Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Agresijos prevencija mokykloje: Lietuvos ir užsienio šalių patirtis

Agresijos prevencija mokykloje: Lietuvos ir užsienio šalių patirtis

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Delinkventinės pedagogikos kursinis darbas. Įvadas. Agresija. Agresyvus vaikas. Žiniasklaida ir agresyvus elgesys. Švietimo ministerijoje aptartos agresijos mažinimo mokyklose priemonės. Išvados.

Ištrauka

Agresija yra labai populiari elgesio forma – turbūt nėra žmogaus, galinčio sąžiningai prisipažinti, kad jis niekada nebuvo fiziškai arba verbališkai agresyvus. Agresija yra toks elgesio tipas, kuris pasireiškia kiekvieno žmogaus gyvenime, nepaisant jo amžiaus, lyties, rasės, išpažįstamos religijos arba įsitikinimų.
Bendro agresijos, kaip ir emocijų, apibrėžimo nėra, tačiau yra daug aiškinančių teorijų. Kasdieninėje kalboje agresija dar vadinama smurtu ir žiaurumu. Literatūroje agresija vadinami tokie veiksmai: užsispyrimas, įniršio priepuolis, plūdimasis, įžeidinėjimas, baudimas, obuolių vogimas, baldų laužymas, antausiai, badymas peiliu, šaudymas, plėšimas, žudymas, šantažas, maištas, karas, nusikalstamumas ir kiti veiksmai. Daugelyje apibrėžimų agresija vadinami žalojantys veiksmai, žala gali būti ir fizinė, ir psichinė. Svarbu ir ketinimai, t.y. ar žala daroma tyčia.
Juokas ir pokštai viduramžiais buvo laikomi virškinimo katalizatoriumi, o karaliaus dvare juokdarių balsas kartais būdavo įtakingesnis už valstybės pareigūnų. Žemesniuose sluoksniuose irgi buvo pokštaujama. Tik juokai čia buvo panašūs į tyčiojimąsi – asmeninės ydos bei silpnybės virto žmonių pravardėmis, iš jų vėliau kilo dabartinės pavardės. Lietuvoje ir jos mokyklose ši viduramžių kultūra ir dabar tebeklesti – patyčios toleruojamos, o jas lydintis smurtas taip ir nesulaukia atkirčio.
Šiandien smurtas Lietuvoje plinta lyg virusas ir visur: mokyklose, tėvai žaloja savo vaikus, paaugliai žiauriai peiliais sprendžia menkiausius konfliktus. Vienas už kitą šiurpesni kriminaliniai įvykiai šalies kaimuose ir miestuose užpildė pirmuosius dienraščių puslapius, jie vis neišnyksta iš televizijos žinių pranešimų. Kas atsitiko? Ką daryti? Kaip suvaldyti smurto bangą? Apie tai televizijos laidose diskutuoja politikai, ministrai, vaikų teisių apsaugos tarnybų specialistai. Iš tiesų ką gi daryti? Kur slypi šiandieninės agresijos protrūkio šaknys?
Darbo tikslas – apžvelgti agresijos prevenciją Lietuvos ir užsienio šalių mokyklose.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kas yra agresija, kokios yra jos rūšys ir formos;
2. apibūdinti agresyvų vaiką;
3. nustatyti, kokia žiniasklaidos įtaka mokinių agresyvumui;
4. apžvelgti agresijos mokyklose mažinimo priemones Lietuvoje ir užsienyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis34.13 KB
Autoriusvitalija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. L. Abromaitienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agresijos prevencija mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. L. Abromaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą