Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Alkoholizmas ir visuomenė

Alkoholizmas ir visuomenė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Alkoholizmas ir visuomenė. Visuomenių organizacijų veikla kovojant su alkoholizmu. Alkoholio prevencijos programų Švedijos patirtis. Nelegalus alkoholio verslas ir alkoholizmas. Programos ir jų finansavimas. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo autoriaus nagrinėjama tema yra labai daugialypė ir sudėtinga. Iš ekologinės pusės alkoholizmas yra labai susijęs su rūkimų ir narkomaniją. Todėl darbo autorius siūlo nagrinėti šia problemą kompleksiškai panaudojant sociologinius, ekologijos mokslo bei kitus metodus.
Darbo autorius norėtų pabrėžti, kad daugelis Europos valstybių, tarp jų ir Lietuva, kurdamos ir įgyvendindamos Nacionalinę sveikatos politiką, vadovaujasi PSO suformuluota "Sveikata visiems 2000" siekimo strategija. Joje iškelti 38 uždaviniai, kuriuos įgyvendinus būtu pasiektas toks žmonių sveikatos lygis, kuris užtikrintų jų produktyvų socialinį ir ekonominį gyvenimą. Įvairių tyrimų duomenimis įrodyta, kad Žmogaus sveikata labiausiai (53%) priklauso nuo jo gyvensenos. Netinkama mityba, rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, mažas fizinis aktyvumas, rizikingas seksualinis elgesys - daugelio lėtinių ligų priežastis. Todėl PSO suformuluotoje "Sveikata visiems 2000" strategijoje gyvensenos, stiprinančios sveikatą, ugdymas pripažintas viena svarbiausių problemų.
Šios problemos sprendimo efektyvumas įvairiose šalyse gali būti įvertinamas, stebint žmonių gyvensenos pokyčius. Suomijoje sveikatą veikiančių gyvensenos ypatumų tyrimai pradėti 1976 m. ir atliekami kasmet. Šių tyrimų duomenys padeda įvertinti mitybos, rūkymo, alkoholio vartojimo, fizinio aktyvumo pokyčius bei gyventojų požiūrį į ligų profilaktiką ir gydymą. 1992 m Suomijos Nacionalinio sveikatos instituto iniciatyva pradėtas bendras trijų Baltijos respublikų ir Suomijos projektas FINBALT HEALTH MONITOR, kuriame numatoma nuolatos stebėti su sveikata susijusius gyvensenos ypatumus.
Žmonėms reikia daugiau žinoti kaip jo gyvenimą gali įtakoti alkoholio naudojimas.
Tikslai- analizuoti sergančių alkoholizmu žmonių įtaką socialinei aplikai ir aplinkos pagalbą sergančiajam.
Uždaviniai-analizuoti ir atskleisti kaip daug gali nuveikti valstybė, žurnalistai, masinės informacijos atstovai šviesdami visuomenę apie sveiką gyvenseną, pateikdami tikslią statistiką kiek nelaimių kasdien atsitinka piktnaudžiaujantiems alkoholiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.51 KB
Autoriuskantiunte
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAlytaus Dainavos vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmas ir visuomene [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Alytaus Dainavos vidurinė mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą