struktūros elementų. Pirminė yra todėl, jog čia visų pirma auklėjami ir mokomi vaikai, formuojama jų asmenybė (charakteris, vertybės, požiūriai

• Reprodukcinė funkcija - sąlygoja žmonių giminės pratęsimo būtinybę. Deja. dabartinė Lietuvos situacija yra tokia, kad gimstamumas mažesnis nei mirštamumas. Tai galima paaiškinti ne tik nepalankia ekonomine situacija. Šeimų narių skaičiaus mažėjimą lemia ir tėvų užimtumas – išsilavinimo, karjeros siekimas, o taip pat ir žmonių vertybių pasikeitimas – pirmenybė teikiama prabangioms mašinoms, ištaigingiems namams. kilmingiems gyvūnams, o ne vaikams.
• Pirminės socializacijos funkcija paremta idėja, kad šeima yra
pirma ir labai reikšminga socialinė grupė, kuri nepakeičiamai įtakoja vaiko
asmenybės formavimąsi. Šeimai tenka pagrindinė
atsakomybė už vaiką. Šeimoje persipina biologiniai ir socialiniai saitai tarp
gimdytojų ir vaikų. Tie ryšiai ypatingai reikšmingi, kadangi įtakoja vaikų
psichikos vystymosi bei pirminės socializacijos ypatumus jau pačiame
aukščiausiame gyvenimo etape. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-01
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.91 KB
AutoriusEvelitta
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio pedagogo darbas su seima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą