Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Nepilnamečių nusikalstamumas: socialinė problema ir prevencinės galimybės

Nepilnamečių nusikalstamumas: socialinė problema ir prevencinės galimybės

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Nepilnamečių nusikalstamumo problemos aktualumas. Dabartinės nepilnamečių nusikalstamumo situacijos analizė. Teisinių aktų analizė. Nepilnamečių nusikalstamumas – socialinė problema. Nepilnamečių nusikalstamumo prevencinės galimybės. Institucijos, dirbančios su nusikaltusiais nepilnamečiais. Darbas su vaiku mokykloje. Jauni žmonės, kaip teigiami modeliai. Bendraamžių švietimas. Darbas su šeima ir vaiku "šeimos namuose. Partnerystės grupių kūrimas bendruomenėje. Alternatyvios mokyklos. Šeimos pasitarimai. Jaunimo teisingumo komitetai. Išvados ir apibendrinimas.

Ištrauka

XX – XXI a. Sandūroje, galima teigti, - labai smuko visuomenės vertybių skalė. Galbūt todėl žmonės pasidarė žiauresni vienas kitam, nebeatskiria ribos, kur baigiasi balta ir prasideda juoda. Skaudžiausia šiandienos rykštė – tai žmogaus vienas kito naikinimas, ar kokia įvairi veikla kito asmens nenaudai. Tačiau skaudžiausia - yra jaunimo nusikalstamumas, kuris sudaro gana didelį procentą viso nusikalstamumo. Ši problema aktuali daugelyje pasaulio šalių. Pavyzdžiui tokiose šalyse kaip JAV ar Prancūzija nepilnamečių nusikalstamumas – palyginus su Lietuva – daug didesnis, ten paaugliai labiau linkę į susišaudymus ne tik gatvėse, bet ir mokyklose. Taigi reikalingi efektyvūs sprendimai, kurie mažintų jaunimo nusikaltimų skaičių.
Nepilnamečių nusikalatamumas – viena svarbiausių problemų Lietuvoje. Pastarieji įvykiai mūsų šalyje dar kartą patvirtina, kad dar reikia daug pastangų norint sumažinti nusikalstamumą. Nors šiuo metu vis daugėja prevencinių programų ir didesnis visuomenėis bei valdžios dėmesys, tačiau nepilnamečių nusikalstamumas tampa vis žiauresnis. Kaip teigė A. Pliavelas, nepilnamečių Prevencijos centro direktorius , nepilnamečių nusikaltėlių skaičius yra apytikriai stabilus, tačiau sunkėja nusikaltimų pobūdis: iš vagių tampama žmogžudžiais. Taip pat mažėja nusikaltėlių amžius, vis daugiau nusikalstama iki 14 metų. Anksčiau buvo manoma, kad nusikalsti nepilnamečius priverčia nepakankamos gyvenimo sąlygos, tačiau dabar vis daugėja atvejų, kai įstymams nusižengia ir vaikai iš pasiturinčių šeimų. Kaip pabrėžė A. Pliavelas, viena iš svarbiausių priežasčių – tai vertybių kaita. Galima teigti, kad šiuo metu priklausyti nusikaltėlių gaujai – nepilnamečiui yra garbė ir bendraamžių pripažinimas.
Kad ir kiek kalbėta šia tema, tačiau ji vis dar nėra išsemta. Vis dar yra sričių, kurias reikia tobilinti, nes statistika rodo, kad nusikaltimų skaičius ir pobūdis didėja. Tema mane sudomino todėl, kad pastaruoju metu, nusikalstamumo sritis, socialinio darbo profesijoje yra patraukliausia. Šiame darbe pasistengsiu atskleisti tai, jog nepilanmečių nusikalstamumas - tai rimta socialinė problema, ir kokios realios prevencinės priemonės yra efektyviausios.
Analizuodami vaikų padarytą nusikaltimą bei nuteistų vaikų dinamiką, galime daryti kai kurias išvadas apie pastarojo dešimtmečio vaikų nusikalstamumo būklę ir dinamikos tendencijas. Deviantinio elgesio priežastimi dažniausiai esti neigiama socializacija. Nusižengusiems teisinėms normoms nepilnamečiams tenka susidurti su kriminaline justicija. Nustatyta, kad baudžiamojo persekiojimo mechanizmas daro didelę žalą nepilnamečių asmenybei. Kriminalinės justicijos stadijos metu nepilnamečiui padaroma stipri psichologinė, pedagoginė bei dorovinė įtaka, nuo kurios daugeliu atveju priklauso tolesnė jo asmenybės vystymosi kryptis (prosocialinė ar antisocialinė) bei tolesnių stadijų (auklėjimo kolonijose, elgesys po kolonijos) poveikis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.43 KB
AutoriusKasparas
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepilnameciu nusikalstamumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą