Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Poreikio kaimo socialinėms paslaugoms Elektrėnų savivaldybėje tyrimas

Poreikio kaimo socialinėms paslaugoms Elektrėnų savivaldybėje tyrimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Kaimo socialinių paslaugų organizavimo teoriniai pagrindai. Socialinių poreikių samprata ir esmė. Socialinių paslaugų teikimas. Socialinės paslaugos Lietuvoje. Poreikių socialinėms paslaugoms Elektrėnų savivaldybėje tyrimas. Maitinimo organizavimas. Specialiojo transporto organizavimas ir aprūpinimas kompensacine technika. Neįgaliųjų būsto ir aplinkos pritaikymo bei sveikatos priežiūros ir pagalbos namuose paslaugos. Globos paslaugos. Kitos paslaugos. Savivaldybės gyventojų poreikio socialinėms paslaugoms tyrimas. Socialinių paslaugų planavimas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Visais laikais namų ūkiai bando išspręsti amžinąją problemą: kaip geriau patenkinti beribius žmonių poreikius kai ištekliai yra riboti. Patenkinus vienus poreikius atsiranda nauji, arba ankstesnieji poreikiai vėl atsinaujina ir skatina namų ūkio narius veikti.
O. U. Maslow’as pateikė griežtą poreikių hierarchiją. Jo teigimu pirmiausiai turėtų būti patenkinami fiziologiniai poreikiai, tai žemiausias poreikių piramidės laiptelis. Aukštesnio lygio yra poreikis saugumui. Toliau socialiniai poreikiai. Ketvirtasis laiptelis – pagarbos poreikis, o penktasis,- aukščiausias – saviraiškos poreikis. Šio darbo tikslas surinkus ir išanalizavus duomenis nustatyti kokie poreikiai socialinėms paslaugoms kyla Elektrėnų savivaldybėje. Uždaviniai: nustatyti socialinius poreikius, įvertinti teikiamų socialinių paslaugų įtaką vartotojams bei aptarti, kas galėtų pagerinti dabartinį socialinių paslaugų teikimo lygį. Tyrime naudoti analizės, sintezės, indukcijos, dedukcijos bei anketavimo metodai. Tyrimo laikotarpis 2003 – 2005 metai.
Tyrimo objektas – socialinės paslaugos, dalykas – poreikis socialinėms paslaugoms. Ši tema gana svarbi norint sužinoti vartotojams svarbiausias savivaldybėje teikiamas socialines paslaugas, bei kokie kyla sunkumai šioje srityje. Darbe nagrinėjami duomenys dažniausiai imti iš Elektrėnų savivaldybės tarybos ir mero veiklos ataskaitų 2004 - 2005 metais, administracijos direktoriaus 2004 metų veiklos ataskaitos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetinio puslapio, bei Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo.
Socialinės paslaugos – tai socialinė pagalba asmeniui, dėl amžiaus, neįgalumo, ligos, socialinių problemų iš dalies ar visiškai netekusiam (neturinčiam) savarankiškumo ir negalinčiam pasirūpinti savimi, bei jo šeimai.
Socialinių paslaugų tikslas – suteikti socialinę pagalbą asmenims, šeimoms, nesugebantiems pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, sudarant jiems sąlygas stiprinti savo gebėjimus patiems spręsti iškylančias socialines problemas ir siekiant sumažinti ar išvengti socialinės atskirties.
Socialines paslaugas gali gauti įvairios žmonių grupės: tai vieniši seni žmonės, socialinių problemų turinčios šeimos, tėvų globos netekę vaikai, našlaičiai, asmenys, grįžę iš įkalinimo įstaigų arba piktnaudžiaujantys alkoholiu ar narkotikais ir kt. Socialinės paslaugos gali būti teikiamos tiek socialinių paslaugų įstaigoje (globos namuose, nakvynės namuose, dienos centre, socialinių paslaugų centre ir kt.), tiek asmens namuose, todėl gana nelengva atskirti kaimo socialines paslaugas nuo miesto. O daugeliu atvejų galima teigti, jog ir kaimui, ir miestui socialinės paslaugos teikiamos tokios pat, nes žmonėms kylančios problemos yra beveik identiškos[9].
Socialinių paslaugų įstaigų ir socialinių programų priežiūrą bei vertinimą atlieka Socialinių įstaigų priežiūros ir audito departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos[9]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis101.72 KB
Autoriusloote
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poreikio kaimo socialinems paslaugoms Elektrenu savivaldybeje tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą