Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Alkoholio žala jaunam organizmui

Alkoholio žala jaunam organizmui

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Vaiko sveikatos sutrikimų ir jų korekcijos referatas. Įvadas. Alkoholio paplitimas jaunimo tarpe. Alkoholio paplitimas tarp Lietuvos mokinių. Jaunimo alkoholio vartojimo priežastys. Alkoholio vartojimo pasekmės. Alkoholis ir socialinė žala. Vaikų alkoholizmo pasekmės. Vaikų alkoholizmo prevencijos gairės. Išvados.

Ištrauka

Alkoholis žmonijai nėra naujiena, svaigalai pasiekė mus iš amžių glūdumos. Tačiau pastaruoju metu ženkliai išaugo skaičius vaikų vartojančių alkoholį, ar net sergančių alkoholizmu. Vaikų alkoholizmo priežasčių galime išskirti labai daug, kartu negalima nurodyti vienos pagrindinės. Tačiau neretai ši klastinga liga prasideda nuo tėvų alkoholio vartojimo, jis pakerta jauno žmogaus gyvenimą, pasirinkimus, sveikatą, ateities perspektyvas.
Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje buvo atlikta daugybė tyrimų, kurių rezultatai patvirtino, kad alkoholį pradeda vartoti vis jaunesni žmonės. Šie duomenys aiškiai parodo, kad šiandien neužtenka skirti dėmesį tik suaugusiųjų alkoholizmo problemai spręsti, jų šeimos nariams palaikyti, suaugusių alkoholikų vaikų problemai mažinti. Šiandienė visuomenė turi susirūpinti pačiais jauniausiais savo nariais, kurie vis dažniau tampa priklausomi nuo alkoholio
Rengiant šį darbą buvo remtasi šių autorių darbais: Northos R. ir Orange R. (1980),Brownlee N. (2002), Švedaitė L. (2004), Anderson P. (2006), Dowshen S. (2008), Bulotaitė L. (2009), Hussein G. (2009).
Darbo metodas: Lyginamoji literatūros analizė.
Darbo tikslas: Atskleisti pagrindines jaunų žmonių alkoholio vartojimo pasekmes ir priežastis.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti vaikų alkoholizmo priežastis;
2. Aprašyti alkoholio vartojimo pasekmes jaunam žmogui;
3. Atskleisti prevencijos gaires, siekiant sumažinti jaunų žmonių alkoholizmo problemą.
Svaigalų vartojimas ypač plačiai paplitęs, tad labai svarbu išsiaiškinti, kaip progresuoja alkoholio produktų vartojimas jaunimo tarpe. Dažniausiai jie išgėrinėja su bendraamžiais įvairių vakarėlių metu, gryname ore ar automobiliuose. Kasdien atsiranda vis daugiau jaunų žmonių pradedančių vartoti alkoholį. Šia problema susirūpino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai, tyrėjai ir valdžios atstovai. Statistikos departamento (2009) duomenimis, 2007 m. Lietuvoje apklausos metu 8,6% vaikinų ir 6,9% merginų prisipažino per pastarąsias 30 dienų 10 ir daugiau kartų vartoję alkoholį. Per metus vaikų ir paauglių gydymo nuo toksinio svaigalų poveikio skaičius išaugo 10 kartų – apie 600 vaikų atsidūrė ligoninėse. 2005 m. duomenimis, JAV trys ketvirtadaliai dvyliktokų, daugiau kaip du trečdaliai dešimtokų ir maždaug du iš penkių aštuntokų vartoja alkoholį. Paaugliai tai linkę daryti gana intensyviai – vienu metu suvartoja 4 – 5 alkoholinius vienetus. 11% aštuntokų, 22% dešimtokų ir 29% dvyliktokų tyrimo metu per pastarąsias dvi savaites epizodiškai suvartojo daug alkoholio ( Why Do Adolescents Drink, What Are the Risks, and How Can Underage Drinking Be Prevented?, 2006). Didžiojoje Britanijoje kas trečias paauglys nuo 11 iki 15 metų suvartoja daugiau nei 15 vienetų per savaitę: tai sudaro 4,2 l alaus arba pusantro butelio vidutinio stiprumo vyno (Smith, 2009). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo referatas
KategorijaSocialinis darbas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.88 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Aleksandrovienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholio zala jaunam organizmui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Aleksandrovienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą