Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Senų žmonių atskirties ypatumai

Senų žmonių atskirties ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išnagrinėti atskirties, kaip socialinio reiškinio įtaką senatvėje. Senų žmonių atskirties specifiškumas, pobūdis, ypatumai. Senatvė kaip socialinis reiškinys. atskirtis ir jo atsiradimo priežastys senatvėje. Senatvinės ligos ir jų daroma įtaka atskirties formavimuisi. Vaidmenų pokyčių įtaka senatvėje atskirties formavimuisi. Tyrimo metodika. Tyrimų rezultatai ir aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Seni žmonės yra socialinė grupė, kuriai būdingas savitas gyvenimo būdas, specifiniai poreikiai. Šie žmonės visame pasaulyje turi daug daugiau problemų nei kitų amžių grupių atstovai. Be biologinio senėjimo problemų, vyresnio amžiaus žmones jaudina sunykusi ir tebenykstanti kultūra, vertybiniai bei ekonominiai pokyčiai, nuolat besikeičianti situacija bei padidėjęs dinamiškumas. Šios priežastys skatina nepagarbą pagyvenusiems žmonėms, jie neranda sau tinkamos veiklos, todėl jų statusas visuomenėje mažėja. Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad senas žmogus – tai nesavarankiškas žmogus be jėgų, reikalaujantis priežiūros ir slaugos (Astrauskienė J., 1999). Atėjus senatvei, o tuo pačiu ir negaliai dėl jos, tiek senas žmogus, tiek jo artimieji susiduria su nelauktais sunkumais, kuriems jie būna nepasiruošę. Dėl nežinojimo ir nemokėjimo kyla nesusipratimai, konfliktai, neišsprendžiamos problemos tarp seno žmogaus ir jo artimųjų. Senyvo amžiaus žmonės paprastai labai sunkiai prisitaiko prie naujųjų sąlygų, ko pasekoje prasideda depresija ir ją lydinčios ligos, nepasitikėjimas kitais žmonėmis, neretai pyktis ir agresyvumas. Tačiau tai jau senatvės problema. Juk senėjimas – natūralus procesas, prasidedantis kur kas anksčiau už senatvę, kuri nebūtinai atveda žmogų į ligotą senatvę ( Večkienė N., 2004).
Tarp visų problemų, su kuriomis šiandien tenka susidurti pagyvenusiems žmonėms, viena labiau negu kitos žeidžia žmogaus savigarbą ir orumą,tai socialinė izoliacija. Šiam palyginti nesenam reiškiniui rutuliotis palankios sąlygos susiklostė visuomenėje, kurioje aukštinama materialinė sėkmė bei apgaulingas amžinos jaunystės įvaizdis ir bandoma visiškai atstumti nebeatitinkančius šių kriterijų. Nemaža veiksnių daugybę pagyvenusių žmonių stumia į visuomenės ir pilietinio gyvenimo paribį. Tai institucinio lygmens atsakomybės netekimas ir iš to kylantis socialinis menkavertiškumas, skurdas arba drastiškas pajamų bei finansinių išteklių sumažėjimas, kai nebėra padorių gyvenimo sąlygų ir tinkamos slaugos garantijų, taip pat daugiau ar mažiau plintantis pagyvenusių žmonių išstūmimas iš šeimos ir socialinės aplinkos. Tačiau skausmingiausias marginalizacijos matmuo yra žmogiškųjų santykių trūkumas. Pagyvenusius žmones kankina ne tik atskyrimas, bet ir apleidimas, vienatvė bei izoliacija. Siaurėjant asmeniniams ir socialiniams ryšiams, jų gyvenimas nuskurdinamas; atitinkamai stinga informacijos, stimulų, kultūros priemonių. Neturėdami galimybių dalyvauti priimant sprendimus, liečiančius juos kaip asmenis ir kaip piliečius, todėl ir negalėdami pakeisti savo situacijos, pagyvenę žmonės išgyvena bejėgiškumo jausmą ir, nors tebėra visuomenės nariai, nebesijaučia jai priklausą (http://www.medicine.lt).

Darbo tikslas: išnagrinėti atskirties, kaip socialinio reiškinio įtaką senatvėje.
Darbo objektas: senų žmonių atskirties reiškinys.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti senatvę, kaip socialinį reiškinį.
2. Nusakyti senų žmonių atskirties specifiškumus, pobūdį ir kontekstą.
3. Apibūdinti atskirties priežastingumus sentvėje.
4. Nustatyti senų žmonių atskirties ypatumus.
Darbo metodai :
• Literatūros šaltinių apžvalga.
• Anketinė apklausa.
• Statistinių duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-13
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis80.64 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasasist. Rima Stepanavičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senu zmoniu atskirties ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • asist. Rima Stepanavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą