Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Motinystės apsauga Lietuvoje

Motinystės apsauga Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Motinystės apsaugos priemonės. Motinų ir kūdikių sveikata. Motinystės atostogos. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Pašalpa nėštumo ir gimdymo atostogų metu. Vaiko priežiūros atostogos. Pašalpa vaiko priežiūros atostogų metu. Vaiko priežiūros paslaugos. Motinoms teikiamos lengvatos ir jų teisės. Išmokos, kompensacijos ir kitos lengvatos. Motinų teisės ir diskriminacija darbe. Motinystės ir profesinės veiklos derinimo problemos. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodika. Tyrimo metodas. Tyrimo atranka. Tyrimo eiga ir organizuotumas. Tyrimo rezultatai. Rezultatų pristatymas. Rezultatų aptarimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje viena šių dienų aktualiausių problemų yra gimstamumo mažėjimas. Vienas iš būdų kovoti su šia problema yra motinystės apsaugos efektyvumo gerinimas. Lietuvoje motinystės atostogų sąlygos yra vienos geriausių pasaulyje, pašalpų sistema sparčiai vystoma, tačiau moterys daugiausia susiduria su motinystės ir profesinės veiklos derinimo sunkumais, kuriuos sukelia nelankstus darbdavių požiūris į dirbančias motinas, lankstaus darbo formų ir vaikų priežiūros įstaigų įvairovės trūkumas (vaikų priežiūros skyrių darbovietėje, nemokamų būrelių po pamokų, savaitinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir t.t.).
Šio darbo tyrimo tikslas yra Lietuvos valstybėje vykdomos motinystės apsaugos priemonių efektyvumo ir informacijos sklaidos apie jas vertinimas bei jų įtakos nustatymas gimstamumo didėjimui.
Šiam tikslui įgyvendinti pasirinktas kiekybinis darbo metodas – anketinė apklausa. Apklausoje dalyvavo 100 respondenčių, turinčių vaikų iki 11 metų amžiaus. Toks vaikų amžius pasirinktas, siekiant gauti kuo aktualesnę informaciją susijusią su motinystės apsauga.
Motinų apklausa buvo vykdoma įvairiose vietose ir keliais būdais, siekiant gauti, kuo įvairesnę patirtį turinčių respondenčių atsakymus. Taikytas atsitiktinis grupės parinkimo būdas, nes anketos buvo platinamos vietose, kur lengva rasti reikalavimus atitinkančias respondentes: vaikų ugdymo įstaigose, parkuose, interneto svetainėje, skirtoje motinoms, "Motinos ir vaiko globos namuose".
Atlikus tyrimą nustatyta, kad dauguma moterų motinystės apsaugą vertina kaip vidutiniškai efektyvią ir tik 41 proc. mano, kad motinystės apsauga turi įtakos gimstamumo didėjimui.
Vienas veiksnių labiausiai darančių įtaką gimstamumo didėjimui yra materialinis šeimos stabilumas, tačiau tyrimas parodė, jog šis stabilumas menkai siejamas su motinystės pašalpų gavimu, labiau orientuojamasi į šeimos gaunamas pajamas. Tačiau pašalpų reikšmę patvirtina tai, kad dauguma motinų į darbą grįžta po vaiko priežiūros atostogų, kurios trunka iki vaikui sukanka vieneri metai, nes tik iki metų mokama pašalpa, vaiko priežiūros atostogų metu.
Vertindamos informacijos apie motinystės apsaugą prieinamumą, dauguma moterų ją vertino kaip vidutiniškai arba lengvai prieinamą. Daugiausia moterys gauna informacijos iš įvairių leidinių, savo gydytojo bei interneto. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-24
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai30 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis91.82 KB
Autoriustester
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLazutka
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Motinystes apsauga Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą