Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Prekybos moterimis ir prostitucijos aukų reabilitacija ir reintegracija

Prekybos moterimis ir prostitucijos aukų reabilitacija ir reintegracija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Prekyba moterimis. Priverstinė prostitucija. Pagrindinės sąvokos. Prekyba žmonėmis. Prekyba moterimis. Prostitucija. Prostitucijos sąvokos, apibrėžimai. Prekyba moterimis ir prostitucijos priežastys, statistiniai duomenys. Prekybos moterimis geografija ir mastai Lietuvoje bei pasaulyje. Prekybos moterimis ir prostitucijos priežastys. Socialinis – demografinis prekybos moterimis ir prostitucijos aukų portretas. Moterų verbavimo būdai. Verbuotojai. Pagalba nuo prekybos moterimis ir prostitucijos nukentėjusioms moterims. Prevencinės programos. Pagalbos poreikis. Prevencijos, reintegracijos ir reabilitacijos programos, vykdomos Lietuvoje. Tarptautiniai teisės dokumentai, skirti kovai su žmonių prekyba. Tarptautinių teisės aktų, skirtų užkirsti kelią prekybai žmonėmis ir prostitucijai, nuostatų įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Prekyba žmonėmis dažnai yra vadinama XXI amžiaus tragedija. Šiandieną – tai viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių, atnešanti kas metus milijoninį pelną.
Dar labiau bauginanti mintis yra ta, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, t.y. moterys, vaikai ir jauni žmonės. Dar didesnį susirūpinimą kelia tai, kad prekybos moterimis aukomis dažniausiai tampa labai jaunos moterys ir merginos.
Augant prekybos moterimis, ir žmonėmis apskritai, mastams, požiūris į šį reiškinį pasaulyje keičiasi. Skeptišką požiūrį "pačios kaltos, ko ten į užsienį važinėja" keičia nuostata, kad tai - rimtas nusikaltimas. Vis daugiau valstybių susirūpina tokių aukų apsauga. Tačiau nereikia pamiršti ir to fakto, kad mažai kuriai moteriai pasiseka ištrukti iš prekeivių, sąvadautojų, jos "šeimininkų" spąstų, kontrolės, o tos, kurioms tai padaryti pavyksta, susiduria su begale kitų problemų - tokias moteris laukia sunki reintegracija į visuomenę, ilgalaikės sunkios socialinės ir psichologinės problemos. Būtent todėl labai svarbų tirti šią socialinę problemą, siekiant užkirsti kelią prekybai moterimis bei kurti sėkmingas prevencijos bei pagalbos nukentėjusioms moterims programas.
Darbo tikslas – aprašyti prekybos moterimis ir prostitucijos aukų reabilitaciją ir reintegraciją.
Uždaviniai:
1. Apibrėžti prekybos žmonėmis, moterimis ir prostitucijos sąvokas;
2. Išanalizuoti prekybos moterimis formas, geografiją ir mastus;
3. Išskirti pagrindines prekybos moterimis ir prostitucijos priežastis;
4. Aprašyti verbavimo būdus ir pateikti verbuotojų charakteristika;
5. Išanalizuoti pagrindinius tarptautinius teisės dokumentus, skirtus kovai su moterų prekyba ir prostitucija;
6. Išanalizuoti, kokios prevencinės ir pagalbos programos, susijusios su prekyba moterimis ir prostitucija yra vykdomos Lietuvoje.
Darbo objektas - prekyba moterimis, prostitucija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-04
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis59.9 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekyba moterimis (kursinis) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą