Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Savanorystė socialiniame darbe

Savanorystė socialiniame darbe

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Teisinių aktų, reglamentuojančių NVO veiklą apžvalga. Visuomeninių organizacijų. Asociacijų. Labdaros ir paramos fondų. Viešųjų įstaigų. Lietuvoje atliktų tyrimų, analizuojančių savanorystę ir NVO veiklą, apžvalga. Organizacijos, kurioje atlikau savanorišką dabą, aprašymas. Misija ir tikslai. Istorija. Veiklą reglamentuojantys įstatymai ir nutarimai. Finansavimo šaltiniai. Organizacijos funkcijos. Vykdomos programos, teikiamos paslaugos bei paslaugų teikimo vieta. Kaip galima sužinoti apie agentūrą ir kaip į ją patekti? Kas yra paslaugų gavėjas? Personalo struktūra, vaidmenys, kvalifikacija. Ryšiai su kitomis organizacijomis. Atliekami tyrimai. Ar dirba organizacijoje savanoriai, kaip jie įtraukiami, apmokomi, už kokias veiklas atsakingi, kaip skatinami ir palaikomi? Galima socialinio darbo erdvė: ką galima būtų kitaip daryti organizacijoje? Savanoriško darbo refleksija.

Ištrauka

Pirmoje šio darbo užduotyje, vadovaudamasis nustatytomis instrukcijomis, pabandysiu apžvelgti keturis įstatymus: visuomenių organizacijų, asociacijų, labdaros ir paramos fondų bei viešųjų įstaigų.
Pirmasis įstatymas, kurį nagrinėsiu yra visuomeninių organizacijų įstatymas. Pilnumo dėlei reikėtų paminėti, kad visuomeninė organizacija tai Lietuvos Respublikos piliečių savanoriškas susivienijimas, sudarytas bendriems narių poreikiams ir tikslams tenkinti bei įgyvendinti. Svarbu žinoti tai, kad jos nariais gali būti tik Lietuvos respublikos piliečiai ir nuolatiniai gyventojai. Įstatymas reglamentuoja ir visuomeninių organizacijų sąjungas. Tai savo ruožtu sudarė sąlygas vienytis tokio pobūdžio organizacijoms. Tačiau yra viena problema, kuri sukuria nemaža sunkumų šioje srityje, tai tas atvejis kai organizacija negali turėti kitokio statuso narių, kaip antai įmonių, ar viešųjų įstaigų.
Lietuvos Respublikos visuomeninių organizacijų įstatymas yra priimtas 1995m vasario 2 dieną. Ten pabrėžiama, kad visuomeninė organizacija yra ne pelno organizacija. Jos veiklos tikslas nėra pelno siekimas.
Tokio pobūdžio organizacijos gali gyvuoti tik tam tikrame veiklos spektre, kaip antai: nekliudomai raštu, žodžiu ar kitais būdais skleisti informaciją apie savo veiklą, propaguoti organizacijos tikslus ir uždavinius; steigti visuomenės informavimo priemones, užsiimti leidyba; organizuoti susirinkimus: mitingus, piketus, demonstracijas, procesijas, įvairias eitynes, kitokius taikius, beginklius susirinkimus ir masinius renginius; pirkti ar kitaip įsigyti savo veiklai reikalingą turtą, jį naudoti, valdyti ir juo disponuoti; samdyti asmenis įstatuose numatytai veiklai. Visuomeninėms organizacijoms neleidžiama: vykdyti valstybės, jos institucijų ar pareigūnų funkcijų; vykdyti profesinės sąjungos funkcijų.
Kalbant apie finansavimą svarbu pažymėti, kad organizacija turi teisę: gauti lėšų ar kitokio turto iš tarptautinių visuomeninių organizacijų, nevalstybinių organizacijų, fondų, taip pat asmenų; steigti įmones, registruojančias ir veikiančias pagal Lietuvos Respublikos įstatymus; steigti fondus. Neleidžiama gauti lėšų ar kitokio turto, kurį skiria kitų valstybių valdžios ir valdymo institucijos ar valstybinės organizacijos, išskyrus lėšas ar kitokį turtą mokslui, studijoms, kultūrai, švietimui sportui, sveikatos priežiūrai, socialinei apsaugai ir darbui, aplinkos apsaugai remti ir kitus atvejus, kuriuos numato teisės aktai. Lėšas sudaro: įstatuose numatyti narių mokesčiai; fizinių asmenų, labdaros organizacijų ir labdaros fondų dovanotos lėšos; nevalstybinių organizacijų, tarptautinių visuomeninių organizacijų dovanotos lėšos; kreditų įstaigų palūkanos už saugomas visuomeninių organizacijų lėšas; skolinto kapitalo lėšos; kitos teisėtai gautos lėšos. Visuomeninių organizacijų finansinę veiklą kontroliuoja valstybės mokesčių inspekcijos, kiek tai susiję su mokesčių mokėjimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis24.91 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Lukaševičiūtė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinio darbo institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savanoryste socialiniame darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Lukaševičiūtė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą