Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>"Vaikų palikimo" prevencinė veikla Lietuvoje

"Vaikų palikimo" prevencinė veikla Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Šeima Lietuvoje. Politinė atmosfera Lietuvoje. Šeima – tai pagrindinė visuomenės ląstelė. Vaiko globos pagrindinės sąvokos. Lietuvos Respublikos 2004 – 2006 nacionalinės kovos su skurdu ir socialine atskirtimi veiksmų planas. Skurdas ir žalingi įpročiai. Pagalba pažeidžiamiems asmenims. Pagalba asmenims patyrusiems smurtą šeimoje. Žmonių užimtumo didinimas. Statistiniai duomenys. Nedarnios šeimos pagrindinis beglobių vaikų gausėjimo šaltinis. Pedagoginė įtaka vaikui. Rizikos grupės vaikai. Beglobis vaikas ir visuomenė. Vaikas, kurio nelaukiama. Socialinė parama vaikui ir šeimai.

Ištrauka

Šeimos gyvenimas ir jos gerovė ypač aktuali problema mūsų gyvenime, nes vaikai - tai yra mūsų ateitis ir gerovė. Tačiau dabartinis gyvenimas rodo visai kitaip, vaikai nuolat kenčia nuo suaugusiujų gyvenimo klaidų, jie nuolat patiria smurtą, skurdą, nepriteklių ir t.t
"Vaiko palikimo" prevencinė veikla Lietuvoje. Vaikai yra paliekami ne dėl to, kad jie atsibodo ar yra negeri, tai salygoja daugelį kitų faktorių.
Šiame darbe isanalizuosiu kodėl vaikai yra paliekami, ką reikia keisti šeimoje, kuo reikia padėti vaikų tėvams, ką turėtų daryti valstybė.
Visiems suprantama, kad didžiausios blogybės, dėl kurių tėvai netenka savo vaikų tai – skurdas, alkoholis, narkotikai, nedarbas, sunkios gyvenimo sąlygos ir t.t. Tačiau ar visi žino, kaip tokioms šeimoms padėti atsistoti ant kojų, neprarasti savo brangiausio turto – vaikų ir savo gerovės, savigarbos.
Šeimoje vaikai turi užimti svarbaiusia vietą, nes vaikai turi suteikti didžiausią laimę ir džiaugsmą, daugelis tėvų įsivaizduoja savo gyvenimo prasmę vien dėl vaikų, tačiau yra tokių tėvų, kuriems vaikai yra tarsi gyvenimo klaida. Reikia stengtis, kad šeimos pakeistu savo pozicijas, norėtų normaliai gyventi, ir suteikti savo vaikams gerą ateitį ir normalų gyvenimą.
Viso šio darbo pagrindinis tikslas išsiaiškinti kodėl vaikai yra paliekami Lietuvoje ir ką reiktų daryti, kad paliktų vaikų skaičius nors kiek sumažėtų.
Kodėl Lietuvoje nemažėja problėminių šeimų ir tėvų išsižadėtų vaikų?
Kokios priemonės padėtų pakeisti šias tendencijas? Akmenės rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Rūtos Žiedienės nuomonė vienareikšmė: vaikas iš problėminės šeimos turi būti paimamas tik kraštutiniu atveju, o su šeima reikėtų nuolat dirbti prevencinį darbą. Dėja kaimiškose vietovėse labai menkas socialinių paslaugų vaikui ir šeimai teikimo tinklas.
Didelė problėma – tėvų teisės ir pareigos. Žmogus jaučiasi turįs teisę pasirinkti vartoti alkoholį, skriausti šeimą, ir iš jo nesugebama pareikalauti vykdyti pareigų, gydytis nuo priklausomybės alkoholiui. Smurtautojo teisės iškeliamos aukščiau už jo pareigas auginti ir prižiūrėti vaikus. Ne vaiką reikia paimti ir smurtautojo šeimos, o smurtsutoją " išmti" iš šeimos.
Jei šeima bloga, vaiko niekas neišgelbės ir kol bus neišspręstos šeimos problemos, tol vaikų gerovės nebus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24
Dydis61.38 KB
Autoriusjulija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasZ. Giedrimas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinės komunikacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku palikimo prevencine veikla Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • Vakar IP: 41.83.47.88
    Sofia Manuel sako

    Labas mielasisKaip laikaisi? Aš tikiuosi, kad gerai, mano vardas Sofia Manuel, aš dirbu kaip vyriausioji auditorė / bankininkė Ispanijoje (Madridas), linkiu mums tapti draugais. Susisiekite su manimi savo el. Paštu: (sofiamanuel1980@gmail.com) Leiskite mums pasidalyti informacija ir nuotraukomis. Tikiuosi tavo pranešimo.AčiūSofija

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Z. Giedrimas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą