Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Nuostatų formavimas ir jų įtaka neįgaliųjų integravimuisi į visuomenę socialinio darbo aspektu

Nuostatų formavimas ir jų įtaka neįgaliųjų integravimuisi į visuomenę socialinio darbo aspektu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374
Aprašymas

Santrauka. Summary. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Darbo objektas – nuostatų formavimas ir nuostatų įtaka neįgaliųjų integravimuisi į visuomenę socialinio darbo aspektu. Pagrindinės sąvokos. Negalios samprata. Veiksniai, sąlygojantys nuostatas neįgaliųjų atžvilgiu. Nuostatų įtaka neįgaliųjų įsitvirtinimui visuomenėje. Neįgaliųjų požiūris į savo negalią. Artimųjų požiūris į neįgalų brolį (seserį), vaiką. Visuomenės narių nuostatos dėl neįgaliųjų integracijos. Įstatymai, padedantys ar trukdantys neįgaliam integruotis visuomenėje. Veiksniai, galintys daryti įtakos nuostatų keitimuisi. Galima socialinio darbuotojo veikla, keičiant visuomenės nuostatas dėl Neįgaliųjų integracijos. Visuomenės narių, neįgaliųjų ir jų artimųjų nuostatų negalios atžvilgiu tyrimas. Tiriamieji. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Neįgaliojo požiūrio į negalią tyrimo rezultatai. Neįgaliojo artimųjų požiūrio į negalią tyrimo rezultatai. Visuomenės nuostatų dėl neįgaliųjų integracijos tyrimo. Rezultatai. Tyrimo rezultatų analizė. Neįgaliųjų požiūrio į savo negalią tyrimo rezultatų analizė. Neįgaliojo artimųjų požiūrio į negalią tyrimo rezultatų analizė. Visuomenės nuostatų dėl neįgaliųjų integracijos tyrimo. Rezultatų analizė. Išvados. Priedai (Anketos).

Ištrauka

Visame pasaulyje ir įvairiuose visuomenės sluoksniuose yra neįgaliųjų žmonių.Žmonių negalią gali nulemti fiziniai, protiniai, jutimo sutrikimai, taip pat netinkamas gydymas ar psichikos liga.
Anksčiau neįgalieji žmonės buvo izoliuoti tam tikrose institucijose ar šeimose, atskirti nuo pasaulio, kad netrikdytų aplinkinių ir nedarytų visuomenei gėdos. Šiuo metu neįgalieji pamažu grįžta į visuomenę: priimami įstatymai, ginantys neįgaliuosius, pritaikomi butai, transportas, aplinka, organizuojami renginiai ir t.t. Anksčiau didelės įtakos turėjęs visuomenės požiūris dėl neįgaliųjų izoliavimo pamažu ėmė kisti, atsižvelgta į neįgaliųjų poreikius.
Tačiau dar anksti teigti, kad šioje srityje viskas gerai. Daugelyje pasaulio šalių dar yra išlikę nemažai trukdymų neįgaliesiems – apsunkintas naudojimasis elementariomis teisėmis bei laisvėmis, drauge apribojamas dalyvavimas visuomenės gyvenime. Kol kas sveikieji, gatvėje sutikę neįgalų (ypač fizinės negalios), žiūri į jį su nuostaba, su gailesčiu, kai kas gal su pasibjaurėjimu, dar ir kaimynui kumšteli į pašonę, kad atkreiptų dėmesį.
Šio darbo autorę domina tai, koks yra visuomenės požiūris dėl neįgaliųjų integracijos, ką apie savo negalią mano pats neįgalusis, kas lemia nuostatas į neįgalųjį, kaip socialinis darbuotojas galėtų sąlygoti nuostatų keitimąsi. Kai kurios praktiniame darbe iškilusios problemos paskatino išsamiau pasigilinti į visuomenės nuostatas dėl neįgaliųjų.
Šio darbo objektas – nuostatų formavimas ir jų įtaka neįgaliųjų integravimuisi į visuomenę socialinio darbo aspektu.
Darbo tikslas – išnagrinėti, kokią įtaką daro nuostatos neįgaliųjų integravimuisi, kaip formuojamos nuostatos.
Darbe keliami tokie uždaviniai:
1. Pateikti teorinę negalios sampratą.
2. Pateikti veiksnius, galinčius daryti įtakos nuostatų keitimuisi.
3. Išnagrinėti, kokią įtaką neįgaliųjų integracijai visuomenėje turi nuostatos:
o Neįgaliojo nuostatos dėl savo negalios;
o Artimųjų ir visuomenės narių nuostatos neįgaliojo atžvilgiu;
o Įstatymai, padedantys ar trukdantys neįgaliųjų integracijai.
4. Panagrinėti socialinio darbuotojo galimą veiklą, keičiant visuomenės nuostatas neįgaliųjų atžvilgiu.
5. Atlikti ir apibendrinti visuomenės nuostatų neįgaliojo atžvilgiu tyrimą, neįgaliojo nuostatų dėl savo negalios ir neįgaliojo artimųjų nuostatų dėl negalios tyrimus.
Metodai : 1. Mokslinės literatūros analizė taikyta, siekiant atskleisti kas yra nuostatos, kaip jos formuojamos ir kokią įtaką gali daryti neįgaliųjų integravimuisi į visuomenę.
2.Trys anketinės apklausos atliktos tam, kad sužinoti visuomenės nuostatas dėl neįgaliojo integracijos, neįgaliojo nuostatas savo negalios atžvilgiu ir neįgaliojo artimųjų nuostatas dėl negalios.
Tyrimo charakteristika
Siekiant sužinoti nuostatas į neįgaliuosius buvo atlikti visuomenės narių požiūrio dėl neįgaliųjų integracijos, neįgaliųjų požiūrio į savo negalią ir neįgaliojo artimųjų požiūrio į savo artimojo negalią tyrimai.Tyrimo tikslas – sužinoti, kokią padėtį neįgalieji užima visuomenėje, ar jie yra atstumti, ar priimami visuomenėje. Šiam tyrimui buvo parengtos trys skirtingos anketos, trims skirtingoms respondentų grupėms. Tyrimo metu buvo apklausiami patys neįgalieji, neįgaliųjų artimieji ir atsitiktinai pasirinkti visuomenės nariai. Tyrime dalyvavo 90 respondentų, kiekvienoje grupėje po 30 respondentų.
Baigiamajame darbe autorė atskleidė šias kompetencijas :
1.Socialinių problemų nustatymas ir socialinių poreikių įvertinimas.
1.1. Prognozuoti socialines problemas. 14,16,22 ;
1.2. Rinkti, sisteminti ir vertinti informaciją.17 ;
1.3. Analizuoti priežastis, sukeliančias kliento socialines problemas. 18,19,20,56 ;
1.4. Bendrauti ir bendradarbiauti su klientu ir jo aplinka. 18 ;
2. Socialinės paramos planavimas.
2.1.Analizuoti ir vertinti individualią probleminę situaciją. 18,56 ;
Sudaryti paramos programą. 24 ;
3. Konkrečios socialinės paramos teikimas.
3.2. Teikti socialines paslaugas. 24,26 ;
4. Socialinės paramos proceso analizavimas ir rezultatų vertinimas.
4.2.Analizuoti ir sisteminti suteiktos socialinės paramos rezultatus. 49 ;
5. Socialinės paramos teikimo koordinavimas.
Bendradarbiauti su socialiniais partneriais. 27 ;
Organizuoti ir plėtoti institucijos veiklą. 26 ;
6. Profesinės kompetencijos tobulinimas.
6.1. Plėtoti socialinio darbuotojo sampratą visuomenėje. 26;
6.2. Taikyti naujoves savo profesinėje veikloje. 26 ;
Darbo praktinis reikšmingumas yra tas, kad darbe pateikta plati informacija apie nuostatų įtaką neįgaliųjų integracijai visuomenėje. Su šio darbo atlikto tyrimo rezultatais galėtų susipažinti Zarasų pensionato socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai , taip pat žinias galėtų pritaikyti padedant neįgaliesiems integruotis visuomenėje.
Darbo struktūra. Šį darbą sudaro 6 skyriai, įvadas (2 psl.), 16 pagrindinių sąvokų, teorinė dalis (17 psl.) praktinė dalis (38 psl.), 5 išvados, 3 priedai, 48 pozicijų literatūros sąrašas, 51 paveikslas. Darbo apimtis 60 puslapių be priedų.
Darbo autorė nuoširdžiai dėkoja baigiamojo darbo vadovui Juozui Kairiui už vertingas pastabas ir patarimus bei padrąsinimo žodžius, rašant darbą, darbo recenzentei Aldonai Žilienei už vertingą informaciją ir patarimus, taip pat respondentams, sutikusiems dalyvauti tyrime. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-08-17
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis69 puslapiai 
Literatūros šaltiniai48 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis220.23 KB
Autoriusdaivadu
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Kairys
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros ir socialinės rūpybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuostatu formavimas ir ju itaka neigaliuju integravimuisi i visuomene socialinio darbo aspektu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą