Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Nepilnamečių, tapusių komercinio seksualinio išnaudojimo aukomis, psichosocialinių poreikių analizė

Nepilnamečių, tapusių komercinio seksualinio išnaudojimo aukomis, psichosocialinių poreikių analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Prekybos moterimis ir prostitucijos samprata. Prekybos žmonėmis ir prostitucijos apibrėžimai. Prekybos moterimis tendencijos ir problematika. Prekybos moterimis istorija. Vertimosi prostitucija priežastys. Išmoktas bejėgiškumas. Stigma. Komercinio seksualinio išnaudojimo aukų reabilitacija. Socialiniai – teisiniai prieštaravimai dėl prostitucijos nelegalumo. Lyčių nelygybė kaip visuomenėje dar nesuvokta problema. Žmogiškųjų poreikių hierarchija. Poreikių apibrėžimas. Poreikių klasifikacija. Tyrimo metodologija. Tyrimo metodologinis apibūdinimas. Teorinis tyrimo analizės pagrindimas. Tyrimo duomenų analizė ir interpretacija. Klientė reabilitacinėje programoje. Klienčių fiziologiniai poreikiai. Saugumo poreikiai. Meilės ir priklausomybės poreikis. Prostitucijos stigma. Poreikių nepatenkinimas ir psichologinis skausmas. Išvados. Rekomendacijos. Išnašos.

Ištrauka

Nepaisant lokalių ir globalių žmogaus gerovę gerinančių pasiekimų, pasaulyje vis dar nemaža žmonijos istorijos eigoje suformuotoms gėrio ir grožio vertybėms priešingų reiškinių. Tie reiškiniai nacionaliniuose ir tarptautiniuose dokumentuose yra apibrėžiami kaip neigiami, prieštaraujantys žmogaus gerovės siekiams, iškreipiantys bei žalojantys visuomeninių struktūrų ir atskirų individų raidą. Žmonių išnaudojimas ir smurtas, prekyba ginklais ir karai, narkomanija, alkoholizmas ir priklausomybė nuo kvaišalų, prostitucija ir prekyba žmonėmis – šie ir kiti reiškiniai traktuojami kaip neigiami, prieštaraujantys žmogaus gerovės principams ir todėl persekiojami demokratijos bei teisėsaugos institutų (Ruškus J., Mažeikienė N. ir kt. 2004, p.4).
Prekyba moterimis siekiant jas įstumti į prostitucijos tinklus ir veiklą tapo globaline problema. Globalizacija sudarė prielaidas ne tik inovacijų ir pažangių technologijų, demokratinių vertybių sklaidai visame pasaulyje, tačiau ir organizuotam nusikalstamumui plisti. Seksualinis moterų išnaudojimas siekiant pasipelnymo tikslų tapo viena iš labiausiai paplitusių organizuoto nusikalstamumo sričių. Auga prekybos žmonėmis ir priverstinės prostitucijos aukų skaičius. Paskutiniai 2003 m. JAV valstybės pateikti duomenys skelbia, kad vidutiniškai 800 - 900 tūkst. žmonių visame pasaulyje yra parduodama kiekvienais metais. Jeigu skaičiuotume ne tik aukas, parduodamas į užsienį, bet ir aukas, parduodamas šalies viduje, šis skaičius išaugtų iki 4 milijonų žmonių per metus, skelbia Jungtinių Tautų organizacija (Ruškus J., Mažeikienė N. ir kt. 2004, p.4).
Deja, Lietuva taip pat tapo prekybos žmonėmis ir priverstinės prostitucijos tinklo dalimi. Lietuva tarptautiniuose dokumentuose, konferencijose minima kaip aukų kilmės šalis. Tai reiškia, kad vis daugiau moterų iš Lietuvos tampa prekiautojų žmonėmis taikiniu, veikia organizuotos nusikaltėlių grupuotės, kuriuos įtraukia jaunas moteris į prostituciją, išveža jas išnaudotojiškam darbui į užsienį. (Ruškus J., Mažeikienė N. ir kt. 2004, p.4).
Nuo 2004 metų ypač padaugėjo prekybos žmonėmis atvejų į Europos Sąjungos šalis. Šiuo metu prostitucijoje išnaudojamų moterų amžius smarkiai pajaunėjo, amžiaus vidurkis 15-25 metų. Pasitaiko nemažai atvejų, kai į prostituciją įtraukiamos mergaitės jaunesnės nei 15 metų. Todėl ši problema yra aktuali ir mokyklų socialiniams pedagogams. Svarbu, kad pedagogai būtų gerai informuoti apie problemas, susijusias su prostitucija ir prekyba žmonėmis, tam, kad galėtų vykdyti prevencinę veiklą mokyklose bei galėtų suteikti efektyvią pagalbą nepilnametėms merginoms tapusioms prostitucijos ar prekybos moterimis aukomis.

Darbo tikslas - išsiaiškinti prostitucijos ir prekybos žmonėmis sampratą, žmogiškųjų ir psichosocialinių poreikių reikšmę komercinio seksualinio išnaudojimo aukoms.
Darbo objektas: nepilnamečių, tapusių prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukomis, psichosocialiniai poreikiai.
Darbo uždaviniai:
1. Atlikti literatūros analizę siekiant atskleisti ir išsiaiškinti svarbiausius psichosocialinius prostitucijos aspektus, aukos sampratą ir priežastis.
2. Išanalizuoti žmogiškųjų poreikių klasifikaciją.
3. Ištirti komercinio seksualinio išnaudojimo aukų psichosocialinius poreikius.
4. Išsiaiškinti priežastis, trukdančias patenkinti aukų poreikius.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Sociologinis empirinis tyrimas: pusiau standartizuotas interviu.
Tyrimo klausimas: Kokie yra nepilnamečių merginų, tapusių prostitucijos ir prekybos moterimis aukomis, psichosocialiniai poreikiai bei jų patenkinimo galimybės? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.46 KB
Autoriusrecke
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu tapusiu komercinio seksualinio isnaudojimo aukomis psichosocialiniu poreikiu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą