Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, socialinių paslaugų poreikis: Panevėžio psichikos sveikatos centras (PSC)

Asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, socialinių paslaugų poreikis: Panevėžio psichikos sveikatos centras (PSC)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – teoriniu ir praktiniu požiūriu išanalizuoti asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, socialinių paslaugų poreikį. Priklausomybė nuo alkoholio ir galimi pagalbos būdai. Alkoholizmo priežastys ir pasekmės. Asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, įtaka šeimos nariams. Priklausomybių gydymo būdai. Socialinio darbuotojo pagalba asmenims, priklausantiems nuo alkoholio. Socialinio darbuotojo vaidmenys pagalbos procese. Socialinių paslaugų sistema asmenims, turintiems priklausomybę nuo alkoholio. Socialinių paslaugų klasifikacija. Socialinės paslaugos stacionarinio gydymo metu. Socialinės paslaugos ambulatorinio gydymo metu. Socialinių paslaugų asmenims, turintiems priklausomybę nuo alkoholio, poreikio tyrimas Panevėžio psichikos sveikatos centre. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatų analizė. Respondentų socialinė – demografinė charakteristika. Psichikos sveikatos centre (PSC) teikiamos paslaugos, asmenims, turintiems priklausomybę nuo alkoholio. Socialinių paslaugų įvairovės svarba asmens sveikimo procese. Šeimos įtaka asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, sveikimo procese. Išvados.

Ištrauka

Svaigalai nėra žmonijai naujas dalykas. Jie buvo vartojami visais laikais ir visame pasaulyje, vaidino svarbų vaidmenį apeigose ir iškilmėse, tarnavo atsipalaidavimui ir sujaudinimui, pagerinti formai ir gydyti kūno bei dvasios ligoms. Nepaisant suvaržymų ir apribojimų, atsirasdavo mėgėjų, kurie žaisdami su svaigalais nueidavo per toli, nebesusivaldydavo ir kvailai rizikuodavo, paaukodami savo sveikatą ir net gyvybę. Jie tapdavo svaigalų aukomis, o svaigalai - narkotikais.
Šių laikų visuomenėje svaiginimosi situacija dažnai paini. Tokie svaigalai, kaip tabakas ir alkoholis, masiškai gaminami, parduodami, tačiau neretą žmogų užvaldo kaip narkotikai ir sukelia rimtas biologines ir socialines pasekmes. Alkoholis dažnai susijęs su smurtiniais nusikaltimais, eismo nelaimėmis, nedarbu, savižudybėmis.
Viso pasaulio medikams jau seniai kelia nerimą nuolatinis alkoholio plitimas. Vartodami alkoholį, žmonės tenkina poreikį ne skysčiui alkoholiui, bet aibę socialinių psichologinių poreikių: poreikį bendravimui su kitais žmonėmis, poreikį teigiamoms emocijoms sužadinti, galiausiai net komercinius poreikius. Išimtį čia sudaro asmenys, priklausantys nuo alkoholio, kuriems poreikis vartoti svaigalus jau yra tapęs psichobiologiniu poreikiu.
Priklausomybė nuo alkoholio – chroniška, pasikartojanti liga, reikalaujanti specializuoto gydymo. Įveikti priklausomybę labai sunku. Asmenys, turintys priklausomybę nuo alkoholio, kenčia nuo ypatingo fizinio, psichologinio, emocinio, ekonominio ir socialinio skausmo. Dauguma tokių žmonių yra izoliuoti nuo visuomenės. Jų priklausomybė nuo alkoholio paveikia ne tik juos pačius, bet ir šeimą. Šeima kenčia nuo asmens, turinčio priklausomybę nuo alkoholio, elgesio tiesiogiai. Bejėgiai, neįstengdami pasipriešinti šeimos nariai turi iškęsti visas ligos pasekmes ir emociniu atžvilgiu patys tampa ligoniai. Ekonominiai nepritekliai, gėda, pyktis, smurtas, baimė, liūdesys – tai tik dalis problemų, kurios ima slėgti šeimos narius.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 68 000 asmenų, registruotų medicinos įstaigose dėl priklausomybės nuo alkoholio. Oficiali statistika neatspindi realios padėties, nes fiksuoja tuos asmenis, kurie kreipėsi pagalbos į medicinos įstaigas. Norint priartėti prie tiesos, šį skaičių reikia padauginti iš 10. Taigi Lietuvoje yra apie 680 000 asmenų, turinčių priklausomybę alkoholiui.
Temos aktualumas. Praėjusiais 2004 metais, vienam gyventojui teko vidutiniškai 10,2l absoliutaus alkoholio, tai 0,2 l daugiau nei 2003 m. Didėjantis alkoholio vartojimas ir su tuo susijusių problemų gausėjimas skatina plėsti socialines paslaugas ir verčia ieškoti naujų, efektyvesnių gydymo būdų ir metodų. Šis darbas padės atskleisti kokių socialinių paslaugų pageidautų asmenys, turintys priklausomybę nuo alkoholio, kokią įtaką sveikimo procesui turi šeima, socialinė aplinka.
Tikslas – teoriniu ir praktiniu požiūriu išanalizuoti asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, socialinių paslaugų poreikį.
Uždaviniai:
1. Sudaryti empirinės dalies klausimyną.
2. Įvertinti ir išanalizuoti gautus duomenis.
3. Apibrėžti socialinės paramos poreikį, asmenims, turintiems priklausomybę nuo alkoholio, pasirinkus gydymosi būdus.
Objektas – asmenų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, socialinių paslaugų poreikis.
Metodika:
 Teoriniai metodai: psichologinės, medicininės ir kitos mokslinės literatūros analizė.
 Empiriniai metodai: tyrimas ir anketinė apklausa.
Darbe naudotos sąvokos:
Alkoholizmas – psichikos liga, kuria suserga asmenys dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholiu sindromu bei kitomis neigiamomis medicininėmis ir socialinėmis pasekmėmis (Valstybės žinios. 1997. Nr. 30.- p.6).
Asmuo, sergantis priklausomybės ligomis – asmuo, kuriam nustatytas priklausomybės nuo alkoholio, narkotinių medžiagų sindromas (Valstybės žinios. 2001. Nr.88. – p.60).
Asmenų, sergančių priklausomybe nuo alkoholio, integracija į visuomenę – asmenų, sergančių priklausomybe nuo alkoholizmo, gydymo ir reabilitacijos procesas, kurio metu teikiamos minėtų asmenų poreikius atitinkančios medicininės, psichologinės ir socialinės paslaugos, siekiant padėti priklausomam asmeniui atsisakyti alkoholio vartojimo bei padėti atstatyti gebėjimus, ryšius su šeima, įsijungti į darbo rinką (Valstybės žinios. 2001. Nr.88.- p.60).
Darbe atskleistos, profesinio rengimo standarte nurodytos, profesinės socialinio darbuotojo kompetencijos:
1. Nustatydamas socialines problemas ir įvertindamas socialinius poreikius: rinkti, sisteminti ir vertinti informaciją; analizuoti priežastis, sukeliančias kliento socialines problemas.
2. Planuodamas socialinę paramą: analizuoti ir vertinti individualią probleminę situaciją.
3. Teikdamas konkrečią socialinę paramą: teikti socialines paslaugas
4. Koordinuodamas socialinės paramos teikimą: bendradarbiauti su socialiniais partneriais;
taikyti komandinio darbo principus.
5. Tobulindamas profesinę kompetenciją: plėtoti socialinio darbuotojo sampratą visuomenėje.
6. Analizuodamas socialinės paramos procesą ir vertindamas rezultatus: vertinti teikiamos paramos eigą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-01
DalykasSocialinio darbo diplominis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis87.31 KB
Autoriusanasko
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPaskienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenu turinciu priklausomybe nuo alkoholio socialiniu paslaugu poreikis Panevezio psichikos sveikatos centras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2017-03-20 IP: 88.216.27.11
    Ilona sako

    diplominis yra parašytas gerai,įvadas konkretus

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+6
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą