Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Alkoholizmo problema paauglystėje

Alkoholizmo problema paauglystėje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai. Alkoholizmo problema teoriniu aspektu. Alkoholizmo samprata. Alkoholizmo požymiai bei pagalba alkoholikui. Alkoholio poveikis, žala. Vaikų alkoholizmo ypatumai. Motyvai skatinantys paauglius vartoti alkoholį. Paauglių, jaunimo alkoholinei ligai būdingi ypatumai. Vaikų įsitraukimo į alkoholinių gėrimų vartojimą lygiai. Piktnaudžiavimo alkoholiu prevencija. Išvados.

Ištrauka

Šiandien labai skaudi socialinė pedagoginė problema yra vaikų alkoholizmas, ypač paauglių tarpe. Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, šalyje auga girtaujančių moksleivių skaičius, mažėja abstinentų. Moksleiviai labai anksti pradeda vartoti alkoholinius gėrimus. Moksleiviai geria alkoholinius gėrimus dažnokai ir gana dideliais kiekiais. Daugėja girtumo atvejų tarp moksleivių (Davidavičienė A. G. 2004, 55p).
Tarptautinių žodžių žodyne alkoholizmas apibrėžiamas, kaip chroniškas potraukis gerti alkoholinius gėrimus, psichinė ir fizinė priklausomybė nuo jų, sukelianti įvarius psichikos ir somatikos sutrikimus.
Dauguma vaikų ir paauglių pamėgina alkoholio mokyklos metais, deja daug anksčiau nei jie tai galėtų legaliai daryti. Tyrimai rodo, kad beveik 80% vyresniųjų klasių mokinių yra bandę alkoholio Nevartojančių alkoholio ar vartojančių retai (kartą ar kelis kartus per metus) mokinių skaičius ilgėjant amžiui mažėja, o dažnai geriančių (kartą ar kelis kartus per savaitę) skaičius auga. Kadangi alkoholio vartojimas – viena priežasčių, skatinančių nusikalstamumą bei nesaugų lytinį elgesį, manoma, kad didėjant mokinių amžiui, didėja tikimybė nusikalsti bei užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis (S.Dowshen, J.Schneider, 2005).
Temos aktualumą pagrindžia tai, kad vargu ar įmanoma rasti nors vieną moksleivį, kuris nebūtų girdėjęs apie narkotikus, alkoholį ir kitas psichotropines medžiagas. Beveik kiekvienas jau turi savo nuomonę šiuo klausimu, paremtą draugų pasakojimais, matytais filmais, skaityta literatūra. O kai kurie, jau turi net asmeninę patirtį. Paauglystėje jaunuoliams kyla daug tapatumo ir egzistencinių klausimų. Jie nepasitiki savimi, menkai save vertina, yra labai pažeidžiami, siekia būti priklausomi, jaučiasi nereikalingi, dažnai konfliktuoja, o tai didelis pretekstas paaugliams būti įtakojamiems neigiamos aplinkos, draugų, būti priklausomiems nuo medžiagų laikinai stimuliuojančių jų psichiką ir gerinančią paauglio savijautą.
Pastaruoju metu, smarkiai didėjant alkoholio paplitimui tarp mokinių, šia problema labai domimasi. Atliekami įvairiausi tyrimai, pateikiamos rekomendacijos tėvams bei pedagogams kaip spręsti šią problemą. Šią temą nagrinėję daug pedagogų, psichologų – V. Jagodinskis (1986), I.Leliūgienė (1997, 2003), L.Bulotaitė (1998), A.G.Davidavičienė (2004)
2003 metais Europos mokyklos alkoholio ir kitų narkotikų tyrimu (ESPAD) nustatyta, kad 15-16 metų amžiaus paauglių narkotinių medžiagų bei alkoholio vartojimas stabilizavosi ir siekia 15,6 proc. Tai rodo, kad mokyklose vykdoma prevencinė veikla duoda teigiamų rezultatų (Kvieskienė G., 2005).
Pagrindinis prevencijos mokykloje vykdytojas – socialinis pedagogas. Tad socialiniai pedagogai, siekdami įgyvendinti Lietuvos Respublikos švietimo reformos keliamus uždavinius, siekia įgyti tokias profesines kompetencijas, kad gebėtų sudaryti tolygias socialines ir edukacines ugdymosi sąlygas visiems mokyklinio amžiaus vaikams, bei paaugliams, vykdyti pozityvios socializacijos programas, sustiprinti prevencinį darbą mokykloje (Kvieskienė G., 2005). Socialiniam pedagogui būtina gerai išmanyti šią sritį, ir atsižvelgiant į mokinių amžiaus tarpsnio psichologinius ypatumus gebėti taikyti alternatyvius darbo metodus alkoholio bei narkotinių medžiagų prevencijoje.

Tyrimo tikslas – ištirti alkoholio vartojimo problemą paauglystėje.

Tyrimo uždaviniai:
1. Pristatyti paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumus.
2. Apžvelgti alkoholio vartojimo problemą.
3.Patyrinėti paauglių alkoholio vartojimo ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.22 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų39 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmo problema paauglysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą