Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje

Socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Vaikų agresyvus elgesys. Agresyvumas ir jį aiškinančios teorijos. Agresijos formos. Agresyvaus vaiko bruožai. Vaikų agresyvų elgesį skatinantys veiksniai. Individualūs ir šeimos veiksniai. Ugdymo institucijos veiksniai. Socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje. Ugdymo institucijos veiklos principai. Socialinio darbuotojo veikla ugdymo institucijoje. Socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje. Socialinio darbuotojo veiklos su agresyvaus elgesio vaikais tyrimas. Tyrimo pristatymas. Anketos pristatymas. Atlikto tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Smurtas ir agresyvus elgesys šiandieninėje visuomenėje kelia vis daugiau problemų. Dėl to kenčia ir visuomenė, ir patys agresyviai besielgiantys žmonės, o labiausiai vaikai. Agresija - tai priešiškas, įžūlus, atšiaurus, nepalankus elgesys, įžeidinėjimai, pranašumo demonstravimas. Agresija gali reikštis grubia kalba arba jėgos naudojimu prieš kitą žmogų ar žmonių grupę. Agresyvus elgesys padaro dvasinių, fizinių ir materialinių nuostolių ne tik atskiriems asmenims, bet ir visuomenei. Todėl agresija buvo ir yra socialinė bei psichologinė problema, kuri kelia ypatingą visuomenės susirūpinimą.
Norint suprasti ir keisti agresyvų elgesį svarbūs ir biologiniai, ir psichologiniai aspektai: "agresyvus elgesys, kaip ir daugelis kitų elgesio formų, yra prigimties ir patirties sąveikos rezultatas"(Myers, 2000). Šiandien smurtas Lietuvoje plinta lyg virusas. Tėvai žaloja savo vaikus, vaikai menkiausius konfliktus sprendžia muštynėmis.
Skirtingos elgsenos modelius (tiek socialiai priimtinus, tiek nepriimtinus) vaikai įsisavina ir sąveikaudami su kitais vaikais, tėvais, broliais bei seserimis. Tyrimai rodo, jog vaikai, kuriuos tėvai baudžia fiziškai, kurie žiūri filmus apie smurtą ir prievartą, kurie žaidžia su agresyviais vaikais, elgsis agresyviai daug dažniau negu vaikai, neturintys tokios patirties.
Dažniausiai išskirtinis vaidmuo sprendžiant agresyvaus vaikų elgesio problemas tenka socialiniam darbuotojui, nes jam tradiciškai priskiriama atsakomybė už į sunkią padėtį patekusio žmogaus socialinių taktikų ir bendravimo principų kaitą. Šiandieninėje mokykloje socialinis darbuotojas yra būtinybė. Siekdamas spręsti tiek agresyvaus elesio vaikų, tiek kitas problemas, jis privalo ne vien gauti pačių vaikų pasitikėjimą, bet ir bendradarbiauti su vaiko tėvais, pedagogais, kitais specialistais. Pagalbos procese būtinas kūrybiškas žinių bei darbo metodų taikymas, įvairiapusiškas problemos matymas bei visos komandos bendradarbiavimas.
Darbo objektas – socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje.
Darbo tikslas – išanalizuoti socialinio darbuotojo veiklą su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje.
Siekiant realizuoti darbo tikslą, keliami šie uždaviniai:
1. Atskleisti vaikų agresyvų elgesį.
2. Aptarti socialinio darbuotojo veiklą su agresyvaus elgesio vaikais.
3. Ištirti socialinio darbuotojo veiklą su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.5 KB
Autoriussima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio darbuotojo veikla su agresyvaus elgesio vaikais ugdymo institucijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-10-21 IP: 85.232.156.32
    astujisjis sako

    idijote

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą