Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Tėvų (arba vieno iš jų) išvykimo dirbti į užsienį pasekmės 15-16 metų moksleivių elgesiui ir emocijoms

Tėvų (arba vieno iš jų) išvykimo dirbti į užsienį pasekmės 15-16 metų moksleivių elgesiui ir emocijoms

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Tyrimo tikslas – Išsiaiškinti tėvų išvykimo dirbti į užsienį pasekmes vaikų gyvenimo sąlygoms ir elgesiui. Lietuvos piliečių emigracijos tendencijos. Galimos masinės emigracijos pasekmės. Šeimos įtaka vaiko socializacijai. Tėvų (arba vieno iš jų) išvykimo dirbti į užsienį įtaka vaikų socializacijai. 15-16 metų amžiaus vaikų ypatumai. Tyrimo metodai ir organizavimas. Tyrimo objektas – Vaikų, kurių tėvai (arba vienas iš jų) išvykę dirbti į užsienį, elgesys ir emocijos. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

I. Leliūgienė ir kt., (2005) teigė, kad pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vykstančios ekonominės ir politinės transformacijos ženkliai keičia ir socialinį šalies gyvenimą. Atsiranda vis naujų socialinės rizikos žmonių grupių, į kurias patenka ir vaikai. Viena tokių rizikos grupių – vaikai, kurių tėvai išvykę dirbti į užsienį. Dauguma migruojančių į užsienį žmonių palieka savo šeimas, kuriose auga vaikai. Tačiau vaikams šeima yra pati svarbiausia socializacijos institucija. Todėl labai aktualu, šalyje stiprėjant migracijai ir migracijos nuostatoms, atidžiau pažvelgti į problemą vaiko požiūriu.
Anot Miškinio (2003), gyvenimo pilnatvė geriausiai juntama šeimoje. Šeima sudaro geriausias sąlygas šeimynykščiams būti laimingiems (laiminga vaikystė, laimingas vyras/žmona), sukuria geistiną gyvenimo ritmą, padeda išsaugoti žvalumą, daro šeimos narių gyvenimą turiningą ir prasmingą. Gerai išauklėti vaikai teikia tėvams daug džiaugsmo iki pat mirties; lygiai taip pat apkartina gyvenimą, daro jį nelaimingą, jeigu vaikai blogai išauklėti, neklauso ir negerbia tėvų, prastai mokosi, eina klystkeliais, jeigu tėvai nemoka gyventi kartu: nesugyvena, barasi, stengiasi kuo labiau vienas kitą įskaudinti, įžeisti.
Tyrimo problema: Vaikų, kurių tėvai išvykę, padėtis yra gana paradoksali: nors tėvai vaiko neatsisako ir neišsižada, tačiau jis priverstas gyventi be jų (ar vieno jų); nors tėvai rūpinasi vaiku, tačiau jų rūpinimasis apsiriboja tik materialine gerove, kitų funkcijų tėvai dėl esamo atstumo negali atlikti. Kaip tai veikia augančią ir bręstančią asmenybę, ar trikdo jos sėkmingą socializaciją ir ugdymą, kokių tolesnių pasekmių ši situacija turės vaikui, lieka neaišku, todėl vaiko atsiskyrimas nuo tėvų, jiems išvykus dirbti į užsienį, nors laikinas ir formalus, tampa opia socialine edukacine problema (Leliūgienė ir kt., 2005).
Tyrimo aktualumas - Lietuvių emigracija į užsienį yra labai aktuali tema ir tai patvirtina išvykstančiųjų dirbti į užsienį skaičius. Lietuvos statistikos departamento (2007 a) duomenimis, praėjusiais metais emigravo 27,8 tūkst. Lietuvos gyventojų. Maždaug pusė emigrantų turėjo vaikų, bet tik kas antras išvyko kartu su jais, o palikdami vaikus Lietuvoje tėvai jiems sukelia daugybę psichologinių problemų, kurios pasireiškia pasikeitusiomis gyvenimo sąlygomis, elgesiu, bei emocijomis ir pan.
Tyrimo tikslas – Išsiaiškinti tėvų išvykimo dirbti į užsienį pasekmes vaikų gyvenimo sąlygoms ir elgesiui.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti ar tėvų (arba vieno iš jų) išvykimas sukėlė vaikams kokių nors problemų.
2. Išsiaiškinti kaip vaikai jaučiasi tėvams išvykus į užsienį ir palyginti pagal lytį;
3. Išsiaiškinti ar tėvų išvykimas į užsienį turi neigiamų pasekmių vaikų elgesiui ir palyginti pagal lytį; ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-06
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai31 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis96.53 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAida Gaižauskienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word tevu isvykimo i uzsieni pasekmes moksleiviu elgesiui ir emocijoms [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • Aida Gaižauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą