Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Jaunuolių, išėjusių iš vaikų globos institucijų, socialinės pagalbos poreikis: specialistų požiūris

Jaunuolių, išėjusių iš vaikų globos institucijų, socialinės pagalbos poreikis: specialistų požiūris

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Globos institucijų vaidmuo rengiant jaunuolį savarankiškam gyvenimui. Globos institucijoje augančio jaunuolio ruošimo savarankiškam gyvenimui sunkumai. Savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo programų svarba ruošiant jaunuolį integracijai į visuomenę. Jaunuolių, gyvenančių globos įstaigoje psichosocialinio prisitaikymo naujoje aplinkoje sunkumai. Globos institucijų auklėtinių bendravimo, elgesio ir emociniai ypatumai. Globos institucijų auklėtinių savęs vertinimo ypatumai. Jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, situacijos teisinis reglamentavimas. Specialistų požiūrio į jaunuolių, išėjusių iš vaikų globos institucijų, socialinės pagalbos poreikį tyrimas. Tyrimo problema. Tyrimo metodika. Tyrimo metodas. Atranka. Tyrimo eiga ir organizavimas. Rezultatų pristatymas ir aptarimas. Respondentų charakteristikos. Duomenų analizė ir interpretacija. Globos institucijos vaidmuo rengiant jaunuolį savarankiškam gyvenimui. Specialistų požiūriu, aktualiausios jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, problemos. Veiksniai, įtakojantys sėkmingą buvusių globos institucijų auklėtinių socialinę integraciją. Jaunuolio socialinių savybių, įgytų globos institucijoje, vertinimas. Socialiniai psichologiniai sutrikimai, apsunkinantys integravimosi procesą. Emocinės vaiko savybės, skatinančios neefektyvią vaiko socializaciją. Veiksniai, sąlygojantys socialinės pagalbos būtinybę. Valstybės teikiamos paramos jaunuoliams, išėjusiems iš globos institucijų, efektyvumo įvertinimas. Specialistų požiūrio nustatymas įstatyminės bazės keitimo klausimais. Rezultatų apibendrinimas.42 Rekomendacijos. Išvados.

Ištrauka

Per pastarąjį šimtmetį visuomenės požiūris į vaikus iš esmės pasikeitė. Vis labiau yra atsižvelgiama į vaiko gerovės, saugumo užtikrinimą, siekiant kuo efektyvesnės jo pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, tam, kad būtų užtikrinta visavertė vaiko asmenybės raiška.
Kiekvienam vaikui būtina saugi, mylinti ir juo besirūpinanti šeima, tačiau daug vaikų šiuo atžvilgiu yra nuskriausti. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2007 m. pradžioje Lietuvoje buvo 13,3 tūkst. be tėvų globos likusių vaikų. 40 proc. jų buvo globojami įvairiose vaikų globos įstaigose. Šiuo atžvilgiu, globos institucijai tenka perimti šeimos vaidmenį ugdant ir ruošiant jį savarankiškam gyvenimui atviroje visuomenėje.
Tapti savarankiškam – ilgas ir sudėtingas procesas. O jaunuoliams, augantiems globos institucijose, ši problema yra itin aktuali, nes jų vaikystės patirtis dažnai būna skaudi, jie auga kitokioje nei šeimos aplinkoje, ne visada turi gyvenimo modelio pavyzdį, stabilią tradicijų ir vertybių sistemą (Snieškienė D.,Bumblauskaitė K.,2005). Pati globos institucija negali vaikui suteikti, užtikrinti ir priartinti jį prie kuo artimesnių šeimos aplinkai būdingų sąlygų, vaikas praranda tokias vertybes kaip meilė ir šiluma. Visa tai sukelia rimtų pasekmių tolimesniam vaiko socialinės adaptacijos ir socializacijos procecui.
Nors globos institucijų kone svarbiausias tikslas yra sėkmingas vaiko integravimas į visuomenę ir savarankiškumo ugdymas, ji pirmiausia siekia vaikui užtikrinti "laimingą vaikystę" institucijoje, nustumdama integravimo ir savarankiškumo ugdymo prioritetus į antraeilį planą. Gyvenimas didelėje vaikų bendruomenėje, uždaroje įstaigoje nepakankamai formuoja vaiko individualybės, savigarbos, saugumo jausmus, todėl iš anksto galima numatyti, kad vaikams augantiems institucijoje reikės papildomos pagalbos socialinei integracijai.
Jaunuoliams, išėjusiesiems iš globos institucijų, socialinės pagalbos poreikis atsiranda dėl tam tikrų priežasčių: dėl neefektyvios globos institucijų sistemos; netinkamo jaunuolių rengimo savarankiškam gyvenimui ugdymo ir programų vykdymo; dėl psichosocialinio prisitaikymo ir dėl socialinės apsaugos sistemos spragų. Kadangi ši sritis tik dabar yra pradėta plačiau nagrinėti, šiuo darbu siekiama atskleisti jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, socialinės pagalbos poreikį.Išskiriami tokie šio darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti globos institucijų vaidmenį rengiant jaunuolį savarankiškam gyvenimui.
2. Atskleisti jaunuolių, gyvenančių globos įstaigoje, psichosocialinio prisitaikymo sunkumus naujoje aplinkoje.
3. Aptarti jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, situacijos teisinį reglamentavimą.
4. Empiriniu tyrimu atskleisti specialistų požiūrį į jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, socialinės pagalbos poreikį.


Pirmoje šio darbo dalyje yra aptariamas globos institucijos vaidmuo rengiant jaunuolį savarankiškam gyvenimui, su kokiais sunkumais susiduria globos institucija, jaunuolių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo programų svarba, jų vykdymas bei įtaka tolimesniam jaunuolių gyvenimui jau palikus globos institucijas.
Antroje dalyje analizuojami psichosocialinio prisitaikymo sunkumai jaunuoliui pereinant iš vienos socialinės aplinkos į kitą socialinę aplinką. Aptariamos bendravimo, emocinės, elgesio savybės, galinčios apsunkinti jaunuolių, palikusių globos institucijas, integracijos į visuomenę procesą. Taipogi analizuojama kokią įtaką turi jaunuolių savęs vertinimas adaptuojantis naujoje aplinkoje.
Trečioje dalyje aptariamas jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, situacijos teisinis reglamentavimas - kokia yra teikiama valstybės parama bei socialinės paslaugos.
Ketvirtoje dalyje pristatomas atliktas tyrimas, jo reikšmingumas, pateikiama tyrimo metu gauta rezultatų analizė, gautų duomenų interpretacija bei apibendrinimas.

Šis darbas galėtų prisidėti prie kitų šią sritį nagrinėjančių darbų ir taip labiau atkreiptų dėmesį į sudėtingą jaunuolių, išėjusių iš globos institucijų, situaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis43 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis136.41 KB
Autoriuspiewa
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. B.Švedaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunuoliu isejusiu is vaiku globos instituciju socialines pagalbos poreikis specialistu poziuris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 43 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. B.Švedaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą