Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Savanoriška veikla socialiniame darbe

Savanoriška veikla socialiniame darbe

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos, kurioje atlikta savanoriška veikla vertinimas. Paslaugų gavėjų portretas. Pasiūlymai socialinio darbo vystymui organizacijoje. Refleksija. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kodėl žmonės linkę padėti vieni kitiems? Ką galime pasakyti apie savanorišką pagalbą? Kai kurie paaiškinimai - labai paprsati. Pavyzdžiui teigiama, kad padedame vieni kitiems siekdami patenkinti savo interesus. Tikriausiai kartais mūsų pagalba tokia ir yra – padedame kitiems, kad patys pasijustume gerai.
Žmonės dažnai išgyvena empatijos jausmą – jiems negera, kai kiti kenčia, ir pasidaro lengviau, kai kitiems žmonėms palengvėja. Tai juos skatina padėti kenčiantiems.
Be to, žmonių bendruomenėje veikia ir tam tikros buvimo drauge taisyklės, socialinės normos. Jos mums įdiegiamos dar vaikystėje. Žinome, kad turime padėti kitiems žmonėms, tada jie mums atsilygins tuo pačiu. Bet taip pat esame mokomi padėti žmonėms ir tada, kai žinome, kad už tai nebus atlyginta – silpniems, skriaudžiamiems, vargšams. Ypač jaunystėje svarbu ugdyti norą padėti kitiems net atsisakant savo gerovės arba rizikuojant, nes tai turtina asmenybę.
Kuo toliau tuo labiau savanoriškas darbas įgauna didžiulę prasmę užimant jaunimą įvairiose organizacijose, klubuose ir pan. teikiant visokeriopą pagalbą įvairaus amžiaus žmonėms. Ši tema aktuali tuo, kad labai reikalinga socialinių darbuotojų, pedagogų profesionali pagalba dirbant NVO, religinėse bendruomenėse, kitoes neformaliose organizacijose, kur žmonėms gera susirinkti, pasijusti savimi, atsiskleisti kur žino, kad jiems tikrai bus pagelbėta.
Todėl ir aš savo darbe stengsiuos atskleisti savanorystės svarbą žmonių gyvenime. Turbūt nedažnas susimąsto, kokia yra svarbi savanorių veikla ir pagalba. Žinoma, ir aš to nesupratau kol pati nepabuvau savanore ir nesupratau koks tai yra svarbus ir gana nelengvas darbas, reikalauajntis didelio atsidavimo kitiems žmonėms.
Pagrindinis mano darbo tikslas ir problema yra pabūti savanorio kailyje, stengtis kuo daugiau padėti kitiems žmonėms, suprasti jų poreikius. Taip pat stengsiuos pažinti tarnybos, kurioje buvau savanore veiklą, taip pat sužinosiu kokios yra socialinio darbuotojo pareigos ir tikslai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-11
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.14 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Razanauskaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinio darbo institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savanoriska veikla socialiniame darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Razanauskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą