Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Neįgalaus žmogaus socializacija

Neįgalaus žmogaus socializacija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Socializacijos procesas. Socializacijos samprata. Socializacijos etapai. Socializacijos aspektai. Socializacijos priemonės. Neįgalus žmogus. Negalės samprata. Negalės rūšys. Neįgalaus žmogaus socializacijos problemos. Išvados.

Ištrauka

Žmogus su negale – neatsiejama visuomenės, aplinkos dalis. Požiūris į vargstantį, negalės ar nelaimės ištiktą žmogų atspindi visuomenės požiūrį į save.
Dabartinės visuomenės vystymosi tendencija – žmonių su negalia daugėja. Tai gali būti įvairių priežasčių rezultatas: visuomenės senėjimas, pažanga medicinoje, padidėjęs vaistų suvartojimas, gamybinės, buitinės eismo traumos ir pan. Visuomenėje kyla problemų susijusių su tokių žmonių poreikiais ir užimtumu.
Temos aktualumas. Europos Sąjungos Taryba 2003m. yra paskelbusi Europos Neįgalių metais. Lietuvoje 2003 metai Seimo iniciatyva taip pat paskelbti Neįgaliųjų metais. Šiuo simboliniu aktu ne tik deklaruojama ištikimybė europietiškiems humanistiniams žmogaus teisių principams, bet kartu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų problemas ir jų sprendimo būdus.
Asmenų, turinčių fizinio bei psichinio vystymosi sutrikimų socialinės adaptacijos integracijos problema sudėtinga ir aktuali teoriniu bei praktiniu požiūriu. Žmonių, turinčių negalių mūsų šalyje sudaro apie 7 proc. visų gyventojų. Šių žmonių rengimas gyvenimui, jų socializacija yra aktuali problema Lietuvoje. Šiuo metu yra dar daug spręstinų problemų tobulinant neįgalių asmenų socializacijos procesą, jų socialinę padėtį.
Ši tema man kaip socialinei darbuotojai labai aktuali. Dirbant šį darbą svarbu žinoti, su kokiomis problemomis susiduria neįgalieji socializacijos procese, ką ir kaip turėčiau padėti prisidedant prie jų problemų sprendimo.
Objektas – neįgalaus žmogaus socializacija.
Tikslas – atskleisti neįgalaus žmogaus socializacijos procesą.
Uždaviniai:
1. apibūdinti socializacijos sampratą, socializacijos procesą.
2. apibūdinti negalės sampratą, neįgalaus žmogaus socializaciją ir jos problemas.
Metodai. Mokslinės literatūros, dokumentų analizė.
Darbą sudaro 3 skyriai. Pirmame skyriuje pateiksiu įvairių autorių: R.Grigo, V. Pruckaus, A.V. Matulionio, A. Suslavičiaus, G. Kvieskienės, J. Vaitkevičiaus socializacijos apibūdinimą. Nagrinėsiu D. Beresnevičienės pateiktas kiekvieno amžiaus tarpsnio vystymosi užduotis. Remsiuos R. Grigo, V. Pruckaus, T. Butvilo pateiktais socializacijos aspektais. Apibūdinsiu keletą socializacijos priemonių, tokių kaip, priežiūros ir vaiko maitinimo būdai, dvasinės kultūros elementai, bendravimo stilius ir turinys, bausmės ir skatinimo metodai, kalba nuo kurių socializacijos vyksmas, remdamasi L. Radzevičiene, V. Lepeškiene, S. Herm, R. Žukauskiene, Čittapad.
Antrame skyriuje nagrinėsiu negalės sampratą, negalės rūšis remiantis autoriais: G. Mucenieku, A. Vesterdal, J. Ruškumi, taip pat socialiniu pranešimu, Lietuvos Respublikos socialinės integracijos įstatymu.
Trečiame skyriuje išskirsiu neįgaliųjų problemas: visuomenės požiūrį į žmones su negale, neįgaliųjų integraciją į visuomenę, integraciją į darbo rinką, kaip patys žmonės vertina neįgaliųjų padėtį Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-17
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.75 KB
Autoriusvilte
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Kavaliauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasTęstinių studijų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neigalaus zmogaus socializacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Kavaliauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą