Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Socialinio pedagogo darbas su šeima

Socialinio pedagogo darbas su šeima

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Socialinio pedagogo darbas su šeima. Šeimos samprata. Nepilnos šeimos samprata. Socialinio pedagogo edukacinė pagalba nepilnai šeimai.

Ištrauka

Atsižvelgiant į statistiką, šeimos dabartis Lietuvoje atrodo niūriai.
Santuokų skaičius nuolat mažėja nuo 1960 m. 1994 m. buvo sudarytos 6,3 santuokos tūkstančiui gyventojų
Ištuokų skaičius išlieka labai aukštas, nors per pastaruosius trejus metus šiek tiek sumažėjo. Aukščiausiai jis buvo 1991 metais (tūkstančiui gyventojų teko 4,1 ištuokos). Nuo tada ištuokų skaičius mažėjo, ir 1994 m. tūkstančiui gyventojų teko3 ištuokos. Tačiau atsižvelgiant į nuolatinį santuokos skaičiaus mažėjimą, ištuokų skaičiaus sumažėjimas neturi lemiamos reikšmės.
Kohabitacijos atvejų daugėja, nors statistiškai kartu gyvenančių, bet nesusituokusių skaičius dar nėra reikšmingas, jis sudaro apie 2% suaugusių gyventojų.
Nesantuokiniai vaikai. Nors gimstamumas mažėja, tačiau nuolat daugėja nesantuokinių vaikų. Per metus gimusių nesantuokinių vaikų nuo 1990 m. ikim1994 m. padidėjo 16% .Tarp 1994 m. gimusių vaikų nesantuokiniai sudarė net 10,8%.
Netekę tėvų globos nepilnamečiai . Daugėja nepilnamečių, netekusių tėvų globos. Per 1994 metus tėvų globos neteko 2567 nepilnamečiai, iš jų 1048 ikimokyklinio amžiaus vaikai.
Nepilnamečių nusikaltėlių skaičius taip pat didėja. 19994m. buvo užregistruota 4433 nepilnamečių nusikaltimai, t.y. 3.7 karo daugiau nei 1970 m. tai sudarė 7.6 % visų užregistruotų nusikaltimų.
Visos šios tendencijos pastebimos ir šiandien. Visų šių rodiklių analizė kelia klausimą apie šeimos krizę. Tad kokios gi šeimos perspektyvos? Nemanau, kad reiktų skambinti pavojaus varpais dėl šeimos visiško sunykimo, tačiau nieko nedaryti taip pat nevalia. Vystantis visuomenei neišvengiamai kinta vertybės, nuostatos. Kinta šeimos samprata, jos funkcijos visuomenėje Tikrai nepadės aimanavimas, kad nyksta šeima, ir fantazavimas apie tradicinės šeimos dirbtinį sugrąžinimą. Reikia tirti šeimos charakteristikas ir ieškoti priemonių paremti šeimai. (G.Purvaneckienė, internet.)
Šiame referate pateikiamas šeimos sampratos aiškinimas, pateikiamas vienos iš netradicinių šeimų – nepilnos šeimos sampratos aiškinimas. Šiuo metu, kai šeimą veikia išvardinti ir kiti neigiami veiksniai, būtina profesionalių psichologų, socialinių pedagogų, socialinių darbuotojų bei kitų specialistų pagalba šeimoms ir ne tik asocialioms, nedarnioms ir pan. šeimoms, bet ir normalioms, kad ir nepilnoms, bet tvarkingoms šeimoms. Todėl šiame referate ir pateikiama informacija apie socialinio pedagogo edukacinę pagalbą nepilnai šeimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.43 KB
AutoriusSkinte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD.Račkauskas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio pedagogo darbas su seima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą