Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Senų žmonių slaugos poreikiai

Senų žmonių slaugos poreikiai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Senatvės samprata. Organizmo pokyčiai senstant. Senėjimo poveikis socialiniams vaidmenims. Seno žmogaus poreikių samprata. Maslow poreikių teorija. Pagrindiniai žmogaus poreikiai. Gyvybinių veiklų samprata. Pagrindinės žmogaus gyvybinės veiklos. Senyvo žmogaus gyvenimo kokybės užtikrinimas. Fizinis aktyvumas. Pagyvenusių žmonių subjektyvus kūno kultūros reikšmės vertinimas. Fizinis aktyvumas – gera sveikata. Mityba. Senų žmonių mitybos problemos. Senų žmonių mitybos principai. Bendravimas. Senų žmonių marginalizacija ir vienišumo problema. Bendravimas su senyvo amžiaus žmonėmis. Poilsis. Išvados ir siūlymai. Summary.

Ištrauka

Lietuvos populiacija sensta, sparčiai daugėja seno ir labai seno amžiaus žmonių. Šios amžiaus grupės žmonėms iškyla daug sveikatos, apsitarnavimo, prisitaikymo buityje ir visuomenėje problemų. Su amžiumi didėja ir šių žmonių globos, slaugos poreikis. Tačiau Lietuvoje dar nėra pakankamai globos namų ir slaugos įstaigų, tad seni žmonės vis labiau turi pasikliauti savo giminaičių pagalba. Dėl specifinių seno žmogaus fizinių, psichologinių ir medicininių sveikatos ypatybių, šeimoms yra sudėtinga tinkamai juos slaugyti ir prižiūrėti. Šeimos gali norėti prisiimti šias pareigas, bet dažniausiai neišgali to daryti dėl žinių bei patyrimo stokos.
Slaugant senus žmones yra labai svarbu žinoti jų poreikius tam, kad galima būtų suteikti efektyvią pagalbą bei tinkamai jais pasirūpinti. Deja Lietuvoje pagyvenusių žmonių problemoms bei poreikiams skiriama nepakankamai dėmesio. Šio darbo tikslas – remiantis Lietuvos ir užsienio literatūra išanalizuoti pagrindinius senų žmonių priežiūros bei slaugos aspektus aptariant senatvės ir poreikių sampratas apskritai, bei plačiau analizuojant svarbesnius senų žmonių poreikius bei veiksnius, kurie turi įtakos senų žmonių gyvenimo kokybei. Galima išskirti šiuos uždavinius, padėsiančius pasiekti tikslą:
• Išanalizuoti, kokie organizmo pokyčiai vyksta senstant ir kaip jie įtakoja senų žmonių gyvenimo kokybę;
• Nustatyti, kaip senėjimas veikia žmogaus socialinius vaidmenis;
• Aptarti bei palyginti poreikio ir gyvybinių veiklų sąvokas;
• Išanalizuoti senų žmonių požiūrį į fizinę veiklą bei nustatyti, kokia yra fizinio aktyvumo įtaka jų gyvenimo kokybei bei sveikatai;
• Aptarti senų žmonių mitybos problemas bei ypatumus;
• Nustatyti bendravimo reikšmę ir aptarti bendravimo su senais žmonėmis ypatumus;
• Aptarti senų žmonių poilsio poreikį; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.49 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senu zmoniu slaugos poreikiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+4
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą