Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Socialinis darbas>Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencinės programos – viena iš socialinio pedagogo veiklos sričių

Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencinės programos – viena iš socialinio pedagogo veiklos sričių

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Kursinio darbo pirminė literatūros analizė. Įvadas. Nusikalstamumo aktualumas. Nusikalstamumo prevencijos apibūdinimas. Socialinio pedagogo veikla. Pabaiga. Išvados.

Ištrauka

Terminas asocialaus elgesio paaugliai (vaikai) dažnai vartojamas kaip kitų terminų – sunkūs paaugliai, delinkventai – sinonimas. Psichologijos žodyne delinkvento sąvoka apibrėžiama taip: "delinkventas – žmogus, kurio elgesys neatitinka normos ir traktuojamas kaip baustina veikla, nusikaltimas" (Psichologijos žodynas, 1993). Psichologas G. Valickas pateikia tokį delinkventų apibrėžimą. "Tai faktiškai padidintos rizikos vaikai ir paaugliai, kuriems taikomos visuomeninio poveikio priemonės" (Valickas, 1997).
Asocialus, delinkventinis vaikų elgesys, išryškėjęs ankstyvame amžiuje, gali sukelti rimtų elgesio problemų ir turėti sunkesnių padarinių vėlyvame amžiuje, t. y. Vaikai ir toliau bus linkę nusikalsti.
Nusikalstamumas – opi socialinė problema, kelianti pavojų ne tik konkrečiam asmeniui, bet ir kenkianti visos šalies socialinei ekonominei raidai, paneigianti svarbiausius bendruomeninius santykius. Bendrame nusikalstamumo kontekste vis daugėja nusikaltimų, padarytų vaikų (iki 18 m.) ir jaunimo (iki 29 m.). Neatsitiktinai paminėtas terminas vaikai. Šią sąvoką apibrėžia Jungtinių Tautų Organizacijos vaikų teisių konvencijos 1 straipsnis (ratifikuota Lietuvos Respublikos Seimo 1995 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. I–983 "Dėl Jungtinių Tautų Organizacijos vaiko teisių konvencijos ratifikavimo", Valstybės žinios, 1995, Nr. 60–1501) ir Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2 straipsnis (1996 m. kovo 14 d. Nr. I–1234, Valstybės žinios, 1996, Nr. 33–807).
Padidėjusį vaikų ir jaunimo nusikalstamumą didžia dalimi lėmė socialiniai–ekonominiai pokyčiai Lietuvos visuomenėje atkūrus nepriklausomybę 1990 m. Sudėtingo pereinamojo laikotarpio kuriant demokratinę pilietinę visuomenę ir rinkos ekonomiką rezultatai – ne vien šalies makroekonomikos stabilizacija ir demokratizacija, bet ir aštrios socialinės problemos: visuomenės stratifikacija, didėjantis nedarbas, mažėjanti pajamų stabilumo garantija. Jaunimas yra ta gyventojų grupė, kuri ypač jautriai reaguoja į socialinius pokyčius. Dėl minėtų socialinių priežasčių daugelis jaunų žmonių jaučiasi pažeidžiami ir atskirti nuo visuomenės.
Nepilnamečių delinkvencija yra maištas, pasireiškiantis gynybinėmis reakcijomis (neurotinių delinkventų atveju) arba gynybiniu puolimu (socializuotų delinkventų atveju), visada kylantis iš nuoskaudos dėl socialinių nesėkmių. V. Kavolis (1997) pateikia du maištingo elgesio modelius: vienu atveju teigiama, jog maištas kyla prieš konkrečią neteisybę normatyvinėje sistemoje (graikiškoji samprata); kitu atveju teigiama, jog maištaujama iš apmaudo, jaučiant nuoskriaudą dėl neatitenkančios jam/jai turinčios priklausyti meilės dalies. Maištininkui "nepatinka būti kito sukurtam ir jis nori pats būti savo tapatybės kūrėjas. Maištaujama "iš apmaudo, kurį sukelia mintis, jog esi nepripažįstamas ar pripažįstamas nepakankamai – čia esti išdidumo, gimusio iš pavydo ir savos didybės suvokimo". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinio darbo kursinis darbas
KategorijaSocialinis darbas
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.16 KB
Autoriusirma
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Sakalauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKėdainių J. Radvilos studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ir paaugliu nusikalstamumo prevencines programos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • V. Sakalauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą