Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Senų žmonių socialinės aktualijos

Senų žmonių socialinės aktualijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Demografinis senėjimas. Lietuvos visuomenės demografinis senėjimas. Požiūris į senatvę ir senus žmones. Senų žmonių socialinė adaptacija. Pagyvenę žmonės ir kultūra. Veiklos reikšmė senstančiam žmogui. Pagyvenusių ir senų žmonių užimtumas. Senų ir pagyvenusių žmonių mokymasis. Teisinė senatvės apsauga. Išvados. Literatūros sąrašas. Summary. Išnašos.

Ištrauka

Pasaulinis psichologijos mokslas susidomėjo senatve ir senais žmonėmis tik paskutinėje XX a. triadoje. Svarbiu faktoriumi, nulėmusiu gerontopsichologijos vystymąsi, yra stebimas pagyvenusių žmonių absoliutus ir santykinis didėjimas, kurį lemia gimstamumo mažėjimas, kylanti pagyvenusių žmonių pragyvenimo lygis, gerėjanti jų sveikata, ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė (L.I.Anciferova,2001; Lietuvos šeima, 1994-1995).
Gyventojų senėjimas – sudėtingas reiškinys, sukeliantis įvairių socialinių ir ekonominių pasekmių. Pasaulyje ieškoma būdų, kaip išvengti dėl gyventojų senėjimo kylančių problemų ir pasinaudoti naujomis galimybėmis, kurias atveria pailgėjęs darbingas gyventojų amžius.
Didėjanti žmonių gyvenimo trukmė – didelis laimėjimas, bet į šį reiškinį būtina atsižvelgti formuojant būsimą ekonominę, socialinę ir užimtumo politiką. Senėjimo problema turi būti sprendžiama ne tik specialiomis, bet ir padėsiančiomis sukurti visuomenę įvairaus amžiaus žmonėms priemonėmis, kurios didintų kartų solidarumą.
Problemų kelimas ir jų nagrinėjimas prasidėjo nuo tyrinėjimų kultūrinės-socialinės atmosferos, kurioje gyvena seni žmonės. Nustatyta, kad yra plačiai paplitusi nuomonė apie senus žmones, kaip apie bejėges, ligotas būtybes, nesugebančias savarankiškai priimti sprendimų, būti naudingomis visuomenei. Egzistuoja tam tikri stereotipai, pagal kuriuos senstantis žmogus turėtų supanašėti su savo amžiaus grupės nariais, turėtų sunykti jo individualumas, unikalumas. Bet tokia nuostata nėra universali. Skirtingose kultūrose, istorijos epochose nuomonė apie senus žmones daugybė kartų keitėsi. Pavyzdžiui, kaip pateikia Anciferova, kolonijinėje Amerikoje seni žmonės buvo itin gerbiami. Pasak G.Krige, didelį vaidmenį, priimant Benjamino Franklino Konstituciją, suvaidino ne tik tai, kad autorius puikiai pažinojo parlamento praktiką, bet ir tai, kad jam tada buvo virš 80 metų. Tokiu būdu, senatoriai pagerbė brandaus, patyrusio, išmintingo žmogaus pasiūlymą (L.I.Anciferova, 2001). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis29.91 KB
Autoriusregina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽemaitaitytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senu zmoniu socialines aktualijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žemaitaitytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą