Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Ankstyvosios prevencijos programos rizikos grupių vaikams

Ankstyvosios prevencijos programos rizikos grupių vaikams

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Socialinės paramos programos paskirtis. Alkoholio ir narkomanijos prevencija. Fizinė prievarta prieš vaikus. Seksualinis vaikų išnaudojimas. Ankstyvosios prevencijos programos rizikos grupių vaikams. Nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa. Vaikų prievartos prevencija ir intervencija. Psichinės sveikatos profilaktinė pagalba vaikų globos namams. Reabilitacinė pagalba linkusiems nusikalsti paaugliams. Psichinės sveikatos profilaktinė pagalba vaikų globos namams. Tarpdisciplininės paslaugos vaikams, patyrusiems prievartą, programa. Hiperaktyvumo ir dėmesio trūkumo programa. Specializuota pagalba prievartą patyrusiems vaikams. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Nusikalstamumas – socialinis reiškinys, kurio nepavyksta išvengti nei vienai valstybei. Tačiau jo būklė ir prevencijos metodai atskirose šalyse yra skirtingi. Tai priklauso nuo įvairiausių socialinių, ekonominių, teisinių, religinių ir kitokių priežasčių. Lietuvoje nusikalstamumas auga, todėl keičiasi ir jo kokybė – jis ,,sunkėja". Kaip viena iš nepalankių tendencijų pastebimas ir nusikaltimų, padarytų nepilnamečių (vaikų) arba jiems dalyvaujant, skaičiaus didėjimas.
Vaikai – tai visuomenės ateitis, o nepilnamečiai nusikaltėliai – nusikalstamumo ,,rezervas" (2). A.Dapšys (1994) teigia, kad nepilnamečių nusikalstamumas – tai savotiška bendro nusikalstamumo pradžia, jo potencialus rezervas ir kartu prognozės modelis ateičiai, taigi kuo ankstesniame amžiuje bus užkirstas kelias nepilnamečių nusikaltimams, tuo didesnė bus galimybė sumažinti nusikalstamumą ateityje.
Nusikaltęs vaikas ar paauglys įrašomas į rizikos grupės sąrašus. Tai grupei priklauso nusikaltimus įvykdę arba linkę į nusižengimus nepilnamečiai. Darbe atsispindės rizikos grupės vaikų problemos, kurios kyla dėl bėgimo iš namų, vengimo lankyti mokyklą, alkoholio, narkotikų vartojimą, rūkymą ir kt.
Darbo tikslas. Tikslą nulėmė prevencinių programų būtinybė rizikos grupių vaikams. Pagrindinis šio darbo tikslas – apžvelgti ankstyvosios prevencijos programas ir išanalizuoti, dėl kokių priežasčių vaikai patenka į rizikos grupę.
Šiame darbe keliami tokie uždaviniai:
1) pateikti socialinės paramos programų sampratą;
2) išsiaiškinti, kokie vaikai priskiriami rizikos grupei ir kodėl;
3) apžvelgti ankstyvąsias prevencijos programas rizikos grupių vaikams;
Objektas – ankstyvosios prevencijos programos.
Vaikai imlūs naujovėms, ir žinių jie gauna iš kino filmų, televizijos, vaizdajuosčių, kompaktinių diskų, žurnalų, interneto svetainių, virtualių pokalbių kambarių. Mūsų šiandieninės kultūros mados ir tendencijos propaguoja kartais šokiruojančias vertybes. Vaiką ar paauglį supa gausybė įvairių pranešimų apie tai, kas gero "slypi" tokiose medžiagose kaip alkoholis, tabakas ar narkotikai. Su tuo susiję "pranešimai" vaikus gali pasiekti visai netikėtai: iš žurnale išspausdintos reklamos, parduotuvėje skambančios dainos, kino filmo herojaus posakio. Šie "ženklai" paprastai tiesiogiai neskatina vartojimo – tačiau jie tarsi kuria nuostatą, kad vartojimas yra "normalus" dalykas.
Socialinės paramos ankstyvosios prevencinės programos rizikos grupių vaikams stengiasi padėti atsikratyti antisocialaus elgesio formų. Plačiau apie tai pirmoje darbo dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.55 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJonutytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ankstyvosios prevencijos programos rizikos grupiu vaikams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jonutytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą