Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio darbuotojo vaidmuo Visagino pensionate

Socialinio darbuotojo vaidmuo Visagino pensionate

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti socialinio darbo ypatumus teikiant pagalbą asmenims turintiems proto ir psichinę negalią, bei ištirti socialinio darbuotojo vaidmenį. Santrauka. Summary. Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti socialinio darbo ypatumus teikiant pagalbą asmenims turintiems proto ir psichinę negalią, bei ištirti socialinio darbuotojo vaidmenį. Socialinė pagalba psichikos ir proto negalią turintiems asmenims Lietuvoje. Asmenų, turinčių psichines arba proto negalią, problemos ir pagrindiniai poreikiai. Socialinio darbuotojo bendravimo su klientais, turinčiais psichinę ir proto negalią ypatumai. Socialinio darbuotojo vaidmenys ir jų realizavimas. Visagino pensionato socialinė charakteristika. Socialinio darbuotojo vaidmens Visagino pensionate tyrimas. Tyrimo metodika ir pagrindimas. Tyrimo rezultatų pristatymas ir analizė. Išvados. Rekomendacijos. Priedas: anketa (5 psl.).

Ištrauka

Lietuvoje yra asmenų sergančių psichinėmis ligomis ir turinčių proto negalią. Persirgta liga ar proto negalia žmogaus išorėje, elgesyje dažnai palieka sunkių pėdsakų. Visuomet pažeidžia jo asmenybę, socialinius ryšius, santykius šeimoje, darbe. Sergantieji praranda galimybę turiningai praleisti savaitgalį, ugdyti savo gebėjimus, atsiranda bendravimo įgūdžių stoka, nebesugeba kontroliuoti situacijos ir savo gyvenimo, jaučia didelį nepilnavertiškumą.
Mūsų visuomenė ne visada supranta, kaip reikia elgtis sprendžiant neįgaliųjų žmonių problemas. Neįgalieji ne visada yra teisingai suprantami ir teigiamai priimami. Jie susiduria su dideliais sunkumais integruojantis į visuomenę. Jų užimtumo nepakankamumas, blogina negalios eigą, trukdo jiems siekti arba bent prailginti remisiją. Viena iš labiausiai paplitusių socialinių paslaugų formų, yra stacionari socialinė globa. Dalis žmonių, turinčių psichinę ir proto negalią gyvena pensionatuose. Lietuvos pensionatuose yra labai svarbus socialinio darbuotojo vaidmuo padedant spręsti išvardintas problemas. Todėl yra aktualu panagrinėti socialinio darbuotojo vaidmens svarbą žmonėms, turintiems psichinę ir proto negalią.
R.Klimavičius (1997) teigia, kad sunkios ligos ir traumos sukelia invalidumą, pažeidžia žmogaus veiklą: orientaciją, savarankiškumą, galimybę judėti ir t.t. Neįgaliesiems taip pat iškyla psichologinių, fiziologinių ir socialinių problemų. Todėl socialinis darbas su psichinę ir proto negalią turinčiais asmenimis pensionate – svarbus, būtinas ir naudingas. Pensionato socialinis darbuotojas privalo užtikrinti neįgaliųjų materialinę gerovę , buities, aplinkos sutvarkymą, laisvo judėjimo galimybes, palaikyti psichologiškai, spręsti neįgaliųjų problemas, bendrauti su jais, integruoti neįgaliuosius į visuomenę, įtraukti į bendrą veiklą ir bendravimą su kitais visuomenės nariais, organizuoti laisvalaikį, vykdyti socialinę reabilitaciją, teikti socialines paslaugas, dirbti su neįgaliaisiais individualiai ir grupėmis.
Kaip teigia L. Johnson (2001) socialinis darbuotojas, kaip pagelbstintis žmogus, yra tas asmuo, kuris gali pamiršti savo poreikius vardan kitų, be to, juos pripažįsta ir nebijo jų; nėra impulsyvus, suvokia savo jausmus, todėl nesukelia impulsyvumo; atsako už save, savo užduotis; skatina plėtrą, yra empatiškas; sugeba bendrauti aiškiai ir veiksmingai – konkrečiai ir specifiškai.
Visais laikais žmonės skirtingai reagavo ir dabar reaguoja į nukrypimus. Ypač tai jaučiama neįgaliųjų asmenų atžvilgiu. Daugelis jaučiasi nejaukiai bendraudami su negalią turinčiais žmonėmis, stebėdami juos, netgi mano, kad tai atstumiantis dalykas. Kiti užjaučia arba mano, kad neįgalieji verti dėmesio ir stengiasi jiems aktyviai padėti. Neįgalieji priima savo neįgalumą kaip socialinį vaidmenį. Tuo tarpu socialinis darbuotojas turėtų būti tarpininkas tarp kliento ir visuomenės.
Kaip rašoma V.Gogaičio straipsnyje "Suvokti negalią" (Bičiulis, 2001) socialiniai darbuotojai, spręsdami neįgaliųjų žmonių problemas, privalo ne tik jausti, bet ir būti savo darbo profesionalais, ne tik įsijausti į neįgalaus žmogaus būseną, bet ir racionaliai, objektyviai ir profesionaliai jiems padėti – būtinas profesionalus įžvalgumas.
Vaidmenys keičiasi priklausomai nuo darbo vietos, socialinio darbuotojo funkcijos, kliento poreikių, išteklių ir lūkesčių. Tačiau pats svarbiausias neįgaliųjų gyvenimo kokybės garantas – profesionali socialinio darbuotojo veikla, panaikinanti nuostatą, kuri nuolat lydi neįgalųjį, gražinat jam socialinę vertę. Stiprinant žmonių dvasinę sveikatą, didelis vaidmuo tenka socialiniams darbuotojams (Socialinio darbo pradžiamokslis, 2004).
Darbo tikslas – išanalizuoti socialinio darbo ypatumus teikiant pagalbą asmenims turintiems proto ir psichinę negalią, bei ištirti socialinio darbuotojo vaidmenį.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti socialinės pagalbos psichikos ir proto negalią turintiems asmenims Lietuvoje sistemą.
2. Apibūdinti asmenų, turinčių psichines arba proto negalias, problemas ir pagrindinius poreikius.
3. Aptarti žmonių, turinčių psichinę arba proto negalios bendravimo ypatumus.
4. Aptarti socialinio darbuotojo vaidmenis ir jų realizavimą.
5. Pristatyti Visagino pensionato socialinę charakteristiką.
6. Ištirti socialinio darbuotojo vaidmenį Visagino pensionate. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-25
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai20
Dydis86.16 KB
Autoriussemacka4000
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasB. Švedaitė – Sakalauskė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio darbuotojo vaidmuo Visagino pensionate [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • B. Švedaitė – Sakalauskė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą