Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinių paslaugų teikimas neįgaliems vaikams

Socialinių paslaugų teikimas neįgaliems vaikams

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Socialinės paslaugos ir jų klasifikavimas. Socialinių paslaugų tikslas. Socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo principai. Socialinių paslaugų finansavimas. Bendra sutrikusio intelekto asmenų situacija. Specialiosios mokyklos. Vertinimo procedūra. Ištekliai ir parama. Neįgaliųjų teisė į dalyvavimą visuomenės gyvenime ir socialinę integraciją. Ankstyvoji reabilitacija. Mokymas stacionariose globos institucijose. Projektas. Idėjos/sumanymo suformulavimas. Įstaigos pristatymas. Organizacijos kultūra. Probleminės situacijos aprašymas. Projekto problema. Projekto tikslai. Alternatyvūs būdai tikslui pasiekti (metodika). Projekto uždaviniai. Projekto įgyvendinimo vieta. Projekto rezultatų geografinė aprėptis bei pasiekiamumas/prieinamumas galimiems vartotojams. Projekto įgyvendinimo trukmė. Projekto veiklos. Projekto pagrindimas. Pensionate teikiamos paslaugos. Etosas, vertybės, tradicijos. Pagrindiniai reikalavimai teritorijai, pastatui ir patalpų įrengimui. Dienos režimo organizavimas. Projekto veiklos (eiga). Projekto įgyvendinimas. Laukiami projekto rezultatai. Projekto įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Remiantis vaiko gerovės valstybės politikos koncepcija (2002) galime teigti, kad Lietuvoje dar nėra sukurtas ir išplėtotas tinkamas socialinių paslaugų teikimo tinklas, trūksta kokybiškų prevencinių, reabilitacinių paslaugų vaikui ir jo šeimai. Per paskutinį nepriklausomybės dešimtmetį labai padidėjo socialinių paslaugų poreikis bei siūlomų socialinių paslaugų asortimentas ir jų teikimo apimtis.
Socialinės paslaugos – tai pagalbos asmenims suteikimas įvairiomis nepiniginėmis formomis bei globos pinigais, siekiant grąžinti sugebėjimą pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę.
Nestacionarių dienos globos institucijų poreikis visų rūšių negalią turintiems asmenims yra labai didelis ir tai išlieka viena iš didžiausių socialinių problemų Lietuvoje. Dienos globos centrų pasiskirstymas šalies teritorijoje nėra tolygus, ypač didelis tokių centrų trūkumas kaimo vietovėse. Remiantis gyventojų surašymo duomenimis santykinai didesnis neįgalių vaikų skaičius gyvena tose savivaldybėse, kurios savo teritorijose įsteigė globos įstaigas neįgaliems asmenims. Socialinė neįgalių vaikų gerovė yra svarbiausias Kauno Vilijampolės vaikų ir jaunimo pensionato veiklos prioritetas.
Neįgalieji – asmenys, kurie dėl įgimtų ar įgytų fizinių ar psichinių trūkumų visai arba iš dalies negali pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, įgyvendinti savo teisių ir vykdyti pareigų. Šie žmonės, nepriklausomai nuo neįgalumo priežasties, pobūdžio, pasireiškimo laipsnio, turi tas pačias teises kaip ir kiti asmenys. Neįgaliesiems, negalintiems savarankiškai įgyvendinti savo teisių, visuomenė ir valstybė privalo teikti papildomą paramą ir garantijas, jie turi būti apsaugoti nuo bet kokio išnaudojimo, diskriminavimo, juos įžeidžiančio arba paniekinančio elgesio.
Darbo struktūra: darbas susideda iš dviejų dalių: pirmojoje apibūdinsiu kas, įvairių autorių nuomone, yra socialinės paslaugos; aptarsiu jų įvairovę ir klasifikavimą; kalbėsiu apie bendrą psichinę negalią turinčių žmonių situaciją, labiausiai atkriepdama dėmesį į vaikus. Antrojoje dalyje pateiksiu projektą
Darbo objektas - socialinių paslaugų teikimas vaikams su psichine negalia..
Problema: Lietuvoje dar nėra sukurtas ir išplėtotas tinkamas socialinių paslaugų teikimo tinklas, trūksta kokybiškų paslaugų neįgaliam vaikui ir jo šeimai.
Darbo tikslas: išnagrinėti socialinių paslaugų reikšmę ir būtinybę psichinę negalią turintiems vaikams, įvertinti jų reikalingumą.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti socialinių paslaugų sampratą ir jų klasifikavimo būdus.
2. Supažindinti su socialinių paslaugų neįgaliesiems sistema.
3.Aptarti žmogaus su negalia specialiuosius poreikius, socialinių paslaugų organizavimą, infrastruktūrą ir plėtrą neįgaliesiems.
4.Įvertinti neįgaliųjų lygiateisio dalyvavimo visuomenės gyvenime prielaidas.
5.Paanalizuoti norminius dokumentus, garantuojančius ir įgyvendinančius socialinių paslaugų teikimą ir įgyvendinimą Lietuvoje.
6. Aptarti neįgaliųjų integracijos į visuomenę aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis54.09 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno maisto pramonės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniu paslaugu teikimas neigaliems vaikams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Kauno maisto pramonės mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą