Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Problemos sprendimo procesas socialinio darbo praktikoje

Problemos sprendimo procesas socialinio darbo praktikoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas atskleisti problemos sprendimo procesą socialinio darbo praktikoje. Socialinis darbas kaip problemos sprendimo procesas. Pagrindiniai požiūriai į problemų sprendimą socialiniame darbe. Problemų sprendimo proceso etapai. Socialinio darbo praktika ir problemos sprendimo procesas. Problemų sprendimo procesas kaip iššūkis praktiniam mokymui. Problemos sprendimo procesas ir rėmimosi asmens stiprybėmis kryptis. Išvados.

Ištrauka

Socialinis darbas – tai veikla, padedanti asmeniui, šeimai spręsti savo socialines problemas pagal jų galimybes ir jiems dalyvaujant, nežeidžiant žmogiškojo orumo ir didinant jų atsakomybę, pagrįstą asmens, šeimos ir visuomenės bendradarbiavimu.
Socialinis darbas Lietuvoje – nauja pagalbos žmogui profesija, kurios atradimas sutampa su Nepriklausomybės atgavimu, ji formuojasi intensyvių visuomenės pokyčių kontekste. Ši profesija kūrėsi įvairių socialinio darbo mokyklų pagrindu.
Moksliniu požiūriu svarbiausia socialinio darbo kaip mokslo funkcija – teorinių žinių ir patirties apie socialinę sferą ir specifinę socialinę veiklą sisteminimas. Todėl socialinis darbas kaip mokslinė disciplina atlieka veiklos formų ir metodų analizę, tiria ir siūlo optimalius būdus, priemones, sąlygas įvairiausioms žmonių socialinėms problemoms spręsti. Savo struktūra, turiniu, tyrimo metodais ir priemonėmis socialinis darbas yra kompleksinė mokslo šaka, nes ją papildo ir įtakoja įvairūs mokslai.
Problemos sprendimo procesas yra priemonė atliepti į rūpesti ir poreikį, tai žinių, vertybių ir įgūdžių taikymas dirbant su klientais, vartojant sąvokas įvertinimas, žmogus situacijoje, santykiai, procesas, intervencija.
Darbo tikslas atskleisti problemos sprendimo procesą socialinio darbo praktikoje.
Šiam tikslui pasiekti yra keliami tokie uždaviniai:
o Supažindinti su socialinio darbo kaip problemos sprendimo procesu;
o Išanalizuoti pagrindinius požiūrius į problemos sprendimą socialiniame darbe;
o Aptarti socialinio darbo praktika ir problemos sprendimo procesą.

Požiūris, apibūdinantis bendrojo socialinio darbo praktiką, yra jo, kaip problemos sprendimo procesas, vienas iš ,,kaip‘‘ klausimų socialinio darbo praktikoje. Tai vienas iš rūpesčio ir poreikio traktavimo, taip pat žinių, vertybių ir įgūdžių organizavimo ir taikymo būdų. Remiantis šiuo problemos sprendimo požiūriu veiksmai suteikiami į tai, ką reikia daryti atsiliepiant į nustatytą poreikį. Tai organizuotas mąstymo apie vertinimą , žmogų ir jo situaciją, santykius, procesą ir intervenciją būdas. Vertinimas ir intervencija taip pat yra problemos sprendimo proceso dalis.
1960 metais socialinio darbo teoretikai ieškojo bendrybių, o problemos sprendimas ir buvo viena iš vartojamų atskiro atvejo, grupių darbo ar organizuojant bendruomenės veiklą sąvokų.
Murray Ross darbe Bendruomenės organizacija: teorija, principai ir praktika aptaria planavimo procesą kaip pagrindinę bendruomenės organizacijos sąvoką. Plačiau paanalizavus Ross formulavimą, darosi aišku, kad planavimo procesas yra ne kas kita, o klasikinio problemos sprendimo proceso pritaikymas. Helen Northen darbe Socialinis darbas grupėje aptaria problemos sprendimo temą dirbant su grupėmis. Kadangi problemos sprendimo požiūris plačiai taikytas ir naudojas įvairių profesijų, jis tapo viena iš anksčiausiai nustatytų socialinio darbo praktikos bendrybių. Ši sąvoka tapo svarbi plėtojant integratyviosios, arba bendrosios, praktikos teorija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-24
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34.24 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLektorė A. Bartkevičienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Problemos sprendimo procesas socialinio darbo praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lektorė A. Bartkevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą