Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>ŽIV/AIDS sergamumas Klaipėdos apskrityje

ŽIV/AIDS sergamumas Klaipėdos apskrityje

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. AIDS/ ŽIV paplitimas. AIDS/ ŽIV paplitimas Klaipėdos apskrityje. Statistinių rezultatų analizė. Kiti veiksniai įtakojantys ŽIV/AIDS plitimą. Pažeidžiamiausia grupė ŽIV/AIDS bendrijoje. Išvados.

Ištrauka

Klaipėda- vienas tų kraštų, kuriame vis labiau norma tampa psichotropinių medžiagų vartojimas. O šis brangus įprotis koja kojon keliauja su mirtina liga AIDS. Klaipėda jau imta minėti kaip AIDS židiniu, tuo tiki ir Lietuvos AIDS centro vedėja Oksana Strujeva. Matydama tokia situaciją imsiuosi analizuoti Klaipėdos ŽIV/AIDS statistiką 2003 – 2008 m. ir prognozes 2009 – 2010 m.
Lietuvos mokyklose rengiamos prevencinės programos, aš siekdama išsiaiškinti ligos paplitimo priežastis pasinaudosiu metodiniu leidiniu. Savo darbe remsiuosi Sauliaus Čaplinsko, AIDS centro direktoriaus, bei bendraautorės Loretos Stonienės, AIDS centro specialistės nuomonėmis (2003)
Savo darbe noriu pasiaiškinti apie lytiniu keliu plintančia AIDS liga, bei ŽIV žmogaus imunodeficito virusą.

Uždavinys - išaiškinti ligos dažnėjimo priežastis.

Tikslas: ištirti AIDS ligos mąstą Klaipėdoje bei aptarti su tuo susijusius veiksnius.
Į Lietuvą ŽIV virusas atkeliavo, kaip manoma iš trečiųjų šalių yra dar labai nesenas. Tačiau tikrasis šio viruso atsiradimas nėra aiškus. Pirma kartą užfiksuotas susirgimo atvejis 1981 m. Tuomet ŽIV virusas plito kitokiu keliu nei dabar. 1982 m. išaiškėjo pirmasis AIDS atvejis, kai pacientui buvo perpiltas kraujas. Tai ištyrė ligų kontrolės ir prevencijos centras (JAV). Per keletą metų šiuo virusu jau buvo užsikrėtę tūkstančiai žmonių, kuriems perpiltas kraujas. Iki tol buvo manoma, kad šiuo virusu lytiniu keliu gali užsikrėsti tik homoseksualūs vyrai (net kilo klausimų ar šis virusas sukurtas ne todėl, kad išnaikintu "homoseksualias bjaurybes), tačiau po metų, sparčiai plintant virusui nustatyta, jog šiuo virusu gali užsikrėsti ir heteroseksualūs asmenys. Mokslininkai ieškoję ligos sukėlėjo 1984 m. išskyrė AIDS sukeliantį virusą. 1986 m. šis virusas gavo ŽIV pavadinimą. Ir šiuo metu, kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija nebėra pasaulyje nei vienos šalies kurioje nebūtų užregistruota bent po vieną ŽIV ar AIDS atvejį. ŽIV naikina imunitetą. Kai organizme aptinkamas ŽIV virusas, asmuo laikomas infekuotasis. AIDS susergama tuomet, kai ŽIV smarkiai pažeidžia imunitetą. Tai gali atsitikti po kelerių metų. S. Čaplinsko bei L. Stonienės teigimu, įgavus ŽIV virusą vienintelė išeitis yra mirtis. Iki šiol nėra sukurta vaistų, naikinančių šį virusą, nes nuo 1980 m. neįregistruotas nei vienas savaiminio pasveikimo atvejis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo namų darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis30.25 KB
Autoriusegle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word ZIV AIDS sergamumas Klaipedos apskrityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą