Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Nepilnamečių nusikaltimų socialiniai veiksniai, prevencija

Nepilnamečių nusikaltimų socialiniai veiksniai, prevencija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Nepilnamečių nusikaltimų veiksniai (šeima, mokykla, grupės, žiniasklaida, neužimtumas), prevencija (šeima, mokykla, užimtumas, socialinė-psichologinė pagalba, socialinis tarpininkavimas, šalyje įgyvendinamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos nacionalinės programos.

Ištrauka

Nepilnamečių nusikaltimai – svarbi visuomenės problema. Tokių nusikaltimų skaičius yra išaugęs, apie tai daug kalbama ir rašoma. Tačiau diskusijose dažniausiai akcentuojamas tik pats faktas ir jo mastai, pamirštant, kad yra ir kita pusė – šį reiškinį lemiantys veiksniai. Todėl šio darbo tikslas – aptarti socialinius veiksnius, galinčius lemti nepilnamečių nusikalstamą elgesį bei būdus, galinčius juos sumažinti.
Darbo uždaviniai – analizuoti šeimos, mokyklos, grupės, žiniasklaidos, neužimtumo įtaką nusikalstamam nepilnamečio elgesiui bei prevenciją, t.y., aptarti, kaip nepilnamečiui gali padėti šeima, mokykla, užimtumas, socialinė – psichologinė pagalba, socialinis tarpininkavimas, apžvelgti šalyje įgyvendinamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas nacionalines programas.

Šeima – pirma ir svarbiausia socialinė struktūra, lemianti asmenybės formavimąsi, perduodanti socialines vertybes, mokanti dorovės, moralės ir t.t.
Šeimos įtaka didžiausia pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, po to ši įtaka silpnėja, tačiau tai, ką vaikas patyrė šeimoje, ko ten išmoko, ko buvo iš jo tikimasi, turi didelę reikšmę jo elgesiui.
Prie nusikalstamo elgesio gali atvesti šeimoje vykstantys procesai: grubumas, žiaurumas, piktnaudžiavimas alkoholiu, auklėjimo klaidos, blogos materialinės sąlygos, o agresyvus elgesys su vaikais yra viena svarbiausių priežaščių, skatinančių jaunuolius nusikalsti. Sheldon ir Eleanor Glueck tyrimai JAV parodė, jog 87% nepilnamečių buvo kilę būtent iš tokių šeimų. Kartais net pati šeima gali įtraukti vaiką į nusikalstamą veiklą.
Kalbant apie materialinę šeimos padėtį, galima pasakyti, kad nepilnamečiai iš sunkios ekonominės padėties, vos galinčių pragyventi šeimų turi mažiau galimybių patenkinti savo poreikius legaliu būdu, o kadangi nesinori atsilikti nuo bendraamžių, poreikius tenkina nelegaliu būdu.
Kalbant apie šeimą, galima paminėti ir tai, kad siekti tikslo visuomenei nepriimtinais būdais nepilnametis gali pradėti ir dėl šeimos kontrolės, apsaugos, auklėjimo susilpnėjimo jo atžvilgiu, t. y., kai tėvai neskiria pakankamai dėmesio savo vaikams, o kartais net nežino, ką jie veikia, kur būna, kaip elgiasi, su kuo bendrauja, o neprižiūrimi arba emocinę prievartą patyrę vaikai yra labiau linkę nesimokyti, patologiškai elgtis, tapti kriminaliniais nusikaltėliais.
Šeimos pokytis, nulemtas tėvų skyrybų, vieno ar abiejų tėvų mirties, mokslininkų yra laikomas vienu svarbiausių veiksnių, galinčių turėti įtakos nepilnamečių nusikalstamumui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis25.57 KB
AutoriusEgle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdr. doc. Dalija Gudaitytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu nusikaltimu socialiniai veiksniai prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • dr. doc. Dalija Gudaitytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą