Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Vaikų suicidijos prevencija mokykloje

Vaikų suicidijos prevencija mokykloje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Vaikų vieta šeimoje. Šeima – pagrindinė institucija. Smurtas šeimoje. Vaikas ir mokykla. Mokykla vaiko gyvenime. Kodėl vaikai taip elgiasi? Paauglių tarpasmeniniai santykiai, bendravimo problemos. Mokyklinio jaunimo laisvalaikio problemos. Masinių informavimo priemonių dvejopa pozicija. Savižudybės. Savizudybė - smurto šeimoje pasekmė? Kodėl žmonės bando nusižudyti? Savižudžių dvasinė būsena. Kaip atpažinti žmogų, ketinantį nusižudyti? Kaip užmegzti kontaktą su asmeniu, galvojančiu apie savižudybę ar mėginusiu nusižudyti? Kaip bendrauti su tokiu žmogum? Ko nedaryti? Mitai ir tiesos apie savižudybę. Savižudybės problemos mastai. Požiūris į savižudybę. Išvados.

Ištrauka

Savižudybės- viena skaudžiausių šių dienų problemų.
Kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo vienas žmogus. Kas 3 sekundes pasaulyje kas nors bando nusižudyti. Šis įvykis dar paliečia mažiausiai 6 žmones.
Apie žmones, kuriuos paliečia kito savižudybė, atsiliepia A.Kamiu : "- Jei viena iš siaubingų žmogaus privilegijų yra galimybė numirti vienam, tai ne mažiau žiauri ir neabejotina tiesa yra tai, kad iš tikrųjų žmogui vienam numirti neįmanoma ".Nors yra pabrėžiama , kad niekada nemirsi vienas- tačiau žmones, kurie žudosi dažniausiai jaučiasi niekam nereikalingi, stokojantys artimųjų dėmesio ir supratimo, kamuojami vienatvės ir ilgesio, draskomi kompleksų ir nevilties, noro atsisveikinti su gyvenimu kankinantiems žmonėms kyla mintys, jog geriausia išeitis yra savižudybė, todėl labai svarbu, tokiems žmonėms suvokti, kad būtina kuo greičiau kreiptis į specialistus, kurie padėtų išspręsti šią problemą. Nes mirtis yra skaudi artimiems žmonėms, todėl būtina pagalvoti ir apie juos, prieš žengiant tokį žingsnį.
Diskusijų su vaikais ir paaugliais metu akcentuota daug problemų, su kuriomis susiduria jie ir jų bendraamžiai. Tai: nesutarimai su mokytojais ir tėvais; komplikuoti santykiai su draugais, kitais mokyklos bendruomenės nariais (sveikatos specialistais, psichologais, socialiniais pedagogais); tėvų spaudimas gauti gerą pažymį; neturėjimas ką veikti laisvalaikiu; finansiniai nepritekliai; kivirčai tarp tėvų ir jų skyrybos; mokykloje patiriamas spaudimas bei konkurencija; smurtas ir tyčiojimasis, ypač socialiai remtinų bei vaikų iš probleminių šeimų atžvilgiu; taip pat visuomenėje susiformavusi neigiama nuostata vaikų globos įstaigų atžvilgiu.
Sunku išmatuoti psichologines, socialines bei finansines savižudybės pasekmes šeimai ir visuomenei. Vis didėjantis savižudybių skaičius Lietuvoje, bei asmeninė patirtis, paskatino mane pasirinkti šią temą ir analizuoti ją išsamiau.
Specialistai teigia, kad kiekvienais metais savižudybių statistika 100 tūkstančių gyventojų Lietuvoje 44,6. Oficialioji statistika dažniausiai neatskleidžia tikros šalies situacijos. Neretai vienas ar kitas ypatingesnis atvejis sukuria pavojingos situacijos įvaizdį ir atvirkščiai – realios padėties nežinojimas formuoja nuomonę, kad savižudybės problema kol kas ne tokia svarbi kaip nusikalstamumas ar skurdas.
Darbo objektas. Kursinio darbo tyrimo objektą apibūdina darbo pavadinimas – vaikų suicidijos prevencija mokykloje.
Darbo dalykas. Darbo dalyką iš esmės apibūdina temos pavadinimas - vaikų suicidijos prevencija mokykloje, problemos bei jų sprendimo būdai.
Darbo tikslas. Pagrindinis kursinio darbo tikslas - išanalizuoti vaikų suicidijos prevenciją mokykloje, išskirti kylančias problemas kodėl yra žudomasi, bei ieškoti tų problemų sprendimo būdų.
Tyrimo metodika. Atliekant darbą daugiausia remiamasi šiais metodais: loginiu, analitiniu, istoriniu.
Taigi mes ir panagrinėsime plačiau šiame darbe kokią įtaką narkomanijos problemai turi: vaiko vieta šeimoje; vaikas ir mokykla, santykiai su bendraamžiais; mokyklinio jaunimo laisvalaikio ypatybes; masinių informavimo priemonių įtaką jaunimui; svabiausios savižudybių priežastys; savižudžių dvasinė būsena; kaip atpažinti pavojų; kaip elgtis krizės atveju; savižudybės pavojaus ženklai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis51.96 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDr. B.Kairienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku suicidijos prevencija mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. B.Kairienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą