Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Paauglių alkoholizmas ir nevyriausybinės organizacijos (NVO)

Paauglių alkoholizmas ir nevyriausybinės organizacijos (NVO)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įžanga. Alkoholio priklausomybę aiškinančios teorijos. Alkoholio vartojimo etapai. Alkoholio poveikis organizmui. Alkoholio poveikis žmogaus asmenybei. Veiksniai lemiantys alkoholizmą paauglystėje. Paauglių jaunimo alkoholizmo ypatumai. Ankstyvojo alkoholizmo formavimosi ypatumai. ESPAD tyrimo duomenys. Paauglių alkoholizmo prevencija ir nevyriausybinės organizacijos (NVO). Išvados.

Ištrauka

Žmogus asmenybe tampa tik būdamas tarp žmomių, t.y. santykiaudamas su artimaisiais ir visuomene. Be tokios sąveikos asmenybė negali formuotis.
Alkoholis yra legalus kvaišalas, kurį gali įsigyti asmenys, sulaukę 18 metų amžiaus. Tuo būdu alkoholis yra labiausiai paplitęs narkotikas. Šis svaigalas dažniausiai yra vartojamas norint atsipalaiduoti, pagerinti bendravimą, savijautą, atšvęsti džiaugsmingą įvykį arba užmiršti vargus ir nelaimes. Priklausomybė nuo alkoholio – tai liga, o ne neigiamas bruožas.
Alkoholizmas – psichikos liga, kuria suserga piktnaud˛iaujantys alkoholiu asmenys, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu bei turinti kitų neigiamų medicininių ir socialinių pasekmių.
Veikdamas lėtai ir klastingai alkoholis sužaloja visas organizmo sistemas, paverčia žmogų dvasios ir kūno invalidu. Pagrindinė alkoholinių gėrimų veiklioji medžiaga – etilo alkoholis, kurio didesni kiekiai kenkia organizmui ir sukelia patologinę girtumo būseną.
Jauno žmogaus ugdymas vyksta skirtingomis sąlygomis, kurioms būdingi vieni ar kiti pavojai, neigiamai veikiantys individo raidą. Vienu iš tokių pavojų jaunuoliams ir paaugliams yra alkoholis.
Kaip žinia, paauglystė – pats sunkiausias ir pavojingiausias jauno žmogaus vystymosi etapas. Informacija apie paauglius ateina skirtingias keliais ir skirtingais būdais. Siekdami įsitvirtinti visuomenėje, paaugliai daro beprotiškus dalykus, negalvodami apie pasekmes.
Šiame kursiniame darbe bandysiu analizuoti vis dažniau pasireiškiantį reiškinį mūsų visuomenėje – paauglių alkoholizmą, išsiaiškinti, kas skatina jaunus žmones vartoti alkoholį, kokį poveikį patiria jaunas žmogus, kaip svaigalai veikia jauną organizmą ir ką galėtume, kad išvengtume šios problemos.

Egzistuoja apie 50 teorijų, bandančių paaiškinti įvairių psichoaktyvių medžiagų vartojimą, priklausomybių vystymąsi. Šiuo klausimu domisi ne tik vien medikai ar psichologai. Literatūroje galima rasti filosofinių, antropologinių, socioploginių, biologinių, pedagoginių šios problemos aiškinimų.
Teorijų gausumą nulemia tai, kad dauguma specialistų pripąžįsta, jog piktnaudžiavimą psichoaktyviomis medžiagomis nulemia keletas veiksnių – biologinių, psichologinių bei socialinių.
Psichoanalitinė teorija. Joje daugiausia kalbama apie alkoholizmo vystymą. Šios teorijos psichologinių alkoholizmo prielaidų aiškinimas remiasi S. Freudo teiginiu, kad alkoholis dirgindamas burnos gleivinę sukelia pojūčius, panašius į pasitenkinimą, kurį patiria vaikas oralinėje psichoseksualinio vystymosi stadijoje (čiulpdamas motinos krūtį). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.43 KB
AutoriusElena
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. M. Urmonienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word paaugliu alkoholizmas ir nvo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-05-23 IP: 86.100.3.249
    aina sako

    Man sis darbas labai tiko ir patiko

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. M. Urmonienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą