Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Vyrų požiūris į smurtą šeimoje patyrusias moteris

Vyrų požiūris į smurtą šeimoje patyrusias moteris

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Darbe vartojamų sąvokų žodynėlis. Įvadas. Smurtas prieš moterį šeimoje. Smurto samprata, rūšys. Mitai ir faktai apie smurtą šeimoje. Smurto ratas. Formavimosi mechanizmas. Smurtautojo psichologija. Aukos psichologinis paveikslas. Smurto įveikimo spiralė. Pagrindinės smurto prieš moteris priežastys. Agresijos teorijų mokslo darbuose analizė. Vyrų psichologija. Pagalbos galimybės smurtaujančiam asmeniui. Vyrų požiūrio į smurtą šeimoje patyrusias moteris tyrimas. Tyrimo metodai, eiga ir jų organizavimas. Tyrimo imties apibūdinimas. Tyrimo duomenų analizė. Išvados ir siūlymai. Priedas: anketa (5 psl.).

Ištrauka

Temos aktualumas. Smurtas prieš moteris šeimoje yra paplitęs Lietuvoje, ir didžioji dauguma tokių atvejų įvyksta namuose. Pagal "Nacionalinę moterų ir vyrų lygių galimybių 2006–2007 metų programą", apytiksliai 65% suaugusių moterų Lietuvoje yra bent po vieną kartą nukentėjusios nuo psichologinio ar seksualinio vyrų smurto arba patyrusios grasinimų tokiais veiksmais, nesulaukusios net 16 metų. Apie 42% ištekėjusių moterų ir moterų, kurios gyvena oficialiai neįregistravusios santuokos, bent kartą yra patyrusios psichologinį arba seksualinį smurtą, grasinimų imtis tokių veiksmų iš savo sutuoktinio ar partnerio. Kaip ir daugelyje kitų šalių, tokie atvejai, apie kuriuos pranešama, sudaro labai mažą procentą. Iš dalies tokia problema kyla dėl to, kad Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, toks smurtas vis dar laikomas privačiu ir buitiniu reikalu, o ne nusikalstama prievarta – pagrindinių teisių pažeidimu. Socialinių institucijų specialistai vis dažniau kalba apie tai, kad problema turi būtų efektyviai sprendžiama ir šiuo atžvilgiu būtina imtis radikalių reformų.
Smurtas prieš moteris šeimoje šių dienų aktuali problema. Šis reiškinys, būdingas ir išsivysčiusioms šalims, nors visuomenė formaliai tai smerkia. Neturime vieningo termino, apibrėženčio smurtą prieš moterį. Policijos pareigūnai ar žiniasklaida tai vadina buitiniu konfliktu, socialiniai darbuotojai – šeimininiu smurtu ar prievarta/smurtu prieš moterį.
Tyrimo tikslas: Ištirti vyrų požiūrį į smurtą šeimoje patyrusias moteris ir galimus pagalbos joms būdus.
Tyrimo uždaviniai:
Išanalizuoti mokslinę literatūrą, atskleidžiančią smurto prieš moteris formavimosi mechanizmus.
• Parengti tyrimo instrumentą, leidžiantį nustatyti vyrų požiūrio į moterų patiriamo smurto ypatumus.
Nustatyti vyrų požiūrį į moteris, patyrusias smurtą ir jų požiūrio į prevenciją galimybes ypatumus.
• Remiantis atlikto tyrimo rezultatais, parengti rekomendacijas visuomenės švietimo dirbantiems specialistams, dirbantiems su rizikos grupės šeimomis.
Tyrimo objektas: Vyrų požiūrio į smurtą šeimoje patiriančias moteris, ypatumai ir pagalbos joms būdų samprata.
Tyrimo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Kiekybinis tyrimas.
3. Anketinė apklausa.
Tiriamųjų imtis: Buvo 2008m. atlikta anketinė apklausa. Apklausta 100 respondentų, gyvenančių Lazdijų rajone, Marijampolės ir Kauno mieste, iš kurių visi vyrai. Amžiaus vidurkis – 37 metai. Respondentai buvo atrinkti atsitiktiniu atrankos būdu, gyvenantys Lazdijų rajone, Marijampolės ir Kauno miestuose.
Teorinis ir praktinis darbo naujumas: Tyrimo rezultatai atskleidžia vyrų požiurį į smurtą patyrusias moteris. Dauguma respondentų yra nuomonės, kad smurtą šeimoje dažniausiai patiria moteris. Šis tyrimas patvirtina nuomonę, kad Lietuvoje egzistuoja smurto prieš moteris šeimoje fenomenas. Gauti duomenys turėtų padėti visuomeninėms, nevyriausybinėms organizacijoms, taip pat ten dirbantiems profesionalams ieškoti naujų galimybių apsaugoti auką nuo smurto. Atliktas tyrimas taip pat galėtų būti svarus argumentas siūlant priimti naujus, smurtą patyrusiai moteriai palankius, įstatymus bei jų pataisas. Taip pat galėtų būti kaip įrodymas ieškant finansavimo naujoms socialinėms programoms.
Darbo struktūra: darbą sudaro svarbių terminų žodynėlis, turinys, 1 skyrius ir 9 poskyriai, empirinė dalis, išvados ir siūlymai, literatūros sąrašas ir priedai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-09
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis134.23 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasRadzevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyru poziuris i smurta seimoje patyrusias moteris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 46 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Radzevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą